Jak zapracovat na sobě při vztahu k rodině?

Anonymní
2.12.20 15:06

Jak zapracovat na sobě pri vztahu k rodině?

Prosím o zachování anonymu. Ráda bych se Vás zeptala, co vám pomáhá se uklidnit kdyz vás něčím naštve zamrzí tchyně nebo kdokoliv z rodiny a jak s tím pracujete? Už jsem dospěla do fáze, že vím že ji prostě nezměním. Máme spolu navenek relativně hezký vztah, ale musím se velmi diplomaticky premahat. Snažila jsem se narovinu u vína promluvit, ale ona je ta povaha že do očí neřekne, ale naschvály za zády ano. Nechci dceři (1,5 r) brát babičku a omezovat kontakt na minimum, ale už cítím, že místo abych si užívala malou, tak hodně často řeším v hlavě proč to dělá… To že neustále nevyzadane radi, rýpe, malou za rok a půl měla zájem povozit v kocarku 2×, hraje na city přes malou, neustále si stěžuje už jsem zkousla..ale momentálně dělá hodně časté a nehezké rozdíly mezi vnoučaty (moje dcerka je čtvrté vnouče).. asi bych to neřešila, kdyby mi obden nevolala a nechlubila se např jaké mikulášské punčochy upletla ostatním vnoučatům, jakou dostanou nadílku na Mikuláše.. když už jsou protěžovány což je logické když bydlí spolu v domě a my 40km dál ale tak o tom aspoň nemusím vědět..nevím jak správně asertivně reagovat aby se neurazila a já zároveň abych neztratila svoji hrdost.. Na otázku jestli naší malé také vyrobila punčochu odpověděla, že ne, že z toho nemá malá rozum… Asi bych to vše přešla, ale ona se mi vším pro ostatní vnoučata chlubí snad každý hovor, SMS, setkání a ukazuje mi co vyrobila, koupila :think: :lol:… Co poradíte holky? Opravdu chci zachovat klidne vztahy, pravidelně se vídat kvůli dcerce ale zároveň mám jen jednu hrdost a nechci se tím trápit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7125
2.12.20 15:27

No a pletla ostatnim vnoucatum v tomhle veku punchochu?
Ja bych si ji vyslechla a pochvalila bych ji, jaka je sikovna babicka. Nejaka puncocha a mikulaska nadilka, urcite plna nezdraveho sajrajtu by mi byla ukradena. Kor u takhle maleho ditete.
Ja si myslim, ze neni co zavidet. nebo ty by jsi s ni chtela bydlet v jednom dome :mrgreen:?
Tak si to jen predstav! Jsi spokojena sama se sebou, s tim byt maminkou, s manzelstvim? Neni to nahodou to nejdulezitejsi? Proc si delas takove zbytecne problemy v hlave a v dusi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
2.12.20 16:19

Spíš buď ráda, že je od Vás 40 km daleko, co by za to jiní dali :-) Na Tvém místě bych jí všechno odkývala a rozhodně bych jí nedělala radost tím, že bych jí dávala najevo jak Ti to vadí.

A jestli máš dobré vztahy se svýma rodičema, tak bych to neřešila už vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 16:27

@Jana525 Jsem, jsem spokojená máma a manželka. Ale rodinu manžela vídám často a proto se úplně odprostit od tech rozdílu nedokážu. Kdyby šlo přepnout v hlavě, tak bych byla šťastná. 😄 Proto jsem právě založila tohle téma, jestli tady nejsou také maminky, co mají páky na boj s větrnými mlýny. Ani tak mi nejde o toho Mikuláše, spíše asi princip..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 16:30

@Ida11 právě, že moje maminka bydlí ve Francii a tu díky covid situaci ani nemohu teď vídat a i tak je to zřídka… Občas je mi až z toho smutno, tchyně taková, máma za hranicemi…ale snažím se žít hlavně pro manžela a dceru, ale někdy má člověk pocit že je na to sám 😊

• Citovat
  • Nahlásit
1612
2.12.20 17:17

Vím jak se cítíš, ale pokud s ní chceš vycházet tak žádná rada asi není :nevim: Jen ta aby si její hlášky pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Moje tchýně taky dělá rozdíly mezi vnoučaty, ale je to o to horší, že má jen dvě vnoučata a obě jsou naše, takže dělá rozdíly mezi vlastními sourozenci. Syna vozila v kočárku v jednom kuse, naši malou neměla ani jednou, když na malého zvýším u tchýně hlas hned mám přednášku jak jsem na malého zla a že dceři dovolím naopak všechno a pokud je to naopak, že zvýším hlas na dceru tak jen mrmle, že by to mělo být častěji apod :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
2.12.20 19:44
@Anonymní píše:
@Ida11 právě, že moje maminka bydlí ve Francii a tu díky covid situaci ani nemohu teď vídat a i tak je to zřídka… Občas je mi až z toho smutno, tchyně taková, máma za hranicemi…ale snažím se žít hlavně pro manžela a dceru, ale někdy má člověk pocit že je na to sám 😊

Tak to chápu, že to máš moc složité a že Ti někdo blízký chybí - obzvlášť, když od tchyně cítíš křivdu. Já si myslím, že většinu problémů v našich životech vyřeší čas. I když je to nic moc vyhlídka říkat si, že „za pár let“ mi to bude úplně jedno. Ale je to pravda. Tak se drž a jestli máš nějakou dobrou kamarádku, si s ní o tom popovídej, to je nejlepší terapie. Moc držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7125
2.12.20 19:52
@Anonymní píše:
@Jana525 Jsem, jsem spokojená máma a manželka. Ale rodinu manžela vídám často a proto se úplně odprostit od tech rozdílu nedokážu. Kdyby šlo přepnout v hlavě, tak bych byla šťastná. 😄 Proto jsem právě založila tohle téma, jestli tady nejsou také maminky, co mají páky na boj s větrnými mlýny. Ani tak mi nejde o toho Mikuláše, spíše asi princip..

To je tezke, kdyz s nima musis byt casto ve styku, to je pak jasne. A nejde to nejak omezit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1696
2.12.20 20:25
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymu. Ráda bych se Vás zeptala, co vám pomáhá se uklidnit kdyz vás něčím naštve zamrzí tchyně nebo kdokoliv z rodiny a jak s tím pracujete? Už jsem dospěla do fáze, že vím že ji prostě nezměním. Máme spolu navenek relativně hezký vztah, ale musím se velmi diplomaticky premahat. Snažila jsem se narovinu u vína promluvit, ale ona je ta povaha že do očí neřekne, ale naschvály za zády ano. Nechci dceři (1,5 r) brát babičku a omezovat kontakt na minimum, ale už cítím, že místo abych si užívala malou, tak hodně často řeším v hlavě proč to dělá… To že neustále nevyzadane radi, rýpe, malou za rok a půl měla zájem povozit v kocarku 2×, hraje na city přes malou, neustále si stěžuje už jsem zkousla..ale momentálně dělá hodně časté a nehezké rozdíly mezi vnoučaty (moje dcerka je čtvrté vnouče).. asi bych to neřešila, kdyby mi obden nevolala a nechlubila se např jaké mikulášské punčochy upletla ostatním vnoučatům, jakou dostanou nadílku na Mikuláše.. když už jsou protěžovány což je logické když bydlí spolu v domě a my 40km dál ale tak o tom aspoň nemusím vědět..nevím jak správně asertivně reagovat aby se neurazila a já zároveň abych neztratila svoji hrdost.. Na otázku jestli naší malé také vyrobila punčochu odpověděla, že ne, že z toho nemá malá rozum… Asi bych to vše přešla, ale ona se mi vším pro ostatní vnoučata chlubí snad každý hovor, SMS, setkání a ukazuje mi co vyrobila, koupila :think: :lol:… Co poradíte holky? Opravdu chci zachovat klidne vztahy, pravidelně se vídat kvůli dcerce ale zároveň mám jen jednu hrdost a nechci se tím trápit.

A neni mozne, ze vubec nechape, ze dela nejake rozdily mezi vnoucaty. Treba ji fakt prijde, ze je na tu puncochu/nadilku a dalsi veci mala. Tusi, ze vas to mrzi? Ja bych ji asi poradila nejake zdrave dobroty pro 1,5 roku stare dite. Pak jsou tady diskuze, jak babicky vozi bonbony a cokolady pro batolata a jak je to hrozne. Treba jsem dostala kindrvajicko pro 9 mesicni mimco, protoze dostavali vsichny deti, tak aby to bylo spravedlive :lol:. Me to teda vubec nevadilo. Bylo dobre :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7125
3.12.20 07:01
@Anonymní píše:

Teda chapu, jak je to tezke mit maminku ve Francii, ale taky ti to zavidim :srdce:
ja jsem dusi Frankophile a tu zemi proste miluju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 13:33

@Oriseka ano, myslím že ji to svým způsobem nedochází, že to třeba není vhodné mi posílat fotky balíčku a dárečků pro ostatní vnoučata.. tchyně je opravdu takový slon v porcelánu no 😄 až si kolikrát říkám, jestli to je sranda nebo to tak vážně myslí… No už ze zbytkem jsem se naučila pracovat, jen ty rozdíly mě mrzí, částečně i vadí… Měla bych dát najevo že mi to vadí? Vše zkousnu, ale v tomhle cítím, že si to nechci nechat líbit…i kvůli dceři, zkusit to vyřešit než to začne vnímat.

• Citovat
  • Nahlásit
1696
3.12.20 14:48
@Anonymní píše:
@Oriseka ano, myslím že ji to svým způsobem nedochází, že to třeba není vhodné mi posílat fotky balíčku a dárečků pro ostatní vnoučata.. tchyně je opravdu takový slon v porcelánu no 😄 až si kolikrát říkám, jestli to je sranda nebo to tak vážně myslí… No už ze zbytkem jsem se naučila pracovat, jen ty rozdíly mě mrzí, částečně i vadí… Měla bych dát najevo že mi to vadí? Vše zkousnu, ale v tomhle cítím, že si to nechci nechat líbit…i kvůli dceři, zkusit to vyřešit než to začne vnímat.

Tak treba s tema mikulasskyma puncochama bych ji to urcite slusne rekla. Treba: Je to se mi libi. Nemohla by jednu dostat i moje mala. To nevadi, ze z toho nema rozum. Vzdyt ji to muzu schovat i na dalsi roky a bude to i takova pamatka. Pak by treba zacala i s malou pocitat ohledne jinych veci. Ono se to nezda, ale ten cas ubiha rychle a treba si ani neuvedomila, ze uz mala neni mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
9.12.20 17:31

Tipuju, že tchyně si vůbec neuvědomuje, že by nějaké rozdíly dělala. Moje dcerka je také na jedné straně čtvrté vnouče, na druhé straně druhé (po mém starším synovi) a zapomíná se na ni u obou babiček. U jedné pro ni nikdy není nachystaný talíř nebo místo u stolu, když se obědvá, ostatní vnoučata třeba dostanou mandarinku nebo lízátko a ona smutně kouká. Loni 3 dny před Štědrým dnem mi tchyně řekla, že pro ni nemá dárek, protože z toho stejně nemá rozum (byl ji rok), takže když jsme tam šli rozbalovat dárky, tak jsem ji jeden přinesla z domu, aby tam neseděla nasucho. Nakonec tam ale dostala pěknou sadu dětského nádobí, tak asi tchyně buď narychlo něco sehnala anebo jen zapomněla, ze ji má ve skříni. Letos v době jejího svátku dostal starší syn od prarodičů dárek jen tak, ona nic. Od Mikuláše tam taky dostal jen on, přitom ji jsou už dva roky, takže to fakt vnímá. No a teď tomu nasadili korunu moji rodiče, dcerin svátek taky ignorovali (chápu v případě obou prarodičů, být tedy minimálně jedni si na své svátky potrpí a vyžadují dary a gratulace), ale pak o tři týdny později dcera slavila narozeniny, od tchanu opět nic (byli ale nemocní, chapu),od mých rodičů dostala hračku vhodnou pro miminko a syn dostal opět dárek jen tak, v jeho případě pěkný a promyšlený. Nasledoval Mikuláš, ke kterému opět dostal něco jen syn 8o. Přitom on na sladké vůbec není, narozdíl od dcery, takže naštěstí se podělil. Když se můj otec mamky ptal, proč probůh nekoupila tu čokoládu oběma, tak odpověděla, že je lepší, když koupi jednu kvalitní čokoládu než dvě levné. Souhlasím, ale od lidí, kteří ani zdaleka peníze nemusí řešit a neřeší, to je prostě jen výmluva, aby nemuseli přiznat, že opět zapomněli, že už mají vnoučata dvě :zed: Taky mě to mrzí, sama jsem druhé dítě a čtvrté vnouče, tak si moc dobře pamatuju, že se takhle do určitého věku zapomínalo i na mě. Jako rodič radím na to neupozorňovat, ať se zbytečně neničí vztah dítěte s babičkou. To by tyhle malé křivdy jen prohloubilo. A jestli bych to řešila nějakou výměnou názorů? Asi ne… Tchyně je stará a dělá co může, za štěstí a blahobyt mých dětí nenese žádnou zodpovědnost. A opravdu nebudu dceři cpát do hlavy to, co cpali do hlavy mně, že babička má holt radši ostatní vnoučata. Tohle prostě u mě dcera nikdy neuslyší. Naši nám zase hodně pomáhají jinak, ale i kdyby ne, stejně bych se s nimi nedohadovala kvůli jedné čokoládě, to radši děti naučím, že se mají podělit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 22:03

@Evik19 moc děkuji. Přijdeš mi jako vyzrálá a rozumná maminka, která nechce dělat zle. Ikdyz teda musím říci, že některé situace, které jsi zmínila mi jsou velmi proti srsti. Jak ses s tímto vypořádala? Co ti pomohlo to potlačit? Já bych na tom ráda zapracovala… Protože ikdyz jsem mnohdy v právu, tak mám chuť začít křičet že takhle opravdu ne… Ale vím, že by to nebylo vhodné…

• Citovat
  • Nahlásit
528
10.12.20 13:40
@Anonymní píše:
@Evik19 moc děkuji. Přijdeš mi jako vyzrálá a rozumná maminka, která nechce dělat zle. Ikdyz teda musím říci, že některé situace, které jsi zmínila mi jsou velmi proti srsti. Jak ses s tímto vypořádala? Co ti pomohlo to potlačit? Já bych na tom ráda zapracovala… Protože ikdyz jsem mnohdy v právu, tak mám chuť začít křičet že takhle opravdu ne… Ale vím, že by to nebylo vhodné…

Nemám ráda konfliktní situace, takže nemám problém v tu chvíli nevybuchnout, spíš je pro mě problém po tom nad tim třeba nepřemýšlet večer a zbytečně se v tom nerýpat a zbytečně dceru (potažmo sebe) nelitovat. Snažím se to brát tak, že každý dělá to nejlepší, co umí a že nikdo tyhle situace nevytváří schválně, snažím se nebrat to osobně. A když si někdy čtu příběhy ostatních, které rodiče třeba okrádají, v dětství je týrali nebo dokonce prodávali, tak si fakt nemám na co stěžovat… A jsem hodně vděčná, že nemusím žít ani s jedněmi z prarodičů, protože to bych moc dlouho zenově klidná nevydržela:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat