Jak založit záhon?

638
1.4.16 20:55

Jak založit záhon?

Ahoj, chtěla bych tento rok zkusit pěstovat vlastní zeleninu. Minulý rok jsem pěstovala v květináči rajčátka.. Jenže teď bych toho chtěla víc… Hlavně je celá zahrádka jen pro mě… :srdce:
Tak se ptám, jak založit záhon? Momentálně po celé zahrádce roste tráva. Je mi jasné, že tak 3cm hlíny i s trávou budu muset odstranit, popř. odstranit plevel a zasypat novou hlínou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16421
1.4.16 21:00

Je potřeba to porýt a vyčistit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
1.4.16 21:02

Ale mám odstranit tak 3 cm zeminy i s tou trávou? A pak to teda porýt a vyčistit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
1.4.16 21:08

A jaká je u vás půda? jestli jílovitá, tak to budeš muset vyměnit víc hlíny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
1.4.16 21:09

@angelsface Ahoj,staci proste poryt, pak vytahat ty drby s tou travou, prohrabat, upravit hrabema, potom taky je dobre dat nějaký hnůj nebo hnojivo, no a pak bud natáhnout černou textilii aby neprorustal plevel a nebo začít sázet jen tak, pak ale budeš muset plit.Pote jak na podzim sklidis, poryes, pohnojis atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16421
1.4.16 21:13
@angelsface píše:
Ale mám odstranit tak 3 cm zeminy i s tou trávou? A pak to teda porýt a vyčistit?

můžeš, nemusíš…stejně to budeš probírat, tak je to jedno…jakou máte půdu? pokud je to odpočaté, tak ani hnojivo třeba nebude-to bych dala až na podzim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
1.4.16 21:14
@bubulina píše:
A jaká je u vás půda? jestli jílovitá, tak to budeš muset vyměnit víc hlíny…

Mám spíše hlinitou půdu… :think: To znamená kolik hlíny vyměnit?… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
1.4.16 21:23

To bych hlínu neměnila, ale trávu bych vyhodila. Já jsem ji nechala a pak mi tam pořád rostla. Myslím, že půda bude odpočinutá, tak bych nehnojila, příp. dala kompost, jestli máš.
U našich vyrosly rajčata z vypuštěné žumpy a i plody měly. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
1.4.16 21:29

Hlinitá - co to je. Hlinité jsou všechny. Zrýt, odstranit drny trávy. Velmi náročné. Tráva je celkem dost prorostlá. To bylo lepší dělat na podzim. Doplnit hlínu do té úrovně, jak byla tráva. Ještě hlínu pod trávou zkypřit. Počítej s tím, že i tak bude tráva prorůstat.
Před rytím počkej až zaprší, nebo to pořádně prolij, jinak s tím nehneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
1.4.16 21:32

Rajčata jsou plevel, který roste všude. Pokud chce sázet zeleninu, jako je hrášek, salát, mrkev, atd. tak to musí být čisté, jinak to mezi trávou ani nenajde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35643
1.4.16 21:39

Byt to na podzim, tak reknu „drny dej do spodni vrstvy hlavou dolu“. ryt se ma totiz sptavne na 3 ryce. desna fuska. na jare uz se obvykle uz nereje, kdyz se to nestihne, tak se jenom okope. pres zimu to totiz hroudy po ryti roztrha mraz, na jare se desne nadres, abys to rozmelnila.
Tak bych asi drny dala na kompost hlavou dolu (hlina z drnu je uplne nejlepsi, rozhodne bych se ji nezbavovala), pod tim bych to okopla motyckou a navrch navezla jinou hlinu, pokud mas odkud.

po poradnem desti bych teda neryla, to se bude lepit. takovy druhy, treti den po desti mozna.

jo jeste ze drn rozhodne nebude jen 3 cm - minimalne 10 cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
1.4.16 22:09

A není pak jednodušší vyvýšený záhon? Když jsem dobu rytí prošvihla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35643
2.4.16 07:34
@angelsface píše:
A není pak jednodušší vyvýšený záhon? Když jsem dobu rytí prošvihla…

a mas nekoho, kdo ti udela to uhradku? a vlastne mas tu hlinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
2.4.16 09:52
@Pudloslava píše:
a mas nekoho, kdo ti udela to uhradku? a vlastne mas tu hlinu?

Nějakej chlap se najde. Hlínu můžu koupit nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
2.4.16 09:53

A ještě dotaz.. mám semínka salátu… mám ho vysadit nejdřív doma nebo pak rovnou na zahonek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama