Jak zasytit večer 14měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 21:09
Jak zasytit večer 14ti měsíční dítě

Ahoj holky, mám dotaz ohledně večeře pro 14ti měsíční dítě :nevim: Malá je celkem nejedlík, jídlu moc nedá :roll: Do 9 mesice spala celou noc, pak byla nemocná a od té doby to začalo. Nesnáší kaše, zkoušela jsem domácí i kupované, je videt ze ji vadí ta kašovotá konzistence :zed: Když ji udělám třeba hustějsi polévku nebo ji dám to co měla k obedu zkratka sní pár lziček :? Pak ji dávám ještě UM, to vypije cele, ale stále se v noci budí. Dostává UM kolem 19hod, když jde spat a poté se vzbudi kolem půlnoci a kolem 6 rano a spi do 8-9 rano. Spi tedy cca 13-14 hodin, vzbudi se jen na mléko a spi dal, ale čekám druhé miminko a neumim se predstavit vstavat k oběma celou noc 8o Máte někdo nápad jak ji poradně zasytit? Či to je jen zvyk a odnaucit nějakým způsobem? Dekuji za všechny rady

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10148 příspěvků 23.04.19 21:11

A chleba s něčím by nesnedla? V tomhle věku už může prakticky cokoliv co jíš ty…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 21:15

A co nejaky nocni mliko? Syn ho dostaval vecer pred spanim v cca 20 hodin a spal mi do rana

Janakatabara
Kecalka 253 příspěvků 23.04.19 21:18

Naši je 11 měsíců, přirozeně se odstavila, UM nechce. Kaše též nemá ráda, tak večeří buď co měla k obědu, nebo pečivo s pomazánkou, se sýrem. Pije pouze vodu. Hlad v noci určitě nemá, občas se vzbudí žízní.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 23.04.19 21:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám dotaz ohledně večeře pro 14ti měsíční dítě :nevim: Malá je celkem nejedlík, jídlu moc nedá :roll: Do 9 mesice spala celou noc, pak byla nemocná a od té doby to začalo. Nesnáší kaše, zkoušela jsem domácí i kupované, je videt ze ji vadí ta kašovotá konzistence :zed: Když ji udělám třeba hustějsi polévku nebo ji dám to co měla k obedu zkratka sní pár lziček :? Pak ji dávám ještě UM, to vypije cele, ale stále se v noci budí. Dostává UM kolem 19hod, když jde spat a poté se vzbudi kolem půlnoci a kolem 6 rano a spi do 8-9 rano. Spi tedy cca 13-14 hodin, vzbudi se jen na mléko a spi dal, ale čekám druhé miminko a neumim se predstavit vstavat k oběma celou noc 8o Máte někdo nápad jak ji poradně zasytit? Či to je jen zvyk a odnaucit nějakým způsobem? Dekuji za všechny rady

Myslím že to bude zvyk. Já mám chlapečka 12m a cca týden zpět se budil taky 2× na mléko, kolem 1h a pak mezi 4-5h. Spal do půl 8h. Nepomohlo nic, ani víc unavit, ani víc zasytit…taky jsem dumala co s tím, ale pak jsem to vzdala, že snad časem… A před pár dny se sám přestal budit na to mléko v 1h a 2× se dokonce nevzbudil vůbec. Jinak kolem té 5h většinou to mliko ještě chce. Spí v kuse od cca 20h do té 5h, pak mléko a zase vstává dřív, už o půl 7h. Já jsem ale ráda, že se budí, jinak totiž už mléko nechce. Večer už mi vypije max 150ml, nekdy jen cucne a nechce. V tom polospanku stáhne celou flašku a hned zase usne.

K92
Kecalka 321 příspěvků 23.04.19 21:29

K večeři dělám třeba chleba s lučinou, nebo nějakou domácí pomazánkou, míchaná vajíčka, jogurt, nebo polévku (špenátová, bramboračka, hrášková, luštěninová…), případně mozzarelou s rajčátkem.
Kaši dávám tedy spíš k snídani. Zkoušela jsi dát do ní třeba malou lžičku marmelády? Mám také nejedlíka, ale teď už to mám celkem vychytané a poslední dobou se to zlepšuje. Nejvíc pomáhá, když ho nechám před večeří pořádně vyběhat na vzduchu. Pak jí celkem hezky, spánek se u nás zlepšil kolem toho 15 měsíce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 21:30

@Kriss Tina - Malá ji vše jíme my, akorát méně solené a kořeněné :roll: Do těch 9 mesicu jedla krásně a teď začala s jídlem zlobit :roll: Chleba psoledni dobou moc nechce, jen si z toho sundavá šunku :D

Noční mléko dostává kolem té 19 hod :nevim:

@Janakatabara - Ona se ve všem jen ponimrá, šílený :roll: Už jsem zkoušela ji dat i teplý čaj v noci, ale prostě ji “neočuram” :roll:

@Staworowski - No tak to jsme na tom stejně, od narozeni do 9 mesice spala vazne celou noc, proto mi to prijde jako zvyk, jelikož jk byla nemocna, tak přes den nejedla a v noci měla hlad :nevim: Mne spis prijde jak mi spi krasne od 7 do 8-9 ráno, že těch 13-14 hodin proste nevydrzi bez jidla - tím se spis utesuji :) Mne nevadi vstavat k ni, jelikož hned spi, ale krmit ji plus miminko třeba každé 2 hodiny, to nedám :roll: Také doufám, ze brzy přestane chtit :oops:

Venceslavka
Kecalka 269 příspěvků 23.04.19 21:45

Třeba má jen hlad při růstovém spuru a za čas to samo přestane. Moje malá měla vždy epizody- 1-2 měsíce, kdy v noci vstávala, jednou bylo období 3-4× za noc, třeba i po hodině, měla hlad, dala si UM, pak to přešlo a zase spala celou noc. A když měla tu svojí hladovou epizodu, bylo jedno kolik toho přes den snědla, nebo jsem dávala řidší kaši do lahve, ale stejně byla schopná se za 2 hodiny vzbudit hladem. Malá je spíš hubenější, tak prostě když byl růstový spur, nebylo kde brát ze zásob, musela mít větší příjem.

Ostravarka33
Nováček 6 příspěvků 23.04.19 22:05

A kdyz by jste udelala tu kasi hoooodne ridkou? nebo zkusit ten chleba s necim

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 22:16

@Venceslavka Myslíte ze růstový spurt muže trvat už skoro 6 mesicu? :(

@Ostravarka33 Zkoušela jsem i do flašky řídkou a pozná to :roll: Chleba si vezme tak 4 kostičky :roll:

paandatko
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 23.04.19 22:21

Nemusí se budit jen hladem. Některé děti se budí ať jsou najedene nebo ne. Z kaše ji akorát bude bolet bříško. Mám roční a jídlu taky moc nedá, v noci se taky budí, tak 5×..jednou to přejde. Syn začal spávat celou noc ve 2,5. Ale třeba od známé se ještě budí čtyřletá.
Třeba rostou zuby, zpracovává nové zázitky ze dne.
Pořád je malička, hlavně do jídla nenutit. :kytka:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16201 příspěvků 24.04.19 06:22

Ty mas zakladni problem a to ten, ze ti dite do tech 9 mesicu spalo celou noc. Ted premyslis, co je spatne. Spatne neni nic. To, ze se dite nekolikrat za noc vzbudi je zcela prirozene. Navic ti spi hrozne dlouho, to proste minimalne to mleko v 6 muze chtit jeste dlouho. Jine dite by v tech 6 vstalo a jiz by rodic toto mleko nepricital k nocnimu krmeni ale k bezne snidani. Mam mezi kamarady par stastlivcu, kterym dite spalo od narozeni celou noc, nikomu to ale nevydrzelo. Pockej, za par mesicu se to ale zlomi a na chvili bude spat zase lepe. Nezp rijdou treba nocni desy, nemoc ci jine bezva veci.

Co bych ale poradila jako matka dvou deti vekove u sebe je naucit starsi dite v noci uklidnovat tatinkem. Bude se ti to moc hodit, ze budete mit jasne rozdelene, ze o mimco se v noci staras ty a starsi dite parkrat v tydnu uklidni otec. Nebudes pak treba pri nocnim kojeni rozpolcena, ze mas jit za starsim.

Lulina999
Kecalka 327 příspěvků 24.04.19 21:45

Dcera dostává v 7 večer ve flašce mlíko s trochou instantní kaše (rýže, jáhly,…), snídá v 5:40. Spí takhle od 3 měsíců, hladem se nikdy nebudila, je jí 1 rok a 4 měsíce.

lucynka25
Echt Kelišová 9509 příspěvků 25.04.19 07:27

Já třeba zahušťuji polévky vločkama nebo dám více těstovin, krupice, drobení..
Kaše jsou vhodné spíše na snídani, může z toho být bolení bříška.
Nebo také se nemusí budit hlady, může jí něco trápit, třeba zoubky, když nechce moc jíst :think: Nebo chce být s tebou..
Já měla obě holky u sebe v posteli, ale kojené, takže jsem vstávat nemusela ;)

Váš příspěvek
Reklama