Reklama

Jak zavařujete příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

japato
Kecalka 159 příspěvků 26.09.18 16:39
Jak zavařujete příkrmy?

Prvnímu dítku jsem příkrmy mrazila, ale teď druhému bych chtěla raději zavařovat, jaký postup se vám osvědčil a je nejjednodušší? Četla jsem že se dá zavařovat i v myčce nebo v troubě, a také jsem někde četla že ovoce se zavařuje bez problémů, ale masozeleninové příkrmy prý už podstatně hůř - zavařujete i masozeleninové? A drží šroubovací víčka nebo jsou lepší ty klasické zavařovací? Prosím o vaše zkušenosti, děkuji:-)

Přečtěte si článek: Příkrmy pro kojence: Když už mléko nestačí

Reklama

Reakce:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 26.09.18 16:55
@japato píše:
Prvnímu dítku jsem příkrmy mrazila, ale teď druhému bych chtěla raději zavařovat, jaký postup se vám osvědčil a je nejjednodušší? Četla jsem že se dá zavařovat i v myčce nebo v troubě, a také jsem někde četla že ovoce se zavařuje bez problémů, ale masozeleninové příkrmy prý už podstatně hůř - zavařujete i masozeleninové? A drží šroubovací víčka nebo jsou lepší ty klasické zavařovací? Prosím o vaše zkušenosti, děkuji:-)

Tak především pozor na postup. Musíš to udělat nadvakrát - jeden den zavařit, pak počkat 24 hodin a znovu. Ale já osobně bych zůstala radši u mražení nebo zamraženého pouze uvařeného masa a zeleninu pak k tomu čerstvou, ta je hotová za chviličku..

Ba412
Kecalka 269 příspěvků 26.09.18 17:06

Taky bych se zavareneho masa bala. Nedelala jsem to ani pro dospele. Radeji bych sla do mrazeni.
Jinak v troube zavaruju bezne, dam hlubsi plech, do nej uterku a minimalne 1 cm vody. Troubu na 120-130 st a sklenice tam necham tak 30 min. Pak otocim dnem vzhuru. Vicka pouzivam sroubovaci typ twist.
Letos jsem z duvodu nadbytku jablek delala jablecne pyre. Jabka jsem podusila ve vode, rozmixovala a podle chuti osladila. Horke nalila do sklenicek a otocila dnem vzhuru-zatim to drzi i kdyz to mam v lednici. Ale je to pro dospele.

Russet
Extra třída :D 10867 příspěvků 26.09.18 17:46
@japato píše:

Masozeleninu bych radši mrazila a nedělala extra zásoby. Ono zas tolik času nesebere to vaření čerstvého jídla. Na cestu jsem vzala kvalitnější kupované.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Online ze soudu s Řepkou: Auto chtěl odklonit od exekutorů, aby s ním mohla jezdit Erbová

Nepravomocně odsouzený bouřlivák Tomáš Řepka (44) na dnešek asi neměl klidné... číst dále >

Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >