Jak zavařujete příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
japato
Kecalka 181 příspěvků 26.09.18 16:39
Jak zavařujete příkrmy?

Prvnímu dítku jsem příkrmy mrazila, ale teď druhému bych chtěla raději zavařovat, jaký postup se vám osvědčil a je nejjednodušší? Četla jsem že se dá zavařovat i v myčce nebo v troubě, a také jsem někde četla že ovoce se zavařuje bez problémů, ale masozeleninové příkrmy prý už podstatně hůř - zavařujete i masozeleninové? A drží šroubovací víčka nebo jsou lepší ty klasické zavařovací? Prosím o vaše zkušenosti, děkuji:-)

Přečtěte si článek: Příkrmy pro kojence: Když už mléko nestačí

Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 26.09.18 16:55
@japato píše:
Prvnímu dítku jsem příkrmy mrazila, ale teď druhému bych chtěla raději zavařovat, jaký postup se vám osvědčil a je nejjednodušší? Četla jsem že se dá zavařovat i v myčce nebo v troubě, a také jsem někde četla že ovoce se zavařuje bez problémů, ale masozeleninové příkrmy prý už podstatně hůř - zavařujete i masozeleninové? A drží šroubovací víčka nebo jsou lepší ty klasické zavařovací? Prosím o vaše zkušenosti, děkuji:-)

Tak především pozor na postup. Musíš to udělat nadvakrát - jeden den zavařit, pak počkat 24 hodin a znovu. Ale já osobně bych zůstala radši u mražení nebo zamraženého pouze uvařeného masa a zeleninu pak k tomu čerstvou, ta je hotová za chviličku..

Ba412
Kecalka 411 příspěvků 26.09.18 17:06

Taky bych se zavareneho masa bala. Nedelala jsem to ani pro dospele. Radeji bych sla do mrazeni.
Jinak v troube zavaruju bezne, dam hlubsi plech, do nej uterku a minimalne 1 cm vody. Troubu na 120-130 st a sklenice tam necham tak 30 min. Pak otocim dnem vzhuru. Vicka pouzivam sroubovaci typ twist.
Letos jsem z duvodu nadbytku jablek delala jablecne pyre. Jabka jsem podusila ve vode, rozmixovala a podle chuti osladila. Horke nalila do sklenicek a otocila dnem vzhuru-zatim to drzi i kdyz to mam v lednici. Ale je to pro dospele.

Russet
Extra třída :D 12150 příspěvků 26.09.18 17:46
@japato píše:

Masozeleninu bych radši mrazila a nedělala extra zásoby. Ono zas tolik času nesebere to vaření čerstvého jídla. Na cestu jsem vzala kvalitnější kupované.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >