Reklama

jak zahnat začínající nemoc? Prosím prosím, poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 15.12.09 11:52
jak zahnat začínající nemoc? Prosím prosím, poraďte

Už v noci mi bylo hrozně, střídavě zimnice, pocení, k tomu ještě vstávání k Lukáškovi, hrůza. Ráno jsem myslela, že už je líp, ale už je mi zase zle. Bolí mě hlava, bolí mě vlastně celý člověk, zima šílená, nejradši bych zalezla do peřiny a vylezla až zítra, ale s prckem to prostě nejde. Teplotu jsem neměla, jen trochu zvýšenou. Jaký doplněk si může vzít kojící maminka, aby se dala rychleji do kupy? Tohle já prostě neznám, nemocná jsem byla loni v prvním trimestru a před tím několik let ne, takže jsem jak přejetá náklaďákem 8-o

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 15.12.09 12:03

můžeš si vzít pobyčejný paralen, preventan obyčejný ten mi celkm pomohl lij do sebe horký čaj, ale stejně by ses měla vyležet i když s prcem to nejde..chápu

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 15.12.09 12:07

Já myslím, že nějaký těhu vitamíny (můžou je i kojící) nebo Cčko, teplej čaj. Měla jsem i homeopatika „když na nás něco leze“ - Aconitum CH9, 15 nebo D30. A odpočívat jak jen to jde (i když s dítětem to moc nejde :roll: )

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 15.12.09 12:27

Aconit není homeopatikum na období, kdy na tebe něco leze… preventivně se homeopatika téměř nedávají.
A proč Ti nemůže nikdo dítě pohlídat? Jsi samoživitelka? Nepomůžou rodiče? Bude to možná chřipka a ta se vyležet musí, jestli se v tom nechceš plácat až do jara…

rosanka
Závislačka 3963 příspěvků 15.12.09 13:05

Mně pomáhá šípkový čaj.
Kdysi mi jedna známá radila vymačkat citron, vypít a zajíst lžící medu - mělo by to zabrat, pokud se užije hned při prvních příznacích. Ale asi bych se bála, jak bude mrňous reagovat na citron..

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 15.12.09 13:12

večer horkou koupel s eukalyptovým olejem a pak jít spát

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 15.12.09 13:18

rodičové by pomohli, ale také chodí do práce. Příteli jsem napsala, že mi je zle, dnes bohužel dřív nemůže, ale do konce týdne si vzal volno, tak snad to spolu nějak zvládneme. Ono je to s tím hlídáním také těžké, protože jak mě Lukášek 5 minut nevidí, tak začne plakat, takže o to je to složitější. Udělala jsem si začím čaj s medem a citronkem, přítel mi cestou z práce koupí čerstvé citrony a bude se muset ještě otočit na poště s balíčkem „emimino kolotoč“ :think: Jinak mammavit beru pořád. Achjo, zimnice přešla a teď jsem pro změnu splavená jak myš :zed:

jenny.fields
Generální žvanilka 24711 příspěvků 15.12.09 13:22

Oscillococcinum

consi
Kelišová 6882 příspěvků 15.12.09 13:27

Jednou týdně beru Oscillococcinum a když mi je už docela bídně, tak Paragrippe. A hodně čajíkujeme - klasika čaj s citronem a s medem.

aji
Kecalka 190 příspěvků 15.12.09 14:07

jednoznačně COLOSTRUM

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 15.12.09 15:21

Horkou vanu vecer, skocit do postele, na noc paralen, do krku (pokud boli) stopangin. Pokud ti nebude druhy den aspon trochu lip (nezmizi svalova unava), tak k doktorce, najit nekoho k prckovi a zalehnout.

At je brzy lip!

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 15.12.09 15:37

Já doporučím Homeo Oscilococcinum.
Paralen beru až v těch nejkrajnějších případech.
Pokud máš teplotu jen zvýšenou, neláduj se zbytečně práškama.
Zvýšená teplota je jen obranná reakce, byla by blbost ji hned srážet.
Preventivně piju pravý šípkový čaj, obsahuje hodně vitaminu C.
Snaž se co nejvíc polehávat.
Když je mi hodně zle, vemu si peřinu a zalezu si s malým do ohrádky (máme ji velkou 1,5×1,5m). On si v klidu hraje a já můžu aspoň trošku odpočívat.

Hodně ovoce a zeleniny, žádná těžká jídla, aby mělo tělo dost sil s bacilem bojovat.
A dodržovat pitný režim ;-)

dorothy
Povídálka 12 příspěvků 15.12.09 15:46

Ahoj,
já jsem taky pro Oscillococcinum - nemusíš do sebe lupnout celou tubičku - stačí pár kuliček (já dávám +/- 5) a často. Klidně každou hodinu, nebo několikrát za den.
Já ho teď dávám holčičkám i manželovi a zabírá nám;) Samozřejmě ale záleží na tom, co na Tebe leze…
Takže tfuj,tfuj, ať jsi brzo ok:)
 D.

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 15.12.09 18:50

Tak jsem si nakonec zašla pro radu do lékárny a vyfasovala jsem oscillococcinum. Prý celou ampulku po 6ti hodinách a nejlépe 6 dávek. No, měli akci 2+1 zdarma, tak jsem si koupila ty 3 balení a budu pak brát ještě preventivně 1 týdně. Zalézt do postele a potit se mi asi v noci neklapne,protože vstávám co chvíli k malému, po dvou hodinách kojím, což za mě přítel neudělá a nejsem v rozpoložení, abych ho to teď na rychlo odnaučovala. Ale dnes byl Lukášek zlatý, jak kdyby to poznal, dokázal si hrát neuvěřitelně dlouho sám na dece, tak jsem mohla trochu odfrknout. Horká sprcha se určitě konat bude, ta mi určitě uleví.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.12.09 15:14

Ahoj, horkou koupel bych nedoporučovala. Když jsem měla chřipku a tloukla se mnou zimnice, šla jsem si dát horkou koupel a za chvíli jsem měla 39°C teplotu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >