Jak žádat o mateřskou/rodičovskou dovolenou a jiné příspěvky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 10:16
Jak zadat o materskou/rodicovskou dovolenou a jine prispevky

Ahoj, cekame miminko a uz se nam to blizi, jelikoz uz ted se na nas navalilo spousta zarizovani kolem, rada bych poprosila, kde a jak mohu zadat o materskou/ro­dicovskou dovolenou. Predpokladam, ze budu muset zajit na socialku a tam vyplnit nejake formulare, ale kdyby tady mel nekdo nejaky jednoduchy navod kam se obratit, co potrebuju od zamestavatele atd… pripadne jestli mate nejake rady, na jake davky mam vlastne narok( napr porodne atd)- nejsem vdana, ale ve stalem partnerstvi s otcem ditete, ktery se bude starat o dite se mnou a bude v rodnem listu, ja jsem normalne vydelavala a on je osvc, bydlime v byte moji tety, takze jakoby neplatime najem, trvale bydliste mame kazdy jeste u rodicu, ale ja si ho klidne mohu napsat na misto, kde bydlime skutecne-v byte tety, tim padem bych byla jediny clovek, ktery ma v byte trvalak, ale byt je druzstevni, tak nevim jestli tam je narok na prispevek na bydleni…dekuji za reakce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Miasofi
Kecalka 405 příspěvků 17.11.18 10:26

Pokud jsi stále zaměstnaná a máš nárok, tak papíry na mateřskou ti dá tvůj gynekolog, ty je vypíšeš a dáš zaměstnavateli. Kdy máš termín porodu?

Miasofi
Kecalka 405 příspěvků 17.11.18 10:28
@Anonymní píše:
Ahoj, cekame miminko a uz se nam to blizi, jelikoz uz ted se na nas navalilo spousta zarizovani kolem, rada bych poprosila, kde a jak mohu zadat o materskou/ro­dicovskou dovolenou. Predpokladam, ze budu muset zajit na socialku a tam vyplnit nejake formulare, ale kdyby tady mel nekdo nejaky jednoduchy navod kam se obratit, co potrebuju od zamestavatele atd… pripadne jestli mate nejake rady, na jake davky mam vlastne narok( napr porodne atd)- nejsem vdana, ale ve stalem partnerstvi s otcem ditete, ktery se bude starat o dite se mnou a bude v rodnem listu, ja jsem normalne vydelavala a on je osvc, bydlime v byte moji tety, takze jakoby neplatime najem, trvale bydliste mame kazdy jeste u rodicu, ale ja si ho klidne mohu napsat na misto, kde bydlime skutecne-v byte tety, tim padem bych byla jediny clovek, ktery ma v byte trvalak, ale byt je druzstevni, tak nevim jestli tam je narok na prispevek na bydleni…dekuji za reakce

A porodné záleží, jaké máte s přítelem příjmy a jestli už máte nějaké děti. Průměrný měsíční příjem by neměl přesáhnout- teď střelím - 20.800,–. Pokud máte jedno dítě, tak asi 25.500,–

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6080 příspěvků 17.11.18 10:31

Na mateřskou ti dá papíry tvůj gynekolog s tím pak půjdeš na sociálku. O rodicak se žádá ať po mateřské a úřadě práce. Na porodné málokdo dosáhne, nesmí se příjmy za poslední čtvrtletí před narozením dítěte přehoupnout tuším přes 20 000, počítají se tam příjmy obou rodičů. Abys měla nárok na příspěvek na bydlení musíš mít platnou nájemní smlouvu, kde budou vypsány všechny výdaje za bydlení a musíš na tom místě mít trvalý pobyt. Taky se žádá na UP musíš doložit všechny výdaje za bydlení a příjmy všech lidí co v tom bytě mají TP. Ale musim říct, že když neplatíte nájem, je pěkně sprosté žádat o příspěvky na bydlení, museli by jste mít sepsanou nějakou fiktivní smlouvu.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 17.11.18 10:35

@Kriss Tina Ona ale nežádá o příspěvek na bydlení, jen se ptá, zda má nárok..

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6080 příspěvků 17.11.18 10:41

@Anitramm jasný, ale už spekuluje jak si někam může sama napsat TP, což mi prostě zavání tím, že se snaží ze státu co nejvíc vyždímat klidně podvodem :think:

Georgia2
Nováček 8 příspěvků 17.11.18 10:53

Jestli je to družstevní byt tak na příspěvek na bydlení nebudeš mít nárok. Jedině by mohla žádat teta.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 17.11.18 10:54
@Kriss Tina píše:
@Anitramm jasný, ale už spekuluje jak si někam může sama napsat TP, což mi prostě zavání tím, že se snaží ze státu co nejvíc vyždímat klidně podvodem :think:

Bohužel není první a ani poslední. Nicméně není chyba v parazitech, je chyba v systému, že místo normálních rodin podporuje účelově nesezdané páry s účelovým rozdílným TP atp.

Kaileee
Kecalka 446 příspěvků 17.11.18 10:56
@TMana píše:
Bohužel není první a ani poslední. Nicméně není chyba v parazitech, je chyba v systému, že místo normálních rodin podporuje účelově nesezdané páry s účelovým rozdílným TP atp.

ono to jde i pro sezdané páry, záleží jen na TP :) kamarádka tak pobírá 7 tisíc měsíčně, ale klidně jí to přeju, oba odvádí daně, na rozdíl od jiných parazitů

Elath
Kecalka 150 příspěvků 17.11.18 11:00

@TMana nesouhlasím, chybaje právě v parazitech. Není v možnostech státu to ohlídat, pokud bude zpřísňovat odskáčou to ti, co opravdu potřebují a paraziti si zase najdou skulinku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 11:04
@Kriss Tina píše:
Na mateřskou ti dá papíry tvůj gynekolog s tím pak půjdeš na sociálku. O rodicak se žádá ať po mateřské a úřadě práce. Na porodné málokdo dosáhne, nesmí se příjmy za poslední čtvrtletí před narozením dítěte přehoupnout tuším přes 20 000, počítají se tam příjmy obou rodičů. Abys měla nárok na příspěvek na bydlení musíš mít platnou nájemní smlouvu, kde budou vypsány všechny výdaje za bydlení a musíš na tom místě mít trvalý pobyt. Taky se žádá na UP musíš doložit všechny výdaje za bydlení a příjmy všech lidí co v tom bytě mají TP. Ale musim říct, že když neplatíte nájem, je pěkně sprosté žádat o příspěvky na bydlení, museli by jste mít sepsanou nějakou fiktivní smlouvu.

No my najem jakoby platime te tete bez smlouvy-proto pisi anonym, dava nam to levneji a je rada, ze nic neznicime a my jsme radi, ze penize zustanou v rodine a je jednoducha domluva, prave jsem nekde slysela, ze prispevek na bydleni muze mit i clovek, ktery ma vlastni dum, napr podedi a ma male prijmy, tak je prispevek i na udrzbu a energie, ale my asi skutecne narok mit nebudeme… ja prave od statu v zivote nedostala ani korunu, po skole jsem sla pracovat a jednou jsem menila praci a to jsem sla rovnou z prace do prace a pritel take tak, tak bych nechtela zbytecne neco nechat propadnout, to radeji dam v budoucnu diteti treba na krouzek na vic, samozdrejmne by se to investovalo do ditete hlavne :-) jinak dite to bude nase prvni… takze to vidim, bud si nechat sepsat ofiko smlouvu a nebo se na to spis vykaslat… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 11:12

Jinak teda ucelove nesezdani nejsme, planovali jsme svatbu a ja necekane otehotnela, tak se to odlozilo a prave jsem slysela, ze i manzelske pary na to maji narok, jak uvadi @Kaileee …radeji bych byla ted uz vdana nez nejakej prispevek :lol: :D a tu hranici na porodne- kolem 20 tisic na domacnost take nedame teda :think:

Georgia2
Nováček 8 příspěvků 17.11.18 11:14
@Anonymní píše:
No my najem jakoby platime te tete bez smlouvy-proto pisi anonym, dava nam to levneji a je rada, ze nic neznicime a my jsme radi, ze penize zustanou v rodine a je jednoducha domluva, prave jsem nekde slysela, ze prispevek na bydleni muze mit i clovek, ktery ma vlastni dum, napr podedi a ma male prijmy, tak je prispevek i na udrzbu a energie, ale my asi skutecne narok mit nebudeme… ja prave od statu v zivote nedostala ani korunu, po skole jsem sla pracovat a jednou jsem menila praci a to jsem sla rovnou z prace do prace a pritel take tak, tak bych nechtela zbytecne neco nechat propadnout, to radeji dam v budoucnu diteti treba na krouzek na vic, samozdrejmne by se to investovalo do ditete hlavne :-) jinak dite to bude nase prvni… takze to vidim, bud si nechat sepsat ofiko smlouvu a nebo se na to spis vykaslat… :nevim:

Jo sepsat ofiko smlouvu je řešení ale počítej že teta bude muset platit daň z pronájmu. Navíc jak už jsem psala výš jestli je to družstevní byt tak ty nemáš na příspěvek na bydlení nárok.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 17.11.18 12:15
@Kriss Tina píše:
@Anitramm jasný, ale už spekuluje jak si někam může sama napsat TP, což mi prostě zavání tím, že se snaží ze státu co nejvíc vyždímat klidně podvodem :think:

A jéje, už je ro tu zase..ždímání státu. Co dá jako stát nám?!Nejsem sice ždímačka stáu, ale i kdybych byla, bylo by mi ti upřimně jedno.

Miasofi
Kecalka 405 příspěvků 17.11.18 14:14
@Anonymní píše:
a tu hranici na porodne- kolem 20 tisic na domacnost take nedame teda :think:

Však tím líp, kolik tedy máte dohromady měsíčně?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >