Reklama

Jak zajistit dětem šťastné vzpomínky na dětství?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Carmen6
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 14.12.16 20:40
Jak zajistit detem stastne vzpominky na detstvi?

Zajima me, co delate pro to, aby vase deti hezky vzpominaly na detstvi? Co podnikate a tak? My treba na vylety z financnich duvodu skoro nejezdime a ani nikam jako rodina nechodime, protoze je manzel unaveny z prace. Takze vzdycky jen ja s detma. Ale to nechci resit, zajima me tak obecne, co se da vsechno udelat pro hezke vzpominky. Cokoliv vas napadne ;) :kytka: diky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

alli_li
Závislačka 3299 příspěvků 19 inzerátů 14.12.16 20:45

Hodne s detma vyrabim - cokoli, ted to byly napriklad pranicka, ktere jsme posilali vsem vc. babicky ktera u nas bydli vedle ve vchode :-D ci skorapky s voskem, ktere vypoustime na vodu. Hodne spolu hrajeme hry - clovece, prsi apod. Malujeme spolu, ctu jim knizky, delame domaci kino :-D (udelame popkorn, lehneme do postele a poustime vybranou pohadku) a pak hodne jezdimna vylety (a treba i ty co nic nestoji - chuchelska zoo, zoo Zbraslav, Hvezda, centrumPrahy, pamatky Prahy apod). A jezdime na chatu od jara do podzimu kde maji takove ty klasicke drivejsi hry - hrabani v hline, pisku, blbnuti v listi, sbitani plodu a ovoce, zatloukani hrebiku, rezani dreva, zapalovani ohne a nasledne opekani burtu - hned u chaty je reka takze chodi plavat do reky ci si jen k ni chodi hrat…

Příspěvek upraven 14.12.16 v 20:47

Zabatko
Závislačka 4169 příspěvků 14.12.16 20:46

Tak dá se udělat hodně, zahrát si s dětmi nějakou stolní hru, povídat si s nimi, když už jsou třeba větší než batolata, zalézt si pod peřinu, třeba moje úplně nejhezčí vzpomínka na dětství se váže k mojí babičce, která nám, vnoučatům, povídala v posteli pod peřinou Budulínka, uměla to fakt skvěle. My jezdíme na výlety jak to vychází časově, v zimě je to horší, snažíme se dětem dát maximum, ale není to fakt jen o penězích, ale hlavně o vztahu rodičů a dětí. Kde je napjatá atmosféra, tak nepomůže dovolená u moře ani výlety každý víkend.

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 14.12.16 20:46

Snazim se udrzet domaci pohodu. Aby vse bylo v klidu a syn byl stastny. Dnes jsem byla diky nemu stastna ja, kdyz jsem videla, jakou radost mel, kdyz jsem prisla z prace :dance:
Nejde o to, kam a jak casto jezdit na vylety nebo dovolene, ale o to, aby dite travilo rado svuj cas se svymi rodici, sourozenci, prarodici apod. Toto jsou ty stastne vzpominky na detstvi :)

ivunak
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 14.12.16 20:46

Já myslím, že zážitky jsou sice fajn, ale pokud já vzpomínám na dětství, tak hlavně na tu pohodu, co doma byla a lásku, kterou jsme od rodičů měly. :srdce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 14.12.16 20:46

Já bych řekla, že šťastné vzpomínky zařídí hlavně šťastná a spokojená rodina.

Samantha9
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 14.12.16 20:47

Za mě je nejvíc asi být milující mámou, která se dětem věnuje.. Ale zážitky jsou taky potřeba, je škoda, že jim je nemůžete nabídnout..asi si v dospělosti vzpomenou, že v dětství nikde nebyli.. ale jistě to vyváží to, že měli milující rodiče, kteří se jim o to víc věnovali..

pikola
Neúnavná pisatelka 18946 příspěvků 14.12.16 20:48

Být šťastný rodič, trávit spolu čas. Já třeba moc ráda vzpomínám jak mě babička vozila jako malou na nosiči kola :mrgreen:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 14.12.16 20:48

Taky jsem se nad tím kdysi zamýšlela. Já učím děti lesu, když je počasí tak stan-dobrodružství. Samozřejmě vyrábíme, taky pečeme, čteme, hodně se smějeme :mrgreen:

Adrasteia
Závislačka 2662 příspěvků 14.12.16 20:51
@Carmen6 píše:
Zajima me, co delate pro to, aby vase deti hezky vzpominaly na detstvi? Co podnikate a tak? My treba na vylety z financnich duvodu skoro nejezdime a ani nikam jako rodina nechodime, protoze je manzel unaveny z prace. Takze vzdycky jen ja s detma. Ale to nechci resit, zajima me tak obecne, co se da vsechno udelat pro hezke vzpominky. Cokoliv vas napadne ;) :kytka: diky

Hezké vzpomínky na dětství se nevážou k akcím, výletům a k drahým dovoleným. Vážou se k láskyplnému, rodinnému prostředí, kde se máma s tátou mají rádi, milují své děti, mají na ně čas a vytvářejí právě onu nezapomenutelnou rodinnou atmosféru plnou lásky, bezpečí, legrace, naslouchání, úsměvů a společně strávených okamžiků. Když jsem byla malá, nejezdili jsme na žádné dovolené, sem tam byl nějaký obyčejný výlet v okolí na hrad, do lesa apod. A na co si vzpomínám? Na vřelé objetí rodičů, když přišli z práce a dali nám pusu, na vůni mámina koláče, na čtení pohádek s rodiči v posteli, na společná nedělní rána s polštářovou bitvou, na letní spaní ve stanu na zahradě, kdy nám táta dělal strašidlo, na prázdniny u babičky, která dělala nejlepší buchty pod sluncem, na konzervu s lanšmítem, kterou nám táta s mámou mazali na chleba v lese…
Ale hlavně, hlavně si pamatuju na to, jak jsem se tak ráda vracela každý den ze školy domů s tím úžasným pocitem, že tam na mě čekají táta s mámou, kteří mě mají rádi… :srdce:

Adrasteia
Závislačka 2662 příspěvků 14.12.16 20:52
@cecetka píše:
Snazim se udrzet domaci pohodu. Aby vse bylo v klidu a syn byl stastny. Dnes jsem byla diky nemu stastna ja, kdyz jsem videla, jakou radost mel, kdyz jsem prisla z prace :dance:
Nejde o to, kam a jak casto jezdit na vylety nebo dovolene, ale o to, aby dite travilo rado svuj cas se svymi rodici, sourozenci, prarodici apod. Toto jsou ty stastne vzpominky na detstvi :)

No přesně.

mamina1982
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 14.12.16 20:54

@Carmen6 ahoj, tak třeba v tenhle čas pečeme na Vánoce. Jindy třeba jen obyc. babovku neb tak něco. Docela tvorime nebo si jen tak povidame večer u stolu při caji( to jsem jako dítě milovala já). Jinak na výlety jezdime, ted teda méně. Návštěva dětských center, ale to leze do peněz… Jebzdime ale často za dětmi mých sourozenci nebo kamaradek a třebas spolecne vyrazime do lesa, hřiště… A deti přímo milujou, ldyz si stahneme nějakou pohádku, koupíme popcorn a večer se divame na telku. Všichni pod dekou, je to fajn. Ted spoustu věcí neoceni, (tak jako my, kdyz jsme byli smradi), ale budou na to s láskou vzpomínat. Já třeba vzpominam i na ty nepohádkový vzpomínky a něčemu se teda smeju i ted :mrgreen:

jenny.fields
Generální žvanilka 24588 příspěvků 14.12.16 20:55

Já ti napišu co například nedělat.
Neřvat na děti soustavně.
Nezůstávat s otcem alkoholikem nebo k. revníkem.
Nestrkat je soustavně k prarodičům, aby tam trávili více času než doma s rodiči.
Nebýt chladní, projevovat emoce.
Neprotěžovat jednoho sourozence na úkor druhého.
Neshazovat, posilovat sebevědomí ne naopak.

Na tohle si (mimo jiné) stěžují dospělí, když vzpomínají na své dětství.

-Evka-
Závislačka 3621 příspěvků 14.12.16 20:56

Vzpomínky na dětství? Jsme spolu.

Sama jsem prožila prázdniny u babičky (7.týdnů) a nezáviděla spolužákům moře atd. Chlubila jsem se, že jsem takovou dobu byla u babičky na venkově. Pro nás byl výlet výprava na nákup do města nebo s babičkou k lékaři :mrgreen:

Do určitého věku byly pro naše děti dobrodružstvím několikadenní cesty vlakem na dovolenou. Nyní už jsou ve věku, kde je to moc nebere, ale až poslední 2 roky, kdy poznaly elektroniku.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 14.12.16 20:56

Tak předně - vybrala jsem si fajn chlapa, se kterým jsem si ty děti pořídila a se kterým se nebudu rozcházet ani v dobrém, ani ve zlém, nebudu se s ním zle hádat, navzájem se mlátit a podobné chuťovky.
Pak jsem dohlídla na to, aby neměly ve školce a škole nějakou extra krávu za učitelku. A vedu je k samostatnosti a podporuji jejich sebevědomí. To bych řekla, že je základ, aby neměly vzpomínky na dětství špatné.
A aby byly vzpomínky krásné, tak trávíme hodně času s rodinami přátel s dětmi v podobném věku. Výlety taky podnikáme, ale žádné velké přehánění, organizujeme různé akce pro rodiny v obci, to je vždycky sranda a děti pak mají spoustu kamarádů. A taky proto jsme se přestěhovali na vesnici, abychom mohli mít velkou zahradu s vysokou trávou a stromy, domeček na kuří nožce, bazén, pískoviště a nějaká ta zvířátka. Věřím, že na tohle se jim bude dobře vzpomínat. 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama