Jak zatočit s plísní na zdech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LE.nova
Kecalka 268 příspěvků 31.12.18 12:09
jak zatočit s plísní na zdech

Ahoj,
před třemi lety jsme koupili byt ve starším cihlovém domě, nezatepleném, s novými okny. Byt jsme kupovali v létě, nikde nebyl vidět žádný problém s plísní. Před nastěhováním jsme všechny stěny oškrábali a nově vymalovali. Jakmile přišla zima, tak na stěnách které nesousedí s jinými byty se začala tvořit plíseň. První rok jsem stříkala savem a další rok, již posilněná radami z netu, jsme pořídili sušičku na prádlo (aby nebylo takové vlhko z prádla), víc jsme topili i větrali, každé ráno jsem otírala vodu z oken. Vydrželo to do prosince, pak se plíseň znovu objevila.

Mám už toho plné zuby, jsem odhodlaná udělat cokoliv, zaplatit cokoliv (v určitých mezích), jen abychom se té příšery zbavili.

V současnosti stavíme domeček, kam se do roka budeme stěhovat. Byt bychom si chtěli nechat a pronajímat ho, takže ho do té doby musíme dát do pořádku.

Nemám ale chuť zkoušet různé věci a čekat, zda to pomůže. Máte prosím někdo zaručený tip, co udělat, aby se plíseň už nevrátila? Tip na odborníka (jsme z Ústeckého kraje), nebo klidně na přípravek a postup, který by pomohl? Manžel je šikovný, dost by toho zvládl i sám.

Díky za rady.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11621 příspěvků 31.12.18 12:17

Háčkuji se, mame stejný problém a uz toho mam plné zuby

divine woman
Echt Kelišová 9749 příspěvků 31.12.18 12:18

Savo. Zkoušeli jsme i biologické nátěry, ale nefungovaly. Prostě zeď jednou za půl roku vezmu Savem. :nevim:

amka.82
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 31.12.18 12:20

jedině savo, taky máme tento problém :(

LE.nova
Kecalka 268 příspěvků 31.12.18 12:29

@amka.82 @divine woman holky já ale vystrikam zed savem a do týdne je plíseň zpet:rolling_eyes:

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 1 inzerát 31.12.18 12:29

Taky jsme měli. Pořádně postříkat savem a nechat vyschnout. Samozřejmě pravidelně větrat a hlavně na zdi nic nesmí být!! Nábytek, sedačku a podobně musíte dotáhnout a nechat mezeru, ideálně nic no, ale tak to nelze všude. Jinak dál už jen stavební úpravy, které zdi vysusi, ale to jen tak na vystěhování a komplet rekonstrukci......

divine woman
Echt Kelišová 9749 příspěvků 31.12.18 12:30

@LE.nova Tak to je blbé.

Lu1234
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 31.12.18 12:31

Holky měli jsme stejný problém v paneláku, slunečný jinak suchý byt ve vyšším patře. Problém způsobují tepelné mosty, tam kde zeď prochladá, sráží se vzdušná vlhkost, vlhne omitka a tvoří se plíseň. Zkoušeli jsme savo, odvlhčovače ceresit, nesusit doma prádlo, větrat často, více topit, odsunout nábytek od zdí. Nic nefungovalo, plíseň se vždy vrátila. Pomohla jedna jediná věc: zateplení. Máme 15cm polystyren/mi­nerální vatu a od té doby je klid. Kdo neplánuje stěhování, tak určitě zkuste ve vašem domě zateplení prosadit, běžte do výboru svj a lobbujte za to. Jistě plíseň není jen ve vašem bytě. Lidi se za to mnohdy stydí a nemluví o tom, anebo si toho nevšimnou (plíseň mají zakrytou nábytkem). Pokud se budete stěhovat, tak neplytvejte energii a snažte se odstěhovat co nejdřív.

soleile
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 31.12.18 12:31

Tak nám pomohlo vymalovat a do barvy přidat příměs proti plísní. Vydrželo to ted rok a půl, teď se zase objevila, ale v miniaturní míře, hned pomohlo savo.než jsme vymalovali, to byl hnus :poblion:

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 1 inzerát 31.12.18 12:32
@LE.nova píše:
@amka.82 @divine woman holky já ale vystrikam zed savem a do týdne je plíseň zpet:rolling_eyes:

A nemáte na zdi nábytek, nějaký věci?

Bubla_Bučková
Závislačka 4530 příspěvků 31.12.18 12:34

Ty kráso no, co člověk všechno po koupi nezjistí :cert: Já to zažila dvakrát v nájemním a taky bída… Savo, vysousec vzduchu, speciální barva nátěr a stejně nic, max na týden pokoj :zed: a třeba pro miminko jsou ty plísně i nebezpečné…

Lu1234
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 31.12.18 12:34

@Staworowski je to venkovní teplotou, na jaře to přejde.

cepcolatko
Kecalka 154 příspěvků 31.12.18 12:36

Nám takhle plesnivěla jedna zeď v bytě, také nesousedící s žádným bytem. V pokoji byla zima, ikdyž topení šlo na maximum a plísně se tvořily v intervalu 1× za půl roku. Impregnovali jsme živou houbou, ta zabírala, ale vždy tak na pár měsíců. Nakonec to manžel vyřešil tak, že zeď jsme hned po naimpregnování zateplili - po celé ploše zdi tam dal manžel nějaké tepelně izolační desky a přes to takovou krytinu, která se podobá plovoucí podlaze, ale není to plovoučka. Sice se nám trochu zmenšil prostor, ale v místnosti je pocitově tepleji.

LE.nova
Kecalka 268 příspěvků 31.12.18 12:36
@Staworowski píše:
A nemáte na zdi nábytek, nějaký věci?

Po první zimě jsme všechen nábytek od těch problémových zdí odsunuli

LE.nova
Kecalka 268 příspěvků 31.12.18 12:37

@Bubla_Bučková my ten byt chceme do roka právě taky pronajímat ale nechceme tento problém nechat na nájemníky, musíme to do té doby vyřešit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >