Jak zamezit zapsání otce do rodného listu?

7
26.3.17 10:12

Jak zamezit zapsání otce do rodného listu?

Ahoj mám takovou otázku jestly s tím nemá někdo zkušenosti. :,( Opustila jsem otce svojí dcery, který mi teď vyhrožuje že mě dá k soudu aby dceru mohl vídat. Ono spíš nejde o to aby jí mohl vídat ale o to aby mě měl nadále pod palce protože už nemá nic čím by mě mohl vydírat. A vlastně mu jde jen o to aby dceru vídal jen o víkendu na pár hodin, ale jinak jí nechce. Otec není zapsán v rodném listě. Nevíte někdo zda není nějaké časové omezení do kdy otec musí být zapsán do rodného listu a pak nemá nárok? Nebo jestly máte někdo zkušenosti s tím kdy soud zamítne otcovu žádost? Nechci aby se s ním dcera stýkala je agresivní a několikrát napadl mě i svého nadřízeného v práci, je zadlužení a vlastně se s ní chce vídat je do září protože pak na rok odjíždí.. tak že jde jen o to udělat dceři v hlavně bordel a pak vypadnout :pocitac:. Děkuju za jakoukoliv odpověď i za to jak jsem blbá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.3.17 10:16

Obávám se, že to nejde. Otec si může na soudě požádat, aby byl zapsán, soud mu nařídí testy DNA a pak ho zapíše. Soud - tedy „stát“ prostě hájí zájem dítěte - a to je, aby mělo oba rodiče. Už třeba kvůli dědictví, vyživovací povinnosti, apod. A je to tak dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21089
26.3.17 10:17

Zamezit se tomu dá jedině tak, že si se zadluženým agresivním člověkem nepořídíš dítě. Pokud to uděláš, má stejná práva jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26513
26.3.17 10:20

Není v rodné listě=nemusí nic platit. Je tam=musí platit alimenty. Zadlužený se do toho nepohrne.
Jinak tomu nezabráníš nijak, měla jsi lépe přemýšlet s kým si děláš dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
26.3.17 10:28

Bohužel dříve takový nebyl, nebo se tak alepson neprojevoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
26.3.17 10:28

Bože další taková co si udělá dítě s naprostým idio-tem a pak brečí že by mu ho musela dávat… to je fakt šílené, zamyslete se nad sebou ženské :zed:
ano, pokud to půjde přes soud tak bude zapsaný do RL a bude moct vídat dítě, klidně by ho jednou mohl dostat i do střídavé péče a neuděláš nic

• Nahlásit
  • Citovat
8115
26.3.17 10:30

@Ami26 : a počítej s tím, že pokud bude soudně požadovat testy otcovství a zapsání do RL a zjistí se, že je doopravdy otec, tak testy zaplatíš ty. Jednou je otec a má stejná práva jako ty. Aby byl zbaven rodičovských práv, tak by musel být hodně velký násilník. Takže zapsání do RL nezamezis. Jediné nechat zapsat někoho jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
26.3.17 10:41

Děkuju za názor.. bohužel každy asi nemá takový štěstí jako vy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 10:52
@Ami26 píše:
Děkuju za názor.. bohužel každy asi nemá takový štěstí jako vy :)

Takže to, že jsme si našly normálního muže a máme s ním dítě je štěstí? Aha. A ty seš chudinka, co má smůlu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
26.3.17 10:58
@zvidavajanca píše:
Takže to, že jsme si našly normálního muže a máme s ním dítě je štěstí? Aha. A ty seš chudinka, co má smůlu?
@zvidavajanca píše:
Takže to, že jsme si našly normálního muže a máme s ním dítě je štěstí? Aha. A ty seš chudinka, co má smůlu?

Neříkám tu o sobě že jsem chudinka jen mě zajímá jestly s tím někdo nemá zkušenosti… a jestly máte normálního muže který vás miluje, stará se o vaší rodinu a nebije vás. tak jo to máte teda štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
26.3.17 11:08

@Ami26

Je hezké, když ti někdo poradí, že jsi s ním to dítě neměla mít poté, co už je to dítě na světě. To moc pomůže, viď? :mrgreen: To jsou stoprocentní ženy, kterým by se něco takového nikdy nemohlo stát. :think: Jako kdybys toho už tak neměla dost naloženo. Podle mě tě jen vydírá a k soudu nepujde a nic proto neudělá. Abys ho zapsala, to tě nemůže nijak jinak donutit. Pokud by tedy k soudu šel a všechno tohle absolvoval je tu nebezpečí, že to budeš muset všechno zaplatit. On pak odjede a stejně ti alimenty platit nebude. Jestli jsou nějaké lhůty, to neví. Ale jsem přesvědčená, že on se touhle cestou nedá, jen vydírá. Nenech se obalamutit. Někdy je lepší, když dítě svého otce a někdy i matku vůbec nepozná. Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
26.3.17 11:09
@Ami26 píše:
Neříkám tu o sobě že jsem chudinka jen mě zajímá jestly s tím někdo nemá zkušenosti… a jestly máte normálního muže který vás miluje, stará se o vaší rodinu a nebije vás. tak jo to máte teda štěstí.

prosím tě pro začátek přestaň psát jestly, to je fakt strašné

• Nahlásit
  • Citovat
17669
26.3.17 11:13
@Doe_Jane píše:
prosím tě pro začátek přestaň psát jestly, to je fakt strašné

To je taky přínosná rada. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 11:13

TO není otázka štěstí, ale VOLBY.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
26.3.17 11:39
@Kobliha51 píše:
@Ami26Je hezké, když ti někdo poradí, že jsi s ním to dítě neměla mít poté, co už je to dítě na světě. To moc pomůže, viď? :mrgreen: To jsou stoprocentní ženy, kterým by se něco takového nikdy nemohlo stát. :think: Jako kdybys toho už tak neměla dost naloženo. Podle mě tě jen vydírá a k soudu nepujde a nic proto neudělá. Abys ho zapsala, to tě nemůže nijak jinak donutit. Pokud by tedy k soudu šel a všechno tohle absolvoval je tu nebezpečí, že to budeš muset všechno zaplatit. On pak odjede a stejně ti alimenty platit nebude. Jestli jsou nějaké lhůty, to neví. Ale jsem přesvědčená, že on se touhle cestou nedá, jen vydírá. Nenech se obalamutit. Někdy je lepší, když dítě svého otce a někdy i matku vůbec nepozná. Bohužel.

Vidím to stejně. Pokud půjde k soudu, tak na to zapsání můžeš vždy kývnout ještě před tím, než se rozjede kolečko s testy DNA apod., ale pro něho to znamená nejen zapsání, ale i alimenty, navíc ono taky chvíli potrvá, než soud nařídí jednání, proběhnou testy, vynese se rozsudek, stanoví styk s dítětem a alimenty, není to ze dne na den. A pokud tě jen vydírá, tak ho to časem přestane bavit, ale počítej s tím, že to může kdykoli v budoucnu zopakovat :nevim:. Jednou biologickým otcem je, a pokud se toho bude soudem domáhat a v RL nebude zapsaný nikdo jiný, tak ho tam soud zapíše a ty poneseš náklady řízení.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama