Jak zařídit, aby byl kojenec na plavání v dobré náladě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
149
5.1.22 09:40

Jak zařídit, aby byl kojenec na plavání v dobré náladě?

Dobrý den, trápí mě jedna věc, na kterou jsem úplně nenašla řešení. Chodíme na kojenecké plavání. Dost často se stává, že tam přijedeme a miminko zrovna tvrdě spí. Snažím se jít vždy s předstihem, abych ji mohla šetrně vzbudit, ale i tak. Ona je pak rozespalá, v tom ji musím vysvléct, do sprchy umýt(to je samozřejmě řev) a převléct do plaveček. Je pak protivná a nevrlá…. Posunout ji spací režim se moc nedaří, když chci, aby se před plaváním prospala, na just nechce :zed: Co na tohle platí? Ono už tak je ta organizace plavání s miminem náročná až nemožná (pro nás), aby byla přesně na určitej čas vyspalá, dobře naložená, akorát najedená… jsem z toho trochu nešťastná, ale plavat bych s ní určitě chodit chtěla. Nějaké rady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
212
5.1.22 09:49

Když nebylo zbytí, tak jsem malou naložila do auta a hodinu s ní jezdila po městě. V autě mi vždycky usnula hned a ta hodina jí stačila. Chodili jsme ale do 6 měsíců jenom na vaničkování, takže odpadlo sprchování a převlékání do plaveček (měla jenom plavací plenu), to by mi taky řvala. Těsně před plaváním jsem nakojila přímo v plavacím centru. No, stejně to někdy nepomohlo :lol: Ale musela být bezdpodmínečně vyspaná a najezená, jinak to prořvala celé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
5.1.22 09:49

Nechodit na plavání… tohle je přesně důvod, proč jsem s detma na žádné organizované aktivity v tomto věku nechodila. Fakt nezaridim, že malý mimino bude ready přesně v tu hodinu, co určí nejakej člověk na bazene, v DDM apod. Chápu, že dítě řve, když ho probudis a strcis rovnou do sprchy..neměla bych na to nervy. Ale pokud tma fakt chodit chceš, tak asi nemáš moc možností. I kdyby se ti porazilo režim někam upravit, tak u těch mimin se to mění tak často že to snad ani ja cenu nějak měnit organizovaně… nebo jeslti to jde, výběr jiný čas plavání, třeba na jiném bazene, s jinou skupinou, jiný den.. anebo ti tam holt bude řvát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
5.1.22 09:52

Bohužel to nevyřešíš, pokud nemůžeš změnit čas plavání. Byla by hloupost zasahovat do režimu miminka, ale vzhledem k tomu že u mimča nikdy nevíš tak režim se jí může změnit ze dne na den, a fakt po něm nemůžeš chtít aby bylo dobře naložený, to je scifi. Mimčo moc dobře cítí že to chceš jinak a bude dělat naschvály :mrgreen: Nevím jak to ví, ale pokaždý když se mi to nehodí tak začnou vyvádět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
5.1.22 10:04

Chodila jsem až se staršími kojenci a batolaty, které měly ten režim pevnější a plavčo jsem situovala na dopoledne, kdy byli celkově lépe naladění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
5.1.22 10:10

No, přesně z výše uvedených důvodů, jsme na plavání byli jen 2× a peníze holt propadly… A to jsem se snažila trefit do odpoledních hodin dle denního rytmu mimina, ale… načasování se prostě nedařilo a za ty nervy mi to nestálo. Plavání tedy odloženo na léto, na bazén k rodičům, kde nemusím řešit vše okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2941
5.1.22 10:14

Zrusit plavani. Kojenec oceni vic klid a vyrovnanou matku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12540
5.1.22 10:31

Taky bych byla protivná kdyby mě někdo vzbudil když chci spát a hodil mě do vody. Plavání odlož na později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2393
5.1.22 10:34

Také jsme chodili a bylo to spíše k zlosti. Dítěti byla věčně zima a chtělo se jen u mě tulit. Na vodu neměl náladu skoro nikdy. Spíš jsem měla pocit, že pracujeme na tom, aby vodu nesnášel. Na pokračovací kurs jsme rozhodně nešli.

A ať jsem se snažila, jak jsem mohla, aby vyšel ideálně spánek a jídlo, nešlo to. Kolikrát jsem kojila přímo u bazénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
5.1.22 10:49

Vždy jsem si vybírala termín kurzu tak, aby čas synovi nejvíce vyhovoval vzhledem k jeho dennímu režimu.
Takže buď dopoledne nebo až po odpoledním spaní. Když jsem věděla, že 12:30 - 15:00 h spí, nebrala jsem termín kurzu 12:15 - 13:00h. Jak jednoduché :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
5.1.22 10:51

@Ju21na
To sice ano, ale malé se režim mění co den, nikdy nespí v ty stejné časy… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
XLe
34
5.1.22 10:51

Tak já chodila s dcerou od 5 měsíců a chodí tam již 5 let. Teď již teda plave sama.
Ale u nás byla možnost dojít do herničky klidně dvě hodiny před plaváním. Rozkoukat se, pohrát si, najíst se… Chodili tam takhle tenkrát všechny děti z našeho kurzu, my jsme pokecali, děti objevovali nové hračky, trochu i sebe navzájem a na plavání byly většinou všechny dobře naladěny.
Dojít na plavání jen 15-30 minut před a jít plavat jsem si dovolila až s batoletem, kdy jsem věděla že mi v tom kočárku cestou neusne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
5.1.22 10:57

@Mischae pokud není možný termín upravit nebo dítěti upravit režim. Tak nechodit. Fakt sítě budit a dávat jej do vody se nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
5.1.22 10:58
@Ju21na píše:
Vždy jsem si vybírala termín kurzu tak, aby čas synovi nejvíce vyhovoval vzhledem k jeho dennímu režimu.
Takže buď dopoledne nebo až po odpoledním spaní. Když jsem věděla, že 12:30 - 15:00 h spí, nebrala jsem termín kurzu 12:15 - 13:00h. Jak jednoduché :nevim:

Tak ona píše „miminko“, tam to nejspíš není o nějakém jednom poledním spánku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
5.1.22 11:04

Musi se ten den extra rozplanovat, aby dite spalo pred tim. Klidne jezdit tim autem, kde usne.
Ale jsou to nervy.
Do sprchy bych ho pred tim nedavala, umyla bych s predstihem doma, aby na sobe nemelo zadne kremy/olejicky a pak uz ne. Mimino se nezpoti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat