Reklama

Jak zamezit styk dítěte s otcem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 00:30
Jak zamezit styk dítěte s otcem?

Ahoj, jdu si pro radu.Jsem totálně zoufalá. S ex máme soudně nařízený styky tzn. otes ci dceru bere na víkendy. Bohužel mám podezření, že otec začal fetovat. Podezření to není, protože testy měl pozitivní když jsme se rozcházeli. Každý víkend si pro dceru jezdí, ale vždy jí nechá u svých prarodičů (oba 80 let) aby se o ní starali. Jezdí s ní sjetý. Navíc poslední dobou už je to na hraně debility. Dceru nechává u pro mne cizích lidí a spoléhá v to, že si pro ni dojedu. Nebylo to poprvé a já se chci postarat aby se to už nikdy nestalo. Chtěla bych vědět jak mám postupovat v případě, že nechci aby si pro nní jezdil. Socialní pracovnice mi řekla, že když nemám žádné důkazy o tom, že fetuje tak s tm nejde nic dělat a v případě, že budu omezovat styk, tak o ní můžu prijít. Poradíte mi někdo prosím?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

poppaea
Závislačka 3320 příspěvků 09.01.17 01:11

Nevím, ale možná by stálo za to na převzetí zavolat policii s tím, že máš podezření, že je sjetý, a oni by mu minimálně nedovolili sednout za volant :nevim:

Halamka
Závislačka 3464 příspěvků 09.01.17 05:17

Presne tak, kdyz vis, v kolik si pro ni prijede, zavolala bych policii pro podezreni z rizeni pod vlivem a k tomu bych pred tim dosla na socialku, zda by u toho mohl byt nekdo od nich, aby videli a zaznamenali.
V takovemto pripade bych mela nulovou toleranci a pri prvnim naznaku, ze si bere dceru sjety nebo dokonce v tom stavu ridi, bych mu ji odmitla dat. Pokud chce jako otec vyuzit prava na sve dite, ma se jako otec chovat a ne byt nezodpovedne ho.ado.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 09.01.17 06:12
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro radu.Jsem totálně zoufalá. S ex máme soudně nařízený styky tzn. otes ci dceru bere na víkendy. Bohužel mám podezření, že otec začal fetovat. Podezření to není, protože testy měl pozitivní když jsme se rozcházeli. Každý víkend si pro dceru jezdí, ale vždy jí nechá u svých prarodičů (oba 80 let) aby se o ní starali. Jezdí s ní sjetý. Navíc poslední dobou už je to na hraně debility. Dceru nechává u pro mne cizích lidí a spoléhá v to, že si pro ni dojedu. Nebylo to poprvé a já se chci postarat aby se to už nikdy nestalo. Chtěla bych vědět jak mám postupovat v případě, že nechci aby si pro nní jezdil. Socialní pracovnice mi řekla, že když nemám žádné důkazy o tom, že fetuje tak s tm nejde nic dělat a v případě, že budu omezovat styk, tak o ní můžu prijít. Poradíte mi někdo prosím?

celkem jednoduché - získej důkazy. Soc prac měla pravdu.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 09.01.17 06:15

@Halamka že máš podezření, že bude sjetý - na to Ti pčr nepřijede :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13283 příspěvků 09.01.17 06:41

Až si pro dceru přijede, zavolej PČR, že je sjetý, ale záleží, zda přijedou.

Případně se můžeš zkusit domluvit na OSPOD, aby tam došel před stykem a oni si ho netestovali (tzn. oni zavolali PČR). Ale záleží na jejich ochotě.

Jana206
Nadpozemská drbna 26301 příspěvků 09.01.17 07:13

Zavolej policii, když budeš mít podezření na požívání omamné látky. Jiná možnost není, protože u soudu to neplatí tak, že se předpokládá, že by se mohlo něco stát. Řeší se to, až se něco opravdu stane. A průběžně sbírat důkazy, i když to není jednoduché.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 09.01.17 07:30

Vim, je to těžký. Znam to. Muj ex sice nefetuje, ale zase jsou jiny problémy, kdy deti ohrožoval. My.mame naštěstí styk dohodou, takze tim, ze mu deti nedavam nic neporusuju a on by musel vyžádat styk soudně, coz on neudělá. Jediná možnost tedy je ta policie. Ale pokud si pro ni chodí nesjetej a sjede se az pak, je to těžký. Nikdo s nim nebude cely víkend. Bohu zel se vse řeší, az je pozdě :cert:

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 09.01.17 07:32

Počkej, až přijede a pak zavolej policii, že je pod vlivem omamných látek. A ideálně i sociální pracovnici z OSPOD, ať je na to důkaz.

Jinak mám soc. pracovnice pravdu - jen si představ, jak by to dopadlo, kdyby stačilo jen slovo bez důkazů. Bylo by to opravdu snadno zneužitelné v případě partnerských sporů - však nedávno tu byl případ, kdy ženská obvinila exmanžela ze sexuálního zneužívání, pravda to nebyla a sama vyfasovala trest. Jenomže jak se stejně všichni dívají na toho chlapa, přestože byl osvobozen, že…

Takže s veřejnými soudy bych raději byla opatrná. On taky fetovat může přestat (nebo nefetovat vůbec), ale pokud ty bys to tvrdila dál, může tě žalovat a budeš mít problém.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 09.01.17 09:14

@Padme93 a pokud opravdu fetuje? Ty bys sve dítě pustila na. vikend s feťákem? Ja.teda ne

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 10.08.17 08:35

Pokud má OSPOD takové informace o rodiči, může si otce pozvat a pokusit se mu domluvit. Pravdou je, že bez důkazů nikdo nic dělat nemůže. A jak tu někdo psal, rozhodně OSPOD nemůže nikoho testovat na drogy. V případě, že by byl otec pod vlivem a byl by tam nějaký problém s předáním, může se zkusit ta PČR zavolat, přecejen udělá o tom, jak otec vypadal, záznam. A a to už jako důkaz sloužit může. Ale musí být důvod volat policii, ne že jen preventivně, kdyby byl otec pod vlivem drog.

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 10.08.17 09:00
@olomoučanda
@olomoučanda píše:
Pokud má OSPOD takové informace o rodiči, může si otce pozvat a pokusit se mu domluvit. Pravdou je, že bez důkazů nikdo nic dělat nemůže. A jak tu někdo psal, rozhodně OSPOD nemůže nikoho testovat na drogy. V případě, že by byl otec pod vlivem a byl by tam nějaký problém s předáním, může se zkusit ta PČR zavolat, přecejen udělá o tom, jak otec vypadal, záznam. A a to už jako důkaz sloužit může. Ale musí být důvod volat policii, ne že jen preventivně, kdyby byl otec pod vlivem drog.

proč by nemohl?

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 10.08.17 09:17

Pokud máte při předávání podezření, že otec není ve stavu, kdy by byl schopen se o dítě postarat, nemusíte ho otci předat, je však nutné o této situaci mít nějaký záznam, a tím je bud zápis u sociální pracovnice OSPODU (ta má možnost pozvat si otce a probrat to s ním, o čemž se také učiní zápis) nebo zápis od policie, takže u nás se k těmto případům policie volá, oni přijedou, mají testry (přinejmenším alespon ty alkoholové, ale myslím že mají i ty na drogy ze slin) a ze všeho pak musí udělat zápis. Neprodleně po incidentu (většinou k předávání dochází o víkendu, takže v pondělí hned ráno, pokud to jde) naklusat na OSPOD a učinit o tom zápis do protokolu! Ten už zůstává součástí spisu a může být použit při případném soudním jednání. Rovněž na základě vašeho oznámení ospodu si poté sociální pracovnice může vyžádat zápis i od policie a takhle se nějakou dobu sbírají materiály. Pokud se situace bude nějakou dobu opakovat s určitým výsledkem, lze podat návrh na soud na zamezení styku nebo na omezení styku (např. pouze asistovaný)

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 10.08.17 10:56

@SarinkaSar1 Co by nemohl? Testovat na drogy? OSPOD nemá bezbřehé kompetence. Nemůže dospělého člověka nutit k testování.
Je to tak, jak píše @ajvl, pokud má matka podezření, že otec není ve stavu převzít dítě, nemusí mu ho předat. Pak je ale v zájmu té matky dostavit se na OSPOD a učinit o tom záznam.

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 10.08.17 11:20
@olomoučanda
@olomoučanda píše:
@SarinkaSar1 Co by nemohl? Testovat na drogy? OSPOD nemá bezbřehé kompetence. Nemůže dospělého člověka nutit k testování.
Je to tak, jak píše @ajvl, pokud má matka podezření, že otec není ve stavu převzít dítě, nemusí mu ho předat. Pak je ale v zájmu té matky dostavit se na OSPOD a učinit o tom záznam.

no já nevim, ale u nás lidi na drogy testujeme, máme takový ty jednorázový testy a dokonce i alkoholtesty

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama