Jak zastavit pomalu laktaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 11:05
Jak zastavit pomalu laktaci

Ahoj všem maminkám prosím o radu jak mám pomaličku zastavit kojení a neodolat malýmu, abych zase nenabízela prso? Už zavadim příkrmy je mu skoro 10 měsíců do tyhle doby jsem více kojila. V lékárně mi paní prodavačka dala nějaké cucaci kuličky 8o e nevím zda to pomůže včera jsem vzala 5 kuliček tak jak řekla ta paní :think: a mela jsem pocit, že se mi ještě více nalévala prsa 8o bylo to k nevydrženi 8o tak jsem šla trochu odstrikat mléko do úlevy. Malému jsem tedy dala dala prikrm a přesnídávku zatím pak jsem kojila vím není to jen tak 8o docela těžké tak budu ráda za každé vaše rady :srdce:

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3400 příspěvků 28.06.19 11:12

A proč chceš přestávat? Vždyť je to ještě miminko, WHO doporučuje kojení alespoň do 2 let.
Jinak postupné snižování frekvence kojení povede k zastavení laktace :nevim:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 28.06.19 11:13
@Anonymní píše:
Ahoj všem maminkám prosím o radu jak mám pomaličku zastavit kojení a neodolat malýmu, abych zase nenabízela prso? Už zavadim příkrmy je mu skoro 10 měsíců do tyhle doby jsem více kojila. V lékárně mi paní prodavačka dala nějaké cucaci kuličky 8o e nevím zda to pomůže včera jsem vzala 5 kuliček tak jak řekla ta paní :think: a mela jsem pocit, že se mi ještě více nalévala prsa 8o bylo to k nevydrženi 8o tak jsem šla trochu odstrikat mléko do úlevy. Malému jsem tedy dala dala prikrm a přesnídávku zatím pak jsem kojila vím není to jen tak 8o docela těžké tak budu ráda za každé vaše rady :srdce:

Jak neodolat neporadím ale zastavení laktace co nejmíň kojit, nejlépe nedávat prckovi vůbec, když se prsa nalijou odstrikat až když už to nemůžeš vydržet a co nejmíň, jen do úlevy. Mě se začaly dělat boulicky po celých prsou jak jsem přestala kojit tak jsem ve sprše promasirovala, odstrikala jen co bylo nutný. No stejně jsem pořád cítila tlak v prsou příjemný to nebylo ale po 24 hodinách už se to dalo a stačilo odstrikat dvakrát a pak už jsem odstrikavat nemusela protože prsa se mi skoro nenalivaly. Ale každá jsme jiná u někoho to nemusí jít takhle snadno :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 11:14

@Popokatepetla ahoj, protože jsem strašně zhubla :think: malej už mi papa jídlo a je i klidnější takhle ho jinak kojim celé dny i v noci se probouzí :think: :* chci se cítit líp

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 11:17

@Ravedd právě,že je to těžké děkuji :blush: :kytka: doufám, že se nám to podaří, kdyžtak dám vědět :hug:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 28.06.19 11:19
@Anonymní píše:
@Ravedd právě,že je to těžké děkuji :blush: :kytka: doufám, že se nám to podaří, kdyžtak dám vědět :hug:

Ještě bych jen dodala že UM ti nemusí zajistit klidnou noc :) ale jinak tě chápu ne každý si kojení užívá, někdo zase třeba špatně nese že na něm dítě visí pořád :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 11:29

@Ravedd ano :srdce: takhle to mám já malej na.me visí celý den :D :) :) :),ale dnes začínáme teprve pomalu odstavovat přítel s tím souhlasí říkal mi, že když papa tak je to v pohodě jsem ráda, ze mě podpořil :D

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 28.06.19 11:29

Prodavačka v lékárně :pocitac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 12:22

@králíkovna tak lékárnice o co vám jde pokud se vám to nelíbí nectete to už pozoruji dlouho, že vy kolikrát píšete lidem hnusně nic víc :zed: ta vaše negativita :roll: :potlesk:

P4ja
Extra třída :D 10093 příspěvků 28.06.19 12:47
@Anonymní píše:
Ahoj všem maminkám prosím o radu jak mám pomaličku zastavit kojení a neodolat malýmu, abych zase nenabízela prso? Už zavadim příkrmy je mu skoro 10 měsíců do tyhle doby jsem více kojila. V lékárně mi paní prodavačka dala nějaké cucaci kuličky 8o e nevím zda to pomůže včera jsem vzala 5 kuliček tak jak řekla ta paní :think: a mela jsem pocit, že se mi ještě více nalévala prsa 8o bylo to k nevydrženi 8o tak jsem šla trochu odstrikat mléko do úlevy. Malému jsem tedy dala dala prikrm a přesnídávku zatím pak jsem kojila vím není to jen tak 8o docela těžké tak budu ráda za každé vaše rady :srdce:

No, postupně se kojení ubírá tak, že třeba každý týden nahradíš jedno kojení jídlem, a postupně to snižuješ. Pokud to jde tak bych volila tuhle cestu. Pokud víc kojíš než dáváš přikrmy, tak je to lepší než to hned utnout.

Já třeba musela odstavit kvůli lékům hned, takže jsem prostě prso nedala a večer uspával manžel, aby ze mně malá necítila mléko. Dva dny pofňukávala, ale zvládla to a teď baští a pije mnohem víc. Ale je pravda, že si třeba přes den ani nevzpomněla.

No, a pokud už odstavíš úplně, tak to prostě musíš dodržet a prs nedat. Mně se dva dny hodně nalévala. Ale odstříkala jsem opravdu minimum, aby se to dalo vydržet. A pila jsem šalvěj a mátu. Ale zase je potřeb pít míň. No a po těch dvou dnech postupně splaskávají a přestávají bolet.

Váš příspěvek
Reklama