Jak zapomenout a dávat lásku dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 15:28
Jak zapomenout a dávat lásku dál

Ahoj, před dvěmi týdny jsem se rozešla s partnerem po roce a půl. Byla tam spousta zásadních věci, co mi vadila, ale opravdu jsem ho měla ráda. Já se rozešla s ním. Jsem teď úplně v pohodě, rozchod proběhl v klidu až na pár mých slz. Domluvili jsme se, že tu pro sebe budeme atd. Hned na to jsem se seznámila s jedním klučinou, je úžasně pozorný, slušný, všechno, jak má být, ale je problém u mě. Už jsem celkem zapomněla, ale sem tam do mě vjede taková zlost na toho bývalého a vnitřně úplně zuřím, za to, co mi dělával a co všechno jsem mu tolerovala! Bojím se, že to přenesu do tohoto nového vztahu a nebudu schopna mu tu péči a lásku opetovat… Budu myslet na to, jak mi ten jiný ublížil a budu se dívat skrz prsty… Chápete, co tím myslím?

Reakce:
Uživatel je onlinelilithlilith
Kecalka 315 příspěvků 06.01.19 15:31

Chceš dovolit bývalému, aby nad tebou měl takovou moc, že ti zkazí ještě i přítomnost a budoucnost? Ne, že ne ;) Život nam posílá do cesty přesně ty lidi které má, abychom se poučili. Tak jdi dál :kytka:
Edit chyba.

SlecnaSally
Kelišová 6351 příspěvků 06.01.19 16:16

Myslím , ze to chce delší pauzu po rozchodu

Ou
Kelišová 5870 příspěvků 06.01.19 18:28

Ten vztek je dobrý - pomáhá ti se odpoutat - časem přejde. A je výrazně lepší, než deprese - protože sebou nese energii. Navíc k němu zvládáš i sebereflexi, že ta agrese neodpovídá realitě, ale spíš že je v sousvislosti se ztrátou.

Dva týdny jsou po jsou brzo, dovol si být ještě pár týdnů „polámaná“.

Je dobré to v sobě nedržet a nějak to ze sebe dostávat ven - ne tím, že budeš přímo kontaktovat svého ex. To by asi k ničemu nebylo.

Ale užitečné je ze sebe to dostat nějakým agresivnějším sportem, nebo pomocí hudby a tance (metal či rap je lepší než křesťanský folk a nebo romantické balady), vypsat se z toho - třeba jen vypsat vše, čím ti ublížil, co tě štve a tak a pak to spálit. Nebo roztrhat a hodit do řeky, nebo tak něco. Nebo z toho udělej povídku, obrazy, či báseň - to nevadí, že „to neumíš“ - není důležitý výsledek, ale proces - to že to ze sebe dostaneš ven.

A teda opít se do němoty s někým, kdo bude ochotný celý večer poslouchat to, jaký byl ex hnusák taky pomáhá - ona následná kocovina sebou umí vzít spoustu toho vzteku a bolesti psychické. Jen se to nesmí dělat moc často.

Ale jeden pořádný flám, ideálně s koncertem nějaké ostřejší hudby, na kterém to vyskáčeš je docela dobrá rozhcodová terapie.

Jo a ten nový objev si nech až na potom, až to přejde. A s ex kontakt ukonči, žádné takové, že „budete kamarádi“ - to je jen odbouchávání tupým předmětem, namísto ostrého řezu. Víc to bolí, trvá to dlouho a hůř se to hojí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >