Jak zavádět příkrmy od 4. měsíce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jessie1
Povídálka 43 příspěvků 03.11.14 08:57
Jak zavadet prikrmy od 4 mesice?

Holky zajima me, jak jste zavadeli prikrmy.
Uz trikrat mel k obedu par lzicek mrkvicky…ale zajima me kdy jste zacali davat nejakou kasi, ovoce…atd..proste jak vypada jidelnicek a jak jste zacali prikrmy zvetsovat…diky :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 03.11.14 09:01

@jessie1 A proč tak spěcháš? Proč už od 4.?My teda začali pomaloučku až od uk.6..jak píšeš tou mrkvičkou, tra mu moc nejela..zkoušela jsem asi týden a když si zvykl, přidala jsem další zeleninu..ovoce se dává až když si dítě zvykne na zeleninu..kaši jsem dala až tak kolem 7.měsíce, ale stejně mu moc nechutná dodnes (12m) mu nechutná..no a asi po měsící zeleniny jsem zkusila přidat maso a to mu teprve zachutnalo..Někdy místo masa dej žloutek..Zvět­šovat..no to bylo spíš podle potřeby..co snědl prostě..ale on od začátku jedl celkem dost..to poznáš jak mu bude chutnat..

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 03.11.14 09:09

@jessie1 záleží jestli kojíš či ne, pokud je na um, tak doporučují od ukončeného 4. měsíce. Já kojím a malá má teď čtyři měsíce a s příkrmy chci začít v lednu

Langerovak
Stálice 79 příspěvků 03.11.14 09:18

Nám doktorka říkala, že je novinkou, že se od ukončeného 4. měsíce začíná s příkrmy u kojených i nekojených. Že od 4. do 7. je tam nějaké okno, kde se má ochutnat úplně vše. Kvůli alergiím. Myslím si, že pokud bude kojený do 6. nebo ne, je to každého věc. O nic asi nepřjde… Můj první to tak taky měl a žije :) My už jsme taky začali. Nijak to nehrotím. Chutná mu batáta. a třeba brokolice mu nejede vůbec :) Po měsíci přidám maso, vejce, na večer zkusím kaši (ale první mi to taky nejedl) no a potom ráno ovoce, piškoty… to už si sám „řekne“.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 03.11.14 09:22

Po 4m jeden příkrm, kolem 6m druhý, v 9m byly nahrazené tři nebo čtyři dávky, přesně už nevím. Kašli na spěch, není o co stát, dítě toho stejně moc nesní, pak má kolikrát brzo hlad, všechno kolem je upatlaný, vyprat to nejde…zlatá flaška s mlíkem!

Langerovak
Stálice 79 příspěvků 03.11.14 09:26

@zuzouš tak tak :)

Terlas
Závislačka 4619 příspěvků 03.11.14 09:30
@Langerovak píše:
Nám doktorka říkala, že je novinkou, že se od ukončeného 4. měsíce začíná s příkrmy u kojených i nekojených. Že od 4. do 7. je tam nějaké okno, kde se má ochutnat úplně vše. Kvůli alergiím. Myslím si, že pokud bude kojený do 6. nebo ne, je to každého věc. O nic asi nepřjde… Můj první to tak taky měl a žije :) My už jsme taky začali. Nijak to nehrotím. Chutná mu batáta. a třeba brokolice mu nejede vůbec :) Po měsíci přidám maso, vejce, na večer zkusím kaši (ale první mi to taky nejedl) no a potom ráno ovoce, piškoty… to už si sám „řekne“.

přesně tak, celkem nedávno se přišlo na to, že nejlepší je začít po 4M. Syn je silný alergik, v té době kdy se narodil se ještě zavádělo od 6M. Pokud jsou skony k alergiím je lepší začít dřív. Kojený byl a stejně má alergii na kde co :think: s dalším dítětem plánuju začít rozhodně dřív

Terlas
Závislačka 4619 příspěvků 03.11.14 09:31
@zuzouš píše:
Po 4m jeden příkrm, kolem 6m druhý, v 9m byly nahrazené tři nebo čtyři dávky, přesně už nevím. Kašli na spěch, není o co stát, dítě toho stejně moc nesní, pak má kolikrát brzo hlad, všechno kolem je upatlaný, vyprat to nejde…zlatá flaška s mlíkem!

nejde o výživovou hodnotu, ale o to aby si na nové věci zvykli a na to je ten 4M ideální

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 03.11.14 09:37

@jessie1
Ahoj, my začali také tak, pomaličku tou zeleninou, pak asi něco po pátém měsíci jsem začala zkoušet ovoce - samozřejmě uvařené a rozmixované, k odpolední svačince, pak za čas, až zvládal „nějak“ ovoce a zeleninu jsem zkusila kaši na noc, pak následovalo v půl roce maso - králičí, krůtí a pak další a další. Asi v 7 nebo v 8 měsících selský jogurt a pak už to frčelo..:) Jela jsem hlavně podle stránky www.kojeni.net, máš tam popsáno krásně, co ve kterém měsícic miminko může začít baštit:)

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 03.11.14 09:42

@Terlas ale já neříkám jet celou dobu zeleninu, pak přidat další. Měla jsem na mysli, že např. v půl roce měly holky ochutnanou zeleninu, maso, ovoce, kaši, tuším snad i jogurt. Ale že je zbytečný nutně rvát do dítěte x příkrmů denně, že na ten např. půlrok bohatě stačí max jeden dva příkrmy denně. A jeden den třeba masozel a ovoce, druhý den zas masozel a kaše.

jessie1
Povídálka 43 příspěvků 03.11.14 09:42

Holky…neptam se jestli mam zacit…doktorka nam to rekla, tak zaciname.
Me opravdu spis zajima jak jste to meli casove..nejdriv jen jednou za den, kdy pridat i ovoce a presnidavku…proste tak nejak jidelnicek ;-)

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 03.11.14 09:46

@Langerovak naše madam brokolici taky ne-e. :mrgreen: Samotnou. S bramborem jí dá. :pankac: Já začala v pěti měsících a kousek a zatím měla: mrkev, dýni, žlutou řepu, cuketu, brokolku a brambor (kupuju BIO bedýnky). Střídáme to, přidávám druhy pomalu a postupně. Jinak kaši na noc, meruňkovou plivala, po banánovej by se utloukla. Kámoška malýmu do druhýho příkrmu zamotala jablko a ten jí teď nechce nic jíst. Jen skleničky dá s masem a to je o měsíc starší než malá. :nevim: Jinak jsem to včera pro info vážila mističku a k obídku včera snědla 100 dýňovýho pyré. Dokojuju. Začínám dávat vodu a fenyklovej čaj. Ještě nějaký info bys chtěla, nebo je to vyčerpávající? :mrgreen:

Martina321
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 09:46

Já to nějak moc neřešila, ale malej je jedlík. Začali jsme v 5ti měsících a to klasika - mrkev, pár lžiček, pak nabídnout mléko nebo dokojit. Tak dva dny. (většinou se teda říká tři). Pak mrkev a brambor. Pak jsem dala dýni hokaidó ta mu chutnala. Zase dva dny, pak s bramborem. Jako třetí kedlubnu. Prostě ty sladší druhý zeleniny. Pak už jsem přidala maso, že začátku krůtí a telecí případně králíka. Ale malej je na jídlo fakt skvělej, asi po 3 týdnech byl na plný dávce a to 250 g zeleniny. Normální porce se udává 150-200 ale to mu nestačilo. Pak jsem začala ovocem ke svačině. To jsem začínala banánem. Jen jsem ho trochu pomačkala vidličkou. No a pak další ovoce. Třeba jsem trochu povařila jabko fakt minutku a rozmixovala a měl přesnídávku. A od ukončenýho 6 měsíce kaši. Malej co ochutnal něco jinýho než mlíko tak mi ho začal odmítat tak ho vezme na milost jen ráno když má fakt hlad. Jinak to byly boje. Takže mě ani nezbylo nic jinýho než celkem rychle začít s příkrmy. Není to úplně ideální stav protože by měl mít víc mléčných výrobků tak už snad od 6 měsíců má i bílý jogurt s ovocem ke sváče - po poradě s Mudr. Jo a ségra taky začínala s příkrmy taky ve čtvrtym protože nekojila. Začínej pomalu a uvidíš jak na to bude tvé dítě reagovat.

badela
Echt Kelišová 8927 příspěvků 03.11.14 09:48

@jessie1 A není doktorka trochu mimo? Má se začínat s příkrmy po ukončeném 6tém měsíci! Dítě na to ještě nemá dostatečně vyvinutý trávicí systém. Světová zdravotnická organizace doporučuje zavádět příkrmy po ukončeném 6tém měsíci kojení a ani s UM bych nespěchala.
 http://www.kojeni.cz/texty.php?…

Langerovak
Stálice 79 příspěvků 03.11.14 09:49
@jessie1 píše:
Holky…neptam se jestli mam zacit…doktorka nam to rekla, tak zaciname.
Me opravdu spis zajima jak jste to meli casove..nejdriv jen jednou za den, kdy pridat i ovoce a presnidavku…proste tak nejak jidelnicek ;-)

ze začátku na oběd zeleninu a dokrmit mlíkem. jak začne jíst více – nahradí jednu dávku mléka – začnu s dopolední dávkou ovoce - opět pomalu, dokud nenahradí mléko…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >