Jak zahnat noční chutě na jídlo?

Anonymní
29.12.19 10:14

Jak zahnat noční chutě na jídlo?

Ahoj, jdu si pro radu. Možná se tu najjde někdo, kdo s tím měla taky problém.
Už delší dobu mě trápí to, že se v noci budím s neovladatelnou chutí na jídlo (většinou se jedná o sladké).Teď po vánocích jsem si stoupla na váhu a o celých 5 kg jsem tlustější…
Snažím se držet dietu, kdy jí málo a častěji, ale večer jakmile se probudím, tak to fakt nejde ovládat a prostě žeru. Je težké se sladkostem vyhnout, mám dvě děti a aniž bych já sama pro ně nekupovala, tak ostatní z rodiny a prakticky pořád je tu něco…Nemáte někdo radu jak se tomu vyhnout. Před den se ovládám…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

41121
29.12.19 10:16

Máš špatně sestavený jídelníček a tělo to dohání v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15020
29.12.19 10:19

Na cukry se da lehce vyvinout zavislost.

Evidentne uz ji mas. Jediny zpusob jak to zlomit je ovladnout abstak a nedat si to sladke. Pokud to vydrzis 3-4 tydny, prestanes na to mit takovou neovladatelnou chut.

Jo, a pres den normalne jez a zacvic si, at mas nejaky pohyb. V noci ani kdyby meteority padaly, tak NIC nejez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
29.12.19 10:22

Takovéhle záchvaty žravosti jsou že špatné skladby jídla. Sice jíš málo a častěji, ale musíš mít i vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Bez toho to nejde. A třeba i trápíš tělo hlady. Já třeba musím mít svou denní dávku masa, jinak jím sladké ve velkým. Jen ta váha mě až tak netrápí, konečně nemám podváhu. Ale zase mám po sladkém obličej jak má pubertální dcera - plný pupínků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23051
29.12.19 10:51
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro radu. Možná se tu najjde někdo, kdo s tím měla taky problém.
Už delší dobu mě trápí to, že se v noci budím s neovladatelnou chutí na jídlo (většinou se jedná o sladké).Teď po vánocích jsem si stoupla na váhu a o celých 5 kg jsem tlustější…
Snažím se držet dietu, kdy jí málo a častěji, ale večer jakmile se probudím, tak to fakt nejde ovládat a prostě žeru. Je težké se sladkostem vyhnout, mám dvě děti a aniž bych já sama pro ně nekupovala, tak ostatní z rodiny a prakticky pořád je tu něco…Nemáte někdo radu jak se tomu vyhnout. Před den se ovládám…

Napít se a jít spát. Jíst lépe přes den, neovládat se a držet nesmyslné diety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 10:55

Hele zastav to ja se loni po porodu dostala hned na 58 kilo na 172 cm. Behem tydnu jsem mela tuto vahu ale mela jsem nespavce a rvavce v noci hsme moc nespaly a ja jedla tu buchtu tu jogurt a behem roku jsem pribrala na 68. Stylem pres den sem tam neco zobnout pred spanim jsem se najedla protoze na to byl konecne klid a v noci kdyz se mala vzbudila ze zvyku zase neco zakousla.
Vsechno spatne a ted to teprve rovnam. Zacinam zase chodit do fitka a pravidelne snidam obedvam svacim a vecerim bilkoviny s minimem sacharidu a jde to dolu. Rada bych do leta mela zase pro me normalni vahu a zpet velikost 34/36.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11939
29.12.19 11:49

Přestaň držet hladovku a najdi si takový stravovací režim, kdy tělo budeš krmit tak, aby nehladovělo a nelítal mu krevní cukr - to je to co tě v noci probudí, aby mělo všechny nezbytné živiny, ale aby ses nepřejídala a přitom měla dostatečný výdej energie - tedy aby se postupně tvoje tělo proměnilo do zdravého tvaru bez nadbytku tuku a s dostatečnou svalovou hmotou.

Stručně řešečno jíš málo a blbě, potřebuješ jíst lépe (nízká gylkemická zátěž) a více (alespoň pokrýt bazální metabolismus) a zároveň se víc hýbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15020
29.12.19 12:28

Abstak bude mit ted, i kdyby najela na tu nejvyvazenejsi metodu stravovani.

Musi se ted par tydnu ovladat a to sladke si nedat, i kdyby mela pocit, ze umre. Je to otazka vule. Pokud zvlada se trapit pres den hladem, zvladne i ty nocni chute.

Jo a samozrejme jist vyvazene pres den a cvicit je alfa omega.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41121
29.12.19 12:30
@warita píše:
Abstak bude mit ted, i kdyby najela na tu nejvyvazenejsi metodu stravovani.

Musi se ted par tydnu ovladat a to sladke si nedat, i kdyby mela pocit, ze umre. Je to otazka vule. Pokud zvlada se trapit pres den hladem, zvladne i ty nocni chute.

Jo a samozrejme jist vyvazene pres den a cvicit je alfa omega.

Nebude. miluju sladký. Když jím v rámci možností vyváženě, dám si přes den i nějakou malou sladkost, tak večer a v noci nemám chutě. Když jím blbě, tak mě večer a v noci honí mlsná. Je to opravdu o té skladbě jídelníčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15020
29.12.19 12:44
@lucenka píše:
Nebude. miluju sladký. Když jím v rámci možností vyváženě, dám si přes den i nějakou malou sladkost, tak večer a v noci nemám chutě. Když jím blbě, tak mě večer a v noci honí mlsná. Je to opravdu o té skladbě jídelníčku.

ja si jako studentka jednou vypestovala zavislost na sladkem. Mela jsem zkouskove a vzdy kolem 8 vecer jsem si doprala cokoladu, kdyz jsme se ucila. A po nejakem case jsem s tim nedokazala prestat. Jak uderila 8 hodina, tak jsem lozila po stenach, jakou jsem mela zvireci chut na cokoladu. A ja se stravuju vseobecne dost dobre, takze tim to nebylo.

Byl to docela obyc abstak. Trvalo to asi 3 nebo 4 tydny, nez to preslo. Bylo to hodne narocne. Vecer jsem uplne silela, nevedela jsem, co mam ze sebou delat a jak ovladnout tu chut na sladke. Ale postupne si telo zase zvyklo. Ja sladke totiz skoro vubec nejim. A cim mene ho jim, tim mene mam na to chut. A tak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9032
29.12.19 12:53
@lucenka píše:

Jasně, tys neměla absťák, tak ho nebude mít ani nikdo okolo, co? :roll:
Abstinenční příznaky závislosti na cukru jsou jedním z hlavních důvodů, proč lidé selhávají v dietě, přestože mají nastavený vyvážený jídelníček. Jejich tělo už ten cukr díky vyváženému jídelníčku nepotřebuje, ale hlava pořád ano. Jako zlomové období (kdy to přestane vyžadovat ta hlava) se udávají obvykle min. 3 týdny.
@warita má pravdu. Samozřejmě se míra abstinenčních příznaků liší (obecně se říká, že čím víc jednostranný a na cukr zaměřený jídelníček lidé měli, tím horší pro ně přechod je).
Z tohoto důvodu jsou úspěšné ty nízkosacharidové diety - pro závisláky na cukru je lehčí s tím seknout úplně, než snížit dávku (je to stejné jako s kuřáky nebo alkoholiky - většina musí přestat úplně ze dne na den. Málokdo z těch, kdo pouze snižují dávku, je úspěšný.) Člověk, který závislý nebyl, tohle nepochopí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41121
29.12.19 12:57
@zrcadlo píše:
Jasně, tys neměla absťák, tak ho nebude mít ani nikdo okolo, co? :roll:
Abstinenční příznaky závislosti na cukru jsou jedním z hlavních důvodů, proč lidé selhávají v dietě, přestože mají nastavený vyvážený jídelníček. Jejich tělo už ten cukr díky vyváženému jídelníčku nepotřebuje, ale hlava pořád ano. Jako zlomové období (kdy to přestane vyžadovat ta hlava) se udávají obvykle min. 3 týdny.
@warita má pravdu. Samozřejmě se míra abstinenčních příznaků liší (obecně se říká, že čím víc jednostranný a na cukr zaměřený jídelníček lidé měli, tím horší pro ně přechod je).
Z tohoto důvodu jsou úspěšné ty nízkosacharidové diety - pro závisláky na cukru je lehčí s tím seknout úplně, než snížit dávku (je to stejné jako s kuřáky nebo alkoholiky - většina musí přestat úplně ze dne na den. Málokdo z těch, kdo pouze snižují dávku, je úspěšný.) Člověk, který závislý nebyl, tohle nepochopí.

Tak psala jsem svou zkušenost. A právě proto, že si přes den klidně nějakou sladkost dopřeju, tak pak nemám ten absťák ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
30.12.19 18:39

Mrkni sem , je tu už diskuze na podobné téma. A taky si přečti tento článek . A zamysli se nad tím, jak vlastně spíš, protože příčina samozřejmě může být v nevhodném množství a složení stravy přes den, ale taky v něčem úplně jiném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 23:01

Zkusila bych se zaplácnout třeba proteinovým nápojem - je to minimum kalorií, ale zaplácne to, ne každý má silnou vůli, aby prostě hned všechno překonal :oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama