Jak žádat o rodičák?

119
17.5.21 11:51

Jak žádat o rodičák

Zdravím. Prosím o info - jak žádat o řodičák. Je to tak že vyplním žádost a Zajdu s papíry na úřad práce v místě trvalého bydliště? To je celé? Musím to hlásit zaměstnavateli? Děkuju :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9641
17.5.21 12:02

U zamestnavatele si musis pozadat o rodicovskou dovolenou. Na úřadu práce o rodičovský příspěvek. Nemusíš tam ani chodit, stačí poslat poštou, vyplnit online.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
17.5.21 12:17

Prakticky ano. U zaměstnavatele si domluv rodičovskou dovolenou. Nevím jak to dělají u vás, mi normálně poslali e-mailem takový papír, kde jsem měla vyplnit že nastupuju na rodičák a do kdy na něm chci být - ten jsem pak poslala poštou zpět zaměstnavateli.
Pak na UP dle místa tvého trvalého bydliště - buď tam zajdi osobně a nebo vyplň papíry a pošli je poštou. Potřebují k tomu i tvojí občanku a rodný list dítěte, takže můžeš okopírovat a přidat. Je to na pár minut, doslova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
17.5.21 13:28
@Lucyyy píše:
Zdravím. Prosím o info - jak žádat o řodičák. Je to tak že vyplním žádost a Zajdu s papíry na úřad práce v místě trvalého bydliště? To je celé? Musím to hlásit zaměstnavateli? Děkuju :mavam: :mavam: :mavam:

Stačí poslat žádost online, nikam nemusíš. Jinak já do práce posílala žádost o rodičovskou dovolenou, s příspěvkem nesouvisí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
18.5.21 10:53

Děkuju za rady :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu