Jak zastavit laktaci před porodem.

Anonymní
18.10.19 12:21

Jak zastavit laktaci před porodem.

Ahoj všem
Mám na vás takový dotaz.

Lecim se rok s uzkostnou poruchou a GAD. Jsem v 38tydnu těhotenství a beru citalec 10 jeden denně.

Dnes jsem byla na kontrole v porodnici a řekla jsem doktorce, ze bych nechtěla kojit kvůli leku a sobě. Ze jaký koliv kontakt na prsa je mi nepříjemný a už i před těhotenstvím. Jen když mi přítel sáhne na bradavky nebo já tak je mi divné a chce se mi vztekat. Vím, ze to je k nepochopení, alw proste to tak mám.

Chtěla jsem aby mi napsala pak nějaké léky na zastavení laktace před porodem nebo to uvedla do mě karty, ale řekla mi, ze kojit proste musím a ze s citalecem muzu na sto pro.

Nevím co delat. Gynekolog má teď dovolenou a já jsem před porodem. Nikdo jiný by mi to asi nenapsal ze? Obvodní?

A když nikdo jde to nějak si zastavit sama bez leku?
Děkuji všem za názor.
Radši miminko na um a matku v pohodě než aby mě to mělo stresovat a ten stres nechci přenášet pak na malé. Snad mě tu někdo pochopí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1063
18.10.19 12:24

Nevim jestli existuje neco predem, ale se mnou v porodnici Pribram byla mamca co kojit nechtela a dostala leky hned ten den po porodu a sestra ji stahovala prsa obinadlem. Normalne to rekla doktorce a bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9385
18.10.19 12:25

Můžeš zkusit pít šalvěj a homeopatika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30296
18.10.19 12:28
@Anonymní píše:
Ahoj všem
Mám na vás takový dotaz.

Lecim se rok s uzkostnou poruchou a GAD. Jsem v 38tydnu těhotenství a beru citalec 10 jeden denně.

Dnes jsem byla na kontrole v porodnici a řekla jsem doktorce, ze bych nechtěla kojit kvůli leku a sobě. Ze jaký koliv kontakt na prsa je mi nepříjemný a už i před těhotenstvím. Jen když mi přítel sáhne na bradavky nebo já tak je mi divné a chce se mi vztekat. Vím, ze to je k nepochopení, alw proste to tak mám.

Chtěla jsem aby mi napsala pak nějaké léky na zastavení laktace před porodem nebo to uvedla do mě karty, ale řekla mi, ze kojit proste musím a ze s citalecem muzu na sto pro.

Nevím co delat. Gynekolog má teď dovolenou a já jsem před porodem. Nikdo jiný by mi to asi nenapsal ze? Obvodní?

A když nikdo jde to nějak si zastavit sama bez leku?
Děkuji všem za názor.
Radši miminko na um a matku v pohodě než aby mě to mělo stresovat a ten stres nechci přenášet pak na malé. Snad mě tu někdo pochopí.

Kojení stejně většinou nejde než jde, není to nic samozřejméno, jak je teď moderní tvrdit. :nevim:

Pokud nebudeš mimino přikládat, mlíko se ti nebude tvořit. Ono se často netvoří ani těm, co přikládají, nahřívají, pijí kojící čaje atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
18.10.19 12:29

Předem ti asi nikdo nic nedá. Doktorce může být fuk, že nechceš kojit. Je to jenom tvoje volba. Prostě jim řekni při příjmu, že chceš zastavit po porodu laktaci. Určitě nejsi jediná, kdo takhle má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
18.10.19 12:29

V porodnici to nahlaš, spousta žen nechce kojit. Ani ti mimčo neprilozi aby se ti nespustila laktace. Popř si to dopiš do porodního plánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
18.10.19 12:31

V porodnici ty leky samozrejme vzdycky maji, takze neni treba shanet recept predem :nevim: (bohuzel nektere maminky rodi neziva miminka apod, takze prostě na zastaveni laktace musi umet v porodnici hned zareagovat), ja bych to nechala jak se budes citit po porodu, za me bych nechala miminko aspon se napit kolostra, to je jen par dni a laktaci nechala zastavit potom, co myslis? A kdovi treba poporosni hormonalni smrst tvuj nazir zmeni a nebo taky ne, ale kdyz na tom budes trvat, tak ti ty leky daji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 12:35
@Pety2 píše:
V porodnici ty leky samozrejme vzdycky maji, takze neni treba shanet recept predem :nevim: (bohuzel nektere maminky rodi neziva miminka apod, takze prostě na zastaveni laktace musi umet v porodnici hned zareagovat), ja bych to nechala jak se budes citit po porodu, za me bych nechala miminko aspon se napit kolostra, to je jen par dni a laktaci nechala zastavit potom, co myslis? A kdovi treba poporosni hormonalni smrst tvuj nazir zmeni a nebo taky ne, ale kdyz na tom budes trvat, tak ti ty leky daji…

Jako ze by mi je daly i potom?
Doktorka na mne byla docela nepříjemná na té kontrole plus přítel mne do toho nutí také. Tak nevím zda pak se se mnou bude na příjmu o tom bavit. :think: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6423
18.10.19 12:41

Laktace se spousti 2-3 dny po porodu, to dopředu snad zastavit ani nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12725
18.10.19 12:42

Laktace se dá zastavit až po porodu. Při příjmu na porodní sál se rovnou domluvíš s doktorem či PA. Lék dostaneš po porodu. Je to jen tvoje rozhodnutí. Ono stejně jestli máš v hlavě, že kojit nechceš tak kojit nebudeš, on je to že začátku celkem boj to kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
18.10.19 12:45

Léky tam opravdu v porodnici mají. Já jsem je dostala druhý den po porodu. Určitě tam není jen tahle jedna doktorka, která měla blbé řeči. Třeba narazíš na jinou, která s tím problém mít nebude. Hlavně se nestresuj. Žádný zákon na to, že musíš kojit neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
18.10.19 12:57

Taky jsem nechtěla kojit a nechala jsem si zastavit laktaci. Se svou gynekoložkou jsem to vůbec neřešila. V porodnici jsem to nahlásila při příjmu a po porodu jsem dostala 2 tabletky. Ke kojení tě nikdo nutit nemůže. Normálně to v porodnici řekni a neboj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14567
18.10.19 13:02

Řekni to v porodnici a oni ti po porodu něco dají.
Nebo si nakup do zásoby šalvěj a pak si po porodu dělej čaje. Jen pak nezapomeň dělat překvapenou, že už to nejde. Takhle to udělala známá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
18.10.19 13:13

Je to tak, léky na zástavu laktace v porodnici mít musí. Já rodila v květnu ve 41.tt mrtvou holčičku a léky na zástavu jsem automaticky dostala. Dávají se opravdu až po porodu, já porodila v 16 hodin a léky mi dali kolem 19 a v pohodě. Takže pokud je o to požádáš, měli by ti vyhovět nebo zkus navštívit ještě jinou porodnici, třeba bude domluva vstřícnější. Ještě mě napadlo, jestli by ti pro ně nenapsal doporučení tvůj psychiatr, pokud chodíš. Mě bude psát žádost také, jsem teď v 10.tt a už jsem se s psychiatrem i gynekologem domluvila, že mi napíší doporučení k porodu na 38. nebo 39. týden, ne déle. Schýzuju už teď na začátku a s největší pravděpodobností se to bude stupňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
18.10.19 13:35
@Anonymní píše:
Jako ze by mi je daly i potom?
Doktorka na mne byla docela nepříjemná na té kontrole plus přítel mne do toho nutí také. Tak nevím zda pak se se mnou bude na příjmu o tom bavit. :think: :nevim:

Jak pise slecna/pani podemnou, ani podle me nejde zastavit laktace dopředu, az po porodu…a v porodnici ty leky kazdopadne vsude maji, pokud se s nimi nechces nebo nebudes mit silu dohadovat na miste, nech si napsat dobrozdani od sveho psychiatra, kazdopadne meli byste byt s pritelem na stejne vlne, aby eventualne pred natlakem v porodnici bojoval za tve prani. Pokud vis, ze to nepujde s kojenim, promluvte si zavcas, at pak v porodnici netlaci na tebe oji i on a ty se z toho nehroutis jeste vic…ale kdo vi, treba ti vlastni mikinko na prsu vadit nebude, co s tebou udelaji hormony, to proste nikdy nevis :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat