Jak zahnat noční děsy

32
20.3.21 08:13

Jak zahnat noční děsy

Ahoj maminky, mám takovou otázku, jak často se vám zdali noční můry během tehu, jak jste se s nimi vyrovnávali a zda vám proti tomu něco pomohlo. Třeba nějaký čaj? 🤷🏼‍♀️
Musím s přiznat že začínám být už opravdu zoufalá, jsem ve 20tt a od samého začátku se mi noc co noc zdaji fakt strašný věci
V noci se budím vylekaná, vystrašená a urvana. Klidně i 3× během noci, nebo mě budí z toho přítel. Přes den mě akorát pronásleduje vnitřní neklid, napětí, strach, únava. Jsou dny kdy z nervu i 2× denně zvracím, třesu se a nejsem schopná se postarat o domácnost protože jen ležím.
Máme 15 ti měsíční dcerku a mě trápí že ji nejsem schopná teď poskytnout tolik péče.
Snažím se jí mít co nejvíce u sebe protože mi to pomáhá, prohlížíme si spolu knížky a tak
Jinak většinu teď zastane přítel. Začínám si prichazet opravdu neschopná a už to snášímopravdu zle. Nikdy jsem nebyla člověk co by si nějak stěžoval nebo tak :( řešila jsem to s Dr. Protože jsem ani nepribrala ale spíš naopak. Napsala mi 3× denně hořčík a poradila mi zkusit více jíst a moc to nezabírá. Jinak doma.nam vše krásne klape a vychází
Na to jaká je zla doba tak krom těch opatření to nijak zvlášť nepociťujeme. :cert: tak bych byla ráda za jakékoliv rady co vám proti tomu aspoň trochu pomahalo :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1325
20.3.21 08:48

@Teruse97 No když jsem nebyla těhotná, tak mi pomáhaly bylinkové čaje. Ty bys teď asi úplně neměla. Nebo spíš, já se jim radši vyhýbala, protože sledovat, co bych zrovna neměla, mě opravdu nebavilo. Možná z čajů by pomohla meduňka, na uklidnění
Ale spíš vyřadit sledování televize/zpráv před spaním, jestli čteš nějaké detektivky/thrillery/horrory - tak přejít na nějakou romantiku radši :)
Já mám teď v druhém těhotenství taky strašlivě živé sny, často v nich umírám, nebo mě někdo pomalu zabíjí a tak podobně. Ráno se budím vyčerpaná a nejradši bych lehla a spala dál, ale musím se starat o dítě. Takže to dělám tak, že chodím spát s ním přes den.
Ten vnitřní neklid by mohl srovnat silnější hořčík - na předpis, myslím že se jmenuje Magnosolv. Kamarádka ho musela brát kvůli silnému bušení srdce a popisovala ten stav, jako by byla zhulená - všechno jí najednou bylo jedno :D Takže pokud bereš klasický hořčík co se prodává bez předpisu, pokecej s doktorkou, jestli by ti nedala ten silnější.
A taky bys měla sama zapracovat na tom svém vnitřním klidu. Protože v noci se projevuje naše podvědomí a pokud cítíš, že jsi celý den napnutá jak struna, tak to v noci vygraduje.
Třeba si najít nějakou relaxační činnost, po které se cítíš dobře. Zkusit třeba meditaci, natrénovat třeba nějakou dechovou techniku na uklidnění a zkusit to praktikovat před každým spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat