Jak zavést lepek do příkrmu - kojené miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Isia
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 06.10.14 13:20
jak zavést lepek do příkrmu - kojené miminko

Dobrý den maminky, chtěla jsem se zeptat jak nejlépe zavést lepek do stravy miminka. Mám 6,5 měsíční dceru, dva týdny dávám příkrm. Zatím zeleninu, ale četla jsem, že do konce 7. měsíce by mělo miminko dostat lepek. Ale co mám dcerce dát? Doktorka říkala, že mám dát piškoty do ovoce, ale zatím si zvyká na zeleninu a nechci začít se sladkým ovocem, když zelenina nám ještě moc nejde. První týden to bylo OK, snědla všechno, byla jedlík, ale druhý týden se to změnilo. Sní jenom pár lžiček i když dávám to stejné, co první týden. Tak nevím, kde je chyba a bojím se, že když dám ovoce, tak mi zeleninu odmítne úplně. Piškoty jsou také sladké, tak bych ráda něco jiného. Doktorka říkala, že na zahušťování polévek je brzo, že z toho může bolet bříško. Myslela jsem na krupičku, ale to mi odmítla, že to zatěžuje bříško. Večer kaši zatím dávat nechci, krásně mi spinká celou noc, tak proč nedávat mlíčko, když stačí. Jo a je plně kojena (kromě obědové zeleniny). Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
lucynka87
Povídálka 14 příspěvků 06.10.14 13:23

Mám taky dceru 6,5 měsíce a minulý týden jsem na radu dr. začala dávat těstoviny do zeleniny. ;)

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 06.10.14 13:23

Dala bych jí buďto k ožužlání kůrku chleba, nebo do zeleninové kaše zamíchat trochu nemléčné kaše s lepkem (je to vlastně jen mouka). Případně mi dr říkala, že mám zeleninu prostě trochu poprášit moukou. Toho lepku stačí opravdu maličko.

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 06.10.14 13:25

Tak jí ten piškot dej do zeleniny…pokud je to s mrkví, stejně je to sladké ;)

neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 06.10.14 13:28

Dávala jsem do ruky žužlat kůrku chleba, piškot, nebo uvařenou těstovinu penne. Ne rohlík nebo vánočku, ty se v puse „nerozpustí“ a vytvoří takovou lepkavou, dusivou kouli. Chleba i piškot se rozpouští do ztracena a nehrozí udušení.

gaaabule
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 06.10.14 13:28

@Lenka512 Přesně to jsem chtěla napsat. Dr. mi říkala, že testovací dávka, jestli mimino snese lepek, jsou 3 piškoty. @Isia Jí to rozdrol i do té mrkve a pak můžeš postupně vařit těstoviny, dát chleba atd… :mavam:

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 06.10.14 13:39

Pri vareni zeleniny dej lzicku krupice, sice se vetsina slije pak s vodou, kdyz to cedis, ale ta trocha je pry idealni jako zacatek

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.10.14 13:42

Doktorka mi přijde až zbytečně přeopatrná, dala bych drobnou zavářku do polévky k zelenině, nebo třeba bych zeleninku víc naředila a dohustila nějakou nemléčnou lepkovou kaší.
Piškoty bych nedávala, nemám ráda zbytečné podávání cukru.

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 06.10.14 13:44

Proč se musí dávat miminku lepek?

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 06.10.14 13:56

Davala jsem lzicku obilne kase a tim bylo zavedeno. Piskoty dle meho nejsou moc vhodne.
Nebo ozuzlat kurku od chleba. Neni v tom zadna veda.

Isia
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 06.10.14 14:03

Já právě piškoty nechci kvůli tomu cukru, podle mě je to brzy na cukr. Zkusím asi krupici nebo nějakou kaši. Ještě jsem se chtěla zeptat na kojení, pokud mi sní cca polovinu malé skleničky mám ještě dokojit nebo počkat chvíli a dokojit později? A jak je to s čajem u kojeného miminka? Mám ji dát po jídle nebo zatím pořád stačí jenom kojení? Nevím proč se mi zhoršila v jídle. Ze začátku otevírala krásně pusinku na jídlo, teď je to problém…

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 06.10.14 14:20

@Isia Ja dokojovala, dokud dostavala jen male davky jidla, jakmile pravidelne zvladla celou sklenku, davala jsem ji vodu na zapiti.
Jidlo mi jednu dobu bojkotovala asi mesic, hrozne u toho rvala, jedla malo a jakmile ji vylezlo par zubu, zacala zase jist vse a hodne :)

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 06.10.14 14:33

@Halibar abys zjistila, jwestli na něj nemá alergii, což je dost zásadní věc. Navíc, pokud hio dáš až pozdě (třeba po roce), tak se riziko alergie zvyšuje. Ideální je mězi 4-6m

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 06.10.14 14:35

@Isia já občaws dala místo masozeleniny kaš a nebo žužlat chleba

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 07.10.14 18:00

A nebyli by lidi zdravsi, kdyby se lepek nejedl?:D to je sranda, slysim to poprve, maly ma 6 mesicu, ale je mazec, ze se tohle dela. Ja teda lepek nejim, ani manzel a alergii na nej nemame. Mozna bych i byla radsi, kdyby na nej alergicky byl :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >