Jak zapadnout do staršího týmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markétka111
Kecalka 186 příspěvků 06.08.18 17:20
Jak zapadnout do staršího týmu

Ahoj,
Jdu se trochu poradit. Je mi 22 a hned po skole jsem nastoupila do prace, jde o zensky kolektiv a vesmes proti me starsi tym. Vsem je tak 35-45 a nektere i starsi, vsechny maji deti kolem 10 let a vic. No a ja jsem po skole, ve svem veku zatim u rodicu, prakticky proti nim jeste dite. Vsichni jsou na me zatim moc hodni, jen nemaji cas me moc zaucovat, proste jsem byla hozena do vody. Vetsinou rikaji, ze jsem sikovna, ze to bude v pohode. Ale co me trapi je kolektiv. Ja se bojim, ze nezapadnu. Treba kdyz mame klidnejsi nocni smenu, tak si povidaji a tak, ale vesmes o detech, o manzelich, o tom kam jeli nebo jedou s deckama na dovcu.. a ja se nemam jak pripojit. Z vetsiny me ani nikdo do rozhovoru nezve, ja nejsem az tak prubojna, mezi cizimi jsem introvert a dlouho mi trva, nez se rozkoukam a otrkam (no a pak jsem zase naopak k nezastaveni). Dnes jsem prisla domu z nocni, kde semnou nemluvila ani klika od dveri, jen kdyz se zeptam, kdyz neco nevim a tak. Ale jinak jsem sedela v koute a mlcela. Normalne jsem prisla domu a brecela jsem. Ja bych tak rada zapadla a tak, ale netusim o cem se s nimi bavit? A jak vubec zapadnout?

Reakce:
catchthem
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 06.08.18 17:32

A jak si tam dlouho? Zatím jsou na tebe milé co tak píšeš a jsi prostě nová a ony taky asi ještě nejsou ve své kůži. To se časem podda. Taky jsem introvert a chvíli mi to trvá, spíše sonduju, pozoruju a opatrně sem tam přidám do tématu, ale potom už jsem taky drzka. To je normální, zrovna jsem v novém kolektivu po mateřské a jsem tam jediná s dítětem, všechno je tam mladší než já a vidím že se tam už některé holky parujou, protože jsou prostě věkové k sobě. Ale já neztrácím hlavu, nikomu se necpu a nechávám to plynout. Přidám do tématu apod. To se rozjede neboj :-)

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 06.08.18 17:38

Neboj Marketko, to se casem poda… :hug:

Zkus se nenapadne zapojit do hovoru a brat to treba pres deti, i kdyz te tema deti nezajima.

Treba do jake pujdou tridy, nech si ukazat fotky, deti nalezite chval - to kazda zenska rada slysi.

Ja ve svem prvnim miste byla v kancelari se svobodnym mladencem a zenskou s predskolackem, ktera mne vubec nebrala. Jednou nak prinesla fotky a pruvan ji je shodil ze stolu a kdyz jsem je podavala, tak jsem ji chvalila modrookeho blondacka, ze je to dite jak do reklamy a katalogu - fakt to byl moc pekny kluk. No a ledy povolily a pak jsme se spolu bavily uplne normalne o vsem - hadry, kosmetika, politika, bydleni, dovolene apod.

Nebo zkus zenske temata, ze by sis chtela koupit to a to a jestli nevedi kde to poridit a jestli to je dobry napad…temat se najde, jen se neboj zapojit, at si nemysli, ze si nafoukana nebo ledova královna…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 06.08.18 18:21

Já bych se nesnažila za každou cenu zapadnout. Oni už jsou prostě jinde. Ja zase trpím při obědech s našimi „mladymi“ a to někteří nejsou ani o 10 let mladší než já. Ale já mám manžela, rodinu, vlastní byt. Takže konverzace o lovení pokemonu, nejnovějším iPhone, instagramu, jak o víkendu zsparilu a jak chudáci nic nestihaji me proste miji. :mrgreen:

Markétka111
Kecalka 186 příspěvků 06.08.18 18:37

Dekuji vsem za zpravy :)
Jsem tam od zacatku cervence, no doufam, ze se to zlepsi, nerada bych se citila spatne v praci

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 06.08.18 19:18
@Markétka111 píše:
Ahoj,
Jdu se trochu poradit. Je mi 22 a hned po skole jsem nastoupila do prace, jde o zensky kolektiv a vesmes proti me starsi tym. Vsem je tak 35-45 a nektere i starsi, vsechny maji deti kolem 10 let a vic. No a ja jsem po skole, ve svem veku zatim u rodicu, prakticky proti nim jeste dite. Vsichni jsou na me zatim moc hodni, jen nemaji cas me moc zaucovat, proste jsem byla hozena do vody. Vetsinou rikaji, ze jsem sikovna, ze to bude v pohode. Ale co me trapi je kolektiv. Ja se bojim, ze nezapadnu. Treba kdyz mame klidnejsi nocni smenu, tak si povidaji a tak, ale vesmes o detech, o manzelich, o tom kam jeli nebo jedou s deckama na dovcu.. a ja se nemam jak pripojit. Z vetsiny me ani nikdo do rozhovoru nezve, ja nejsem az tak prubojna, mezi cizimi jsem introvert a dlouho mi trva, nez se rozkoukam a otrkam (no a pak jsem zase naopak k nezastaveni). Dnes jsem prisla domu z nocni, kde semnou nemluvila ani klika od dveri, jen kdyz se zeptam, kdyz neco nevim a tak. Ale jinak jsem sedela v koute a mlcela. Normalne jsem prisla domu a brecela jsem. Ja bych tak rada zapadla a tak, ale netusim o cem se s nimi bavit? A jak vubec zapadnout?

Když jsem nastoupila do práce, kolem byly vesměs vdané ženx s velkými dětmi nebo muži ve věku mého otce. Prostě se vždycky nějaké téma našlo. Nevadí mi mlčet a přesto i ráda mluvím. Časem se otrkáš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 19:23

Já jsem taky introvert a kdysi jsem nastupovala do práce, kde byl kolektiv taky starší, byli jinde se svými zájmy a prostě celkově nešlo kam zapadnout a najít společnou řeč. Snaha byla, ale nezapadla jsem. Někdy se holt kolektiv nevydaří.

AnastazieB
Echt Kelišová 8833 příspěvků 06.08.18 19:23
@Markétka111 píše:
Dekuji vsem za zpravy :)
Jsem tam od zacatku cervence, no doufam, ze se to zlepsi, nerada bych se citila spatne v praci

Vydrž, to je ještě moc brzo ;-). Poslouchej, o čem se baví a určitě bude nějaké téma, ke kterému se budeš moct připojit - počasí, rodina, dovolená, nějaké denní události… atd. A pak už to bude jen lepší ;-)

Capretta
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 06.08.18 19:28

To je otazka casu, ze vsech praci jsem si nejvic oblibila kolektiv, kde byli ode me jeste starsi - je super, kdyz se zkombinuje v tymu urcita dravost, nadseni a energie mladsich se zkusenostma, zralosti a nadhledem starsich, da to obema stranam a bavi to vic vsechny.

MartinKa36
Závislačka 3761 příspěvků 06.08.18 21:18

Musíš být trpělivá, postupně se zapojit, když kolegova zjistí že samostatne tefíš na záchod a do jídelny tak ti sveří i důležitější úloly.

Váš příspěvek
Reklama