Jak zahojit odřený nos - už vážně nevím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.11 18:25
Jak zahojit odřený nos - už vážně nevím

Ahoj všem, prosím o rady zkušených matek

• před 3mi týdny si dcerka (2 roky ) odřela nos - nic vážného, mazala jsem calciovkou. Každou noc si to ale rozškrábe, potvora mrňavá - když už to vypadá líp, hned další den se vzbudí s krvavým nosem :cert:

Teď mažu i framykoinem - ale když si to nenechá v klidu, můžu to mazat horem, spodem… marně.

Je to malá ranka, cca 0,5cm - ale vypadá to děsně, bude tam mít asi i jizvu, protože to už trvá 3 týdny. Napadá vás, co s tím? Díky všem

Reakce:
hofka
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 11.09.11 18:32

A má náplast? Tu si taky strhne? Na hojení je prý dobrý Hemagel (hledej na netu).-)

akydo
Závislačka 2592 příspěvků 11.09.11 19:07

Já používám Infadolan…

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 11.09.11 20:03

Ja na vse Nivea SOS… :nevim: uz treba za dve az tri hodinky pozoruju zlepseni! :nevim:

pampalin
Závislačka 4261 příspěvků 11.09.11 20:15

Co pleskat odvarem z řepíčku? Ten je na hojení super. :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 11.09.11 20:23

Nám doporučili v lékárně mast z technického konopí..Na příbalu je od 3 let, ale prý je možno namazat i dětem mladším(výrobce se chrání)..
Já s tím mažu právě hodně rozedřený nos od rýmy, nebo vyrážku pod rty, to mívají děti v zimě..
Je tam napsáno, že je možné aplikovat i na drobná poranění..

Nevím teď název a mám to v lékárničce v ložnici, kde děti už spí..Ale je to taková malá bílá kulatá krabička..

barvik
Závislačka 3483 příspěvků 11.09.11 20:29

Mně se osvědčila propolisová mastička. Tohle jsem ti našla na netu:
Drobná poranění
Použijeme-li hned propolis, vyhojí se poškozená pokožka bez jizvy. Tinktura může vyvolat pocit pálení, mast nesmí přijít do krvácející rány! Rány, které nejsou vhodné k sešívání potíráme tinkturou, která působí jako dezinfekce a hojivý prostředek.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 11.09.11 20:40

Já používám Dermazulen a nalepila bych náplast.
 http://www.lekarna.cz/…-ung-1x30gm/

Ajka a Domi
Extra třída :D 14771 příspěvků 11.09.11 21:13

já bych náplast nedávala,dvouleťák už není malé mimino,a pod náplastí to moc nedýchá,navíc se blbě pak sundává dolů-nechává to ty lepidlové fleky,prostě zkus malé pořádně domluvit,povídat si třeba o ježibabě jak má škaredý nos a že ho nechce mít taky tak škaredý.jinak mastičky,hema­gel,framykoin,když­tak ji dej na noc rukavičky prstové nebo palčáky :nevim: nebo ji dej do postele plyšáčka kterého bude držet a hlídat,aspoń bude mít tlapky zaměstnané něčím jiným,ono to hojení svědí a to ji nutí to poškrabkat :-?

cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 11.09.11 21:15

A co zkusit tekutý obvaz Novikov. Trochu pálí,takže doporučuju nechat zaschnout ranku (případně zasypat zásypem) a pak potřít. Je to dezinfikovaný a děti si to místo pak neškrábou - mám vyzkoušené na obou dětech a nemůžu vynachválit :potlesk:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 11.09.11 21:55

Jenže to škrábání v noci může být v polospánku nebo spánku, takže tam pak domluva nepomůže, proto myslím, že náplast je lepší než neustále nezahojená ranka. Lepidlo se odstraňuje blbě, ale to je asi to nejmenší. :nevim:

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 11.09.11 22:14

Segra se jako dítě drapávala ze spaní - dostávala na ruce ponožky. Byla určitě už starší, tak nevím, jestli je dostávala před usnutím nebo až po vytuhnutí. V noci si je nesundavala.

Boomer
Ukecaná baba ;) 2036 příspěvků 12.09.11 02:09

Koukam, ze je tady pestra nabidka lecebnych masti a kremu. My pouzivame mesickovou mast bez jakychkoliv chemickych/umelych prisad. Dcera jednou spadla na nos, a to pekne spatne, a mela hned 3 hlubsi skrabance, ktere mela taky tendence si seskrabavat, jak se hojily, tak asi svedely. :nevim: Taky to vypadalo, ze bude mit jizvu, asi jeste mesic po zahojeni tam mela 3 cerveny fleky, ale zmizely. :dance:

Naplast bych (kvuli prip. seskrabavani) dala, na noc urcite, jen tak na volno, aby mohla rana porad dychat.

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.11 17:37

holky, jste zlaté, moc díky za rady - jdu je důkladně prostudovat a uvidíme, co zabere. Dnes zkusím tu náplast v kombinaci s mastičkou, ale moc šancí tomu nedávám. Škrábe si to podvědomě, takže to asi strhne… ale třeba ne, třeba to ve spánku bude dostatečná překážka. Případně zkusím i ty rukavičky/ponožky, když bude hodně utahaná, mohla by usnout s nimi. Plyšáky má, poctivě je tulí, ale nad ránem to asi nestačí. Ještě mě napadlo vplížit se kolem půlnoci a namazat - aby to k ránu nemělo šanci svědit. Ještě jendou moc díky :srdce:

pampalin
Závislačka 4261 příspěvků 18.10.16 13:59

@marggitt Ta diskuse je už asi 5 let stará…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >