Reklama

Jak zahojit odřený nos - už vážně nevím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.11 18:25
Jak zahojit odřený nos - už vážně nevím

Ahoj všem, prosím o rady zkušených matek

• před 3mi týdny si dcerka (2 roky ) odřela nos - nic vážného, mazala jsem calciovkou. Každou noc si to ale rozškrábe, potvora mrňavá - když už to vypadá líp, hned další den se vzbudí s krvavým nosem :cert:

Teď mažu i framykoinem - ale když si to nenechá v klidu, můžu to mazat horem, spodem… marně.

Je to malá ranka, cca 0,5cm - ale vypadá to děsně, bude tam mít asi i jizvu, protože to už trvá 3 týdny. Napadá vás, co s tím? Díky všem

Reklama

Reakce:

hofka
Extra třída :D 14976 příspěvků 11.09.11 18:32

A má náplast? Tu si taky strhne? Na hojení je prý dobrý Hemagel (hledej na netu).-)

akydo
Závislačka 2589 příspěvků 11.09.11 19:07

Já používám Infadolan…

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 11.09.11 20:03

Ja na vse Nivea SOS… :nevim: uz treba za dve az tri hodinky pozoruju zlepseni! :nevim:

pampalin
Závislačka 4226 příspěvků 11.09.11 20:15

Co pleskat odvarem z řepíčku? Ten je na hojení super. :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 11.09.11 20:23

Nám doporučili v lékárně mast z technického konopí..Na příbalu je od 3 let, ale prý je možno namazat i dětem mladším(výrobce se chrání)..
Já s tím mažu právě hodně rozedřený nos od rýmy, nebo vyrážku pod rty, to mívají děti v zimě..
Je tam napsáno, že je možné aplikovat i na drobná poranění..

Nevím teď název a mám to v lékárničce v ložnici, kde děti už spí..Ale je to taková malá bílá kulatá krabička..

barvik
Závislačka 3483 příspěvků 11.09.11 20:29

Mně se osvědčila propolisová mastička. Tohle jsem ti našla na netu:
Drobná poranění
Použijeme-li hned propolis, vyhojí se poškozená pokožka bez jizvy. Tinktura může vyvolat pocit pálení, mast nesmí přijít do krvácející rány! Rány, které nejsou vhodné k sešívání potíráme tinkturou, která působí jako dezinfekce a hojivý prostředek.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 11.09.11 20:40

Já používám Dermazulen a nalepila bych náplast.
 http://www.lekarna.cz/…-ung-1x30gm/

Ajka a Domi
Extra třída :D 14771 příspěvků 11.09.11 21:13

já bych náplast nedávala,dvouleťák už není malé mimino,a pod náplastí to moc nedýchá,navíc se blbě pak sundává dolů-nechává to ty lepidlové fleky,prostě zkus malé pořádně domluvit,povídat si třeba o ježibabě jak má škaredý nos a že ho nechce mít taky tak škaredý.jinak mastičky,hema­gel,framykoin,když­tak ji dej na noc rukavičky prstové nebo palčáky :nevim: nebo ji dej do postele plyšáčka kterého bude držet a hlídat,aspoń bude mít tlapky zaměstnané něčím jiným,ono to hojení svědí a to ji nutí to poškrabkat :-?

cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 11.09.11 21:15

A co zkusit tekutý obvaz Novikov. Trochu pálí,takže doporučuju nechat zaschnout ranku (případně zasypat zásypem) a pak potřít. Je to dezinfikovaný a děti si to místo pak neškrábou - mám vyzkoušené na obou dětech a nemůžu vynachválit :potlesk:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 11.09.11 21:55

Jenže to škrábání v noci může být v polospánku nebo spánku, takže tam pak domluva nepomůže, proto myslím, že náplast je lepší než neustále nezahojená ranka. Lepidlo se odstraňuje blbě, ale to je asi to nejmenší. :nevim:

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 11.09.11 22:14

Segra se jako dítě drapávala ze spaní - dostávala na ruce ponožky. Byla určitě už starší, tak nevím, jestli je dostávala před usnutím nebo až po vytuhnutí. V noci si je nesundavala.

Boomer
Ukecaná baba ;) 2036 příspěvků 12.09.11 02:09

Koukam, ze je tady pestra nabidka lecebnych masti a kremu. My pouzivame mesickovou mast bez jakychkoliv chemickych/umelych prisad. Dcera jednou spadla na nos, a to pekne spatne, a mela hned 3 hlubsi skrabance, ktere mela taky tendence si seskrabavat, jak se hojily, tak asi svedely. :nevim: Taky to vypadalo, ze bude mit jizvu, asi jeste mesic po zahojeni tam mela 3 cerveny fleky, ale zmizely. :dance:

Naplast bych (kvuli prip. seskrabavani) dala, na noc urcite, jen tak na volno, aby mohla rana porad dychat.

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.11 17:37

holky, jste zlaté, moc díky za rady - jdu je důkladně prostudovat a uvidíme, co zabere. Dnes zkusím tu náplast v kombinaci s mastičkou, ale moc šancí tomu nedávám. Škrábe si to podvědomě, takže to asi strhne… ale třeba ne, třeba to ve spánku bude dostatečná překážka. Případně zkusím i ty rukavičky/ponožky, když bude hodně utahaná, mohla by usnout s nimi. Plyšáky má, poctivě je tulí, ale nad ránem to asi nestačí. Ještě mě napadlo vplížit se kolem půlnoci a namazat - aby to k ránu nemělo šanci svědit. Ještě jendou moc díky :srdce:

pampalin
Závislačka 4226 příspěvků 18.10.16 13:59

@marggitt Ta diskuse je už asi 5 let stará…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >