Jak zapalujete svíčky na adventním věnci?

96
30.11.19 07:57

Jak zapalujete svicky na adventnim venci?

Ahoj, chtela bych se zeptat, jak se maji,,spravne,, zapalovat svicky na adventnim venci. To, ze proti smeru hpdinovych ručiček jsem se uz docetla :-) ale rozcházejí se informace o tom, zda to ma byt za A) kazdou nedeli zapalit pouze jednu svicku a az na stedry den zapalit vsechny 4 zaraz. Nebo za B) postupne zapalujeme první neděli 1 svicku, druhou nedeli 2 svicky zaraz, treti nedeli 3 svíčky zaraz, ctvrtou nedeli 4 svicky zaraz a pak na stedry den taky 4…???:-))) diky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14576
30.11.19 08:00
  1. je spravne :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
30.11.19 08:01

My zapalujeme 1. Advent jednu svíčku, 2. Dvě… Ale jestli je to správně to nevím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
30.11.19 08:02

Za B. Jednoznačně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
30.11.19 08:33

Určitě za B…proto vždy kupuju svíčky na věnec jak jsou ty čtyři velikosti od největší po nejmenší…ta velká se zapálí jako první aby vydržela hořet i další neděle ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
30.11.19 09:03

Urcite B. Tak to tedy dělám já. A proti směru hodinových ručiček? Já si věnec dělám sama, mám 4 velikosti svíček ale o tomhle pravidlu jsem nevěděla, i když jsem to letos náhodou udělala proti směru hodinových ručiček :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19617
30.11.19 09:05

Že je to proti směru jsem nevěděla, ale určo za B  :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3331
30.11.19 09:14

Proti směru také slyším prvně a myslím, že je to jedno, jak se to každému líbí… jinak my každou neděli zapálíme jednu další svíčku, myslím, že i proto se dělají ty sady, kdy je velká, menší, ještě menší a nejmenší… aby na Štědrý den hořely všechny a byly přibližně stejně velké. Předpokládám, že se ptáš ze zájmu :-) ale pokud chceš radu, dělej si to podle sebe, aby se vám to doma líbílo, pravidla, nepravidla. Krásný Advent přeji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
30.11.19 09:43

Diky vsem za reakce :-) ja spis tak ze zvedavosti zjistovala, jak to ma byt,,spravne,, podle tradice, tak jsem zjistila to proti smeru hod.ruc. :-) to bylo loni, do te doby sem to mela ruzne, taky si vyrabim svoje :-D no a pak me prave dostalo to, ze mi nekdo rikal, ze vzdy zapaluje jen jednu svicku, tak me to zajimalo, jak to dela vetsi vzorek lidi :-D loni mi dokonce manzel vlozil brouka do hlavy, pac mi druhou nedeli adventni rekl, ze prece je blbost zapalovat dve svicky, ze to pak rychle shori… a asi mate pravdu s tema co se kupuji v ruznych velikostech! Pristi rok jasna volba :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
30.11.19 10:37

Každou neděli zapalujeme jednu svíčku. Zítra je první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
30.11.19 12:26
@Sůvička80 píše:
Urcite B. Tak to tedy dělám já. A proti směru hodinových ručiček? Já si věnec dělám sama, mám 4 velikosti svíček ale o tomhle pravidlu jsem nevěděla, i když jsem to letos náhodou udělala proti směru hodinových ručiček :lol:

To je po smeru, ne :think:

• Citovat
  • Nahlásit
96
30.11.19 12:28

@Sůvička80 @PaníKadrnožková pravda..po směru…ale co, krasny je i tak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
30.11.19 17:57

@PaníKadrnožková : když na to koukám tak jo :mrgreen:, já to brala od nejmenší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
30.11.19 17:58

@svntvt : díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17958
30.11.19 18:06

Za B.