Jak zastavit kašel, když fenistil nepomáhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

b22
Kecalka 270 příspěvků 19.02.18 11:34
Jak zastavit kašel, fenistil nepomaha

Maminky, prosím jak zastavit kašel dceři 4,5roku když ani fenistil neutlumni, malá už mi zvrací z Kasle (suchy dráždivý), teče vodnatá rýma, zítra jdu k Mudr, jsme objednany, co mohu ještě do zítra udělat?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6479 příspěvků 19.02.18 11:37

Cibulový sirup na lžičku - nakrájet nadrobno cibuli, hustě prosypat moučkovým cukrem a nechat pustit šťávu, pak dávat tu šťávu na lžičku/lžíci - já dávám dětem klidně každou hodinu lžíci šťávy a fakt to zabírá (i mně)

Verun83
Echt Kelišová 8437 příspěvků 33 inzerátů 19.02.18 11:38
@b22 píše:
Maminky, prosím jak zastavit kašel dceři 4,5roku když ani fenistil neutlumni, malá už mi zvrací z Kasle (suchy dráždivý), teče vodnatá rýma, zítra jdu k Mudr, jsme objednany, co mohu ještě do zítra udělat?

Bramborovy zabal. Ten synovi vzdycky ulevi. Uvarit tak 2-3 bram ve slupce, rozmackat v uterce/pline, dat teple na hrudnik, prikryt. Nechat do vychladnuti.
Jinak zvlhcit vzduch.
Stoptussin nepomaha? Drosera 30ch 10 kulicek, droserin neo taky dobry.

b22
Kecalka 270 příspěvků 19.02.18 11:39

@zrcadlo to malé nikdy nepomohlo, jo a dávala jsem i ten obklad na krk, ten taky nic…jinak nikdy ji to neslezlo na průdušky ani na plíce…

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 11:39

Cibulový sirup, celerový sirup nebo lžíce medu se skořicí.. a pak počkat co doktor. Držím palce, ať je brzo dobře :kytka:

b22
Kecalka 270 příspěvků 19.02.18 11:40

@Verun83 brambory neznám, dávala jsem jen vlky a přes to suchý..teď máme nějaký tussical a ten taky nepomaha

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 19.02.18 11:40

@zrcadlo Jen upozorňuju, že následkem této léčebné metody nesnáším cibuli a příbuznou zeleninu celý život.

Je možné mít Stoptussin, Tussin, Robitussin a podobné věci z lékárny - alespoň na to vyspání do zítra. Já si koupila na wellness víkendu Bronchostop, to jsou jen bylinky, a prý to je taky dobrý (my to nakonec nepotřebovali, vystačil Stoptussin, co jsme si přivezli).

b22
Kecalka 270 příspěvků 19.02.18 11:42

@Slečna Ferka máme a nepomáhá…říkám, i fenistil mi vyzvracela po třetí, kašle i když ji 8o tohle jsem ještě právě nezažila…

Vercsi148
Kecalka 227 příspěvků 19.02.18 11:44

@b22 Šla bych k doktorce ještě dnes…

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 19.02.18 11:45

@b22 I Robitussin? Ten je prý nějaký silnější… Jinou účinnou látku má taky Ditustat.

Jinak já mám na spaní když fakt echt kašlu Prothazin nebo kodein (za mého dětství bývaly kapky Pleumolysin), ale to bych teda malé nedávala ;)

zrcadlo
Kelišová 6479 příspěvků 19.02.18 11:45
@Slečna Ferka píše:
@zrcadlo upozorňuju, že následkem této léčebné metody nesnáším cibuli a příbuznou zeleninu celý život.**Je možné mít Stoptussin, Tussin, Robitussin a podobné věci z lékárny - alespoň na to vyspání do zítra. Já si koupila na wellness víkendu Bronchostop, to jsou jen bylinky, a prý to je taky dobrý (my to nakonec nepotřebovali, vystačil Stoptussin, co jsme si přivezli).

No vidíš, a mně to chutná a dětem taky, chodí si na tu sladkou medicínku rády, nejsem Herodes, takže pokud bych viděla, že to nesnášejí a navaluje se jim z toho, tak jim to samozřejmě necpu. Jinak po Stoptussinu mi obě zvrací (na noc na vyspání jim zabírají kapičky Sinecod se stejnou účinnou látkou, ale já pochopila dotaz tak, že už je všechno na kašel vyzkoušeno a dokonce ani Fenistil na alergický kašel nezabírá, proto jsem radila věc mimo lékárnu).

b22
Kecalka 270 příspěvků 19.02.18 11:46

@Vercsi148 bohužel končí ve 12, mám to na hodinu cesty a malá má do toho teploty 38, já jsem těsně před porodem, musela jsem se objednat, jelikož u naší doktorky se čeká až 4hodiny a já bych přece v téhle chvíli nechtěla chytit nějaký bacil ohrožující zdraví plodu…zvazuji večer pohotovost pokud bude pořád v tomhle stavu…

Tunrida
Hvězda diskuse 46827 příspěvků 19.02.18 11:46

Tak zkus ten zábal, pokud to léky zvrací. Synovi zábal na hrudi taky pomohl. Já ho dělala v noci, tak jsem nevařila brambory, ale namazala hrudník olejem, zakryla nahratou plenou a ještě dala kolem šátek a postupně se mu to začalo uklidňovat.

Tunrida
Hvězda diskuse 46827 příspěvků 19.02.18 11:47
@Slečna Ferka píše:
@b22 I Robitussin? Ten je prý nějaký silnější… Jinou účinnou látku má taky Ditustat.Jinak já mám na spaní když fakt echt kašlu Prothazin nebo kodein (za mého dětství bývaly kapky Pleumolysin), ale to bych teda malé nedávala ;)

Ditustat nám pomáhá nejvíc.

b22
Kecalka 270 příspěvků 19.02.18 11:48

@Slečna Ferka nic takového tady nemám, jen ještě ACC kong, ale ten ji nepomáhal ani u slabšího kašle…tohle bude nějaký zákeřný moribundus, ale přikláním se k verzi, že když ji tečou vodnatý nudle do krku, hold se asi dusit pořád bude.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama