Jak zavařit švestky, osvědčený návod a recept ;)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17.8.14 21:09

Jak zavařit švestky,osvědčený návod a recept ;)

Ahoj hospodynky,
prichazim k Vam s dotazem, jak spravne a hlavne chutove dobre zavarit svestky :nevim: Se zavarovanim nemam skoro zadne zkusennosti, parkrat jsem delala s nasima okurky, ale ovoce ne a nevim, jak na to.Dnes jsem dostala tasku krasnych, velkych svestek, jsou sladoucky, bez cervu ;) Jen je nestihnem spotrebovat a tak jsem je chtela zavarit, uz jen proto, ze jsem momentalne v jinem stavu a trpim na zacpy a svestkovy kompot mi pomaha :lol: Takze damy, prosim o recept a postup zkusenych hospodynek, dekuji moc vsem, snad jsem to napsala trochu srozumitelne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2366
17.8.14 21:29

@Marťásek 007 Já švestky vypeckuju, naskládám do čistých sklinek a uvařím si nálev 300g cukru na 1l vody a zaleju ještě horkým nálevem, zavíčkuju a zavařuju na 80°C asi 20min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
17.8.14 21:44

Já xavaruju švestky tak, že vypeckuju, naskladam do čistých sklenic, dám cca 2 lžíce cukru (dle velikosti skleniček a sladkosti švestek) a dám do hrnce 80stupňů cca 20minut.
Nic jinrho a jsou výborný, už jim letošní :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
17.8.14 21:44

Já mrazím, přijdou mi pak do knedlů nebo do koláče lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.8.14 22:01

@baaruunkaa @Erkata Diky moc :hug: A ja v tom hledala slozitosti :) Zadny koreni se tam nedava? ( skorice, hrebicek) Zitra jdu koipit teplomer a jde se zavarovat, snad se zadari ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
17.8.14 22:05

Koreni můžeš zkusit, asi se tím nic nezkazí. Zkus jen pár skleniček a když bude chutnat tak víš, že příští rok zopaknes :-). Skořice ke svestkam jde perfektně.
Tak přeji ať se zadari :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
17.8.14 22:05

Niic i s peckama nahazime do cistych sklenic a zasypeme cukrem. Zavaris. Pusti samy takovou tu mnamozni stavu! Stejne tak udelas jakykoliv jiny kompot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
17.8.14 22:08

A teplomer nepouzivame. Zavaris tak ze das do papinaku, kratce povaris aby prosly varem a pustily stavu. Nakonec Otocis dnem vzhuru na suchou uterku a je to. Hlavne zadny stres..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.14 07:39

Moc dekuju vsem, dnes odpolko zkusim zavarit, snad se zadari, do par sklenicek zkusim skorici, pokud to bude mit uspech, budu pristi rok pokracovat. Zatim jeste jednou vsem dekuju a odpolko dam vedet, jak to dopadlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2366
18.8.14 12:02

@Marťásek 007 Já do švestek koření nedávám-nám to v nich nechutná, ale do jablek a hrušek dávám skořici, hřebíček a badyán a je to luxusní. Tak ať se zadaří :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.14 19:32

Tak mam zavareno, holky ;) Jsem celkem zvedava, jak budou chutnat :lol: Za jak dlouho muzu ochutnat od zavareni, po tydnu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
18.8.14 19:46

Já myslím, že můžeš ochutnat klidné zítra. Já otevřela první skleničku cca po 14 dnech. Ale asi to nemá vliv. Jen neotvirat ještě teplý.
A žádná věda to nebyla vid :-). Určitě je budeš mít výborný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.14 20:03

@Erkata prave, ze nebyla, tak se mi nechce verit, ze se mi vubec povedli, ale uz ted vypadaj krasne ;) o vikendu kostnem, tak dam vedet, ju? A jeste jednou moc dekuju za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
6.8.16 13:18

Ahoj všem, tak jsem také zavařila podle Vas, vážně je to lehké!!! Diky :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu