Jak zavinout 3.měsíční miminko na spinkání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karolina_L
Nováček 2 příspěvky 10.04.19 03:25
Jak zavinout 3.měsíční miminko na spinkání?

Hezký den všem! Chtěla bych poprosit o radu. Náš 3 měsíční chlapeček v noci spinká zavinutý v pleně, tak jak nám balili miminka v porodnici jako housenka ???? Dělá mu to dobře a je mu to příjemné - spinká tak každou noc od narození. Jenže jak roste, dostane se mi z toho jako nic a pak v noci heká, máchá rukama, sahá si do obličeje, budí se atd.

Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost nebo tip na dobrou zavinovačku pro mimčo v tomhle věku kdy už má sílu se z toho vyškrábat ven?

Díky Karol

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 10.04.19 05:13

My dceru taky balili, nejdřív do plenky, pak do osušky a pak do povlaků na polštář :lol: :zed: balili jsme někde do sedmi měsíců, vyžadovala to a jinak nespala, dělali jsme si srandu že ji budeme balit do koberce až do dospělosti :lol: teď jí jsou tři a je normální :potlesk:

Beaumont
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 10.04.19 07:13

Osuška, deka, cokoliv větší než plenka.

Taky zavinujeme. Prvního do 3m. Druhá má měsíc zatím :) si pamatuji jak se tchyně u prvního bála, že bude postižený :D
A
O to víc mě překvapuje, že se teď boji znovu :zed: :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 15071 příspěvků 10.04.19 07:20

@Karolina_L
Zkus Swaddleme velikost L. Dala by se asi sehnat i bazarová.

anavi13
Závislačka 3700 příspěvků 10.04.19 07:38

Můj syn má 10 týdnů a zavinuji taky. Je mi tak krásně, ale v kočárku nebo vedle mě přes den v postýlce spí už i bez zavinutí. Jinak já používám od Lodgeru Swaddler 120 na 120 cm a super ( jsou super i jako ručník). Ale musím ho fakt hodně pevně zamotat, aby se z toho nedostal. Když se z toho vysouká po usnutí tak už mu to nevadí. Ještě jsem měla takovou zavinovačku od Ergobaby a ta byla taky super, drží ručičky pevně u těla na suchý zip. Ale z té mi už vyrostl. Možná mají i něco podobného pro větší děti .Má teď 62cm a 6500g. Ještě jsem viděla spací pytle do kterého dítko zapneš i s ručičkami. Tak leda zkusit to.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 10.04.19 08:10

No já čučim, tohle vůbec neznám. To jako pak mimčo líp usíná? A není mu to nepříjemný, když je znehybněný? Rodila jsem v létě, když bylo venku 30 a víc a v porodnici bylo fakt na padnutí, takže mi prcka fakt nebalili, ani mi to nikdo nedoporučil a přijde mi to docela děsivý :nevim: :lol:

anavi13
Závislačka 3700 příspěvků 10.04.19 09:13

@Anitramm ne fakt je mu takto hezky, je jak malá larvička :mrgreen: syn se narodil akutním císařským řezem a byl po tom porodu takový dráždivý. Hodně máchal ručičkami a vždy se praštil a začal plakat. Nejhorší to bylo právě při usínání. Takže pevně zavinout a byl spokojený. Teď už na to vyloženě čeká. Na začátku byl zavinutý v plence a na sobě jen bodýčko. Tak jsem ho ještě dávala do klasické zavinovačky na ty tři šňůrky po mě - po císaři se mi s ním i líp manipulovalo a už jen deku. Teď je jen v Swaddleru , pyžamku a přikrytý dekou a spí teda v hnízdečku. Moje mamka ani tchýně to taky neznali a jen koukali. Každopádně krásně v noci spinká budí se jen na kojení a hned spí dál. Prakticky od narození až na nějaké výjimky usíná v 19 hod., budí se v dvě a pak kolem čtvrté hodiny. Vstává kolem šesté. Což je myslím super ;) myslím, že tohle doporučuje doktor Karp, ale knihu jsem nečetla.

anavi13
Závislačka 3700 příspěvků 10.04.19 09:14

@Anitramm nožičkami kopat může, jde hlavně o ruce. Například syn na prdíky vůbec netrpí, jím úplně vše :dance:

bobin
Závislačka 2758 příspěvků 10.04.19 12:29

Omlouvám se že do toho vstupuji.Mám taky skoro 3 měsíční malou. Já jsem myslela že jsem asi blázen která takhle zabaluje. Mala se mi v tom krouti ale prijde mi že to ještě potřebuje ale nevím někdy mi přijde že už tak být nechce ale sama prostě neusne budi se po půlhodině v noci Teda spí zabalená. Nebo nevím jestli má problém ze spaním :nevim: pak mám strach že se nenaučí spát na volno. Těžko říct.

anavi13
Závislačka 3700 příspěvků 10.04.19 13:23

@bobin já myslím, že je úplně v pořádku ;) mám teda první dítě, ale fakt bych se nebála. Přece jenom měli devět měsíců omezený prostor tak je jim takto fajn. A v kočárku ti usne bez zavinutí? Tam mi zabere v pohodě. Kroutí se taky, zkus nechat povolenější nohy, oni potřebují prokopávat ;) to je normální. Koukni na video od těch Swaddleru od Lodger, balí tam děti i s ručkami jakoby pod bradickou, ale ty ruce jsou stále fixované. Nebo zkus dát dudlík. Náš malý ho nechtěl a teď poslední týden ho vyžaduje, ale jedině kaučukový.

bobin
Závislačka 2758 příspěvků 10.04.19 13:29

@anavi13 v kočárku právě jak kdy někdy vydrží a někdy ne. Dudlík si bere bez problémů. Jenom vypadám jak blázen že ji takhle balím. Nohy má volné.

Káťa19
Extra třída :D 11033 příspěvků 18 inzerátů 10.04.19 13:33
Ravy
Povídálka 24 příspěvků 10.04.19 13:37

Já teda malého musela balit i v těch vedrech :lol: mamka se tomu hrozně smála, že je jak larva a ne miminko :lol: tchýně mi říkala, že se ho pokouším zabít :zed: :zed: vydrželo mu to asi 4 měsíce, celou noc vydržel zabalený a pak se jednou rozbalil a už to nechtěl :) my měli nějakou úplně obyč mega plenu :lol:

nabab
Kecalka 239 příspěvků 10.04.19 13:38

Taky z dcerky dělám na noc mumii, dnes jí jsou přesně 2 měsíce. Motám do plíny a pak dávám do zavinovačky. Jinak si pořád šťourá rukama do obličeje a tím se budí. Taky jsem za exota, ale hodně mi to pomáhá. Snad to jednou přestane vyžadovat :lol:

bobin
Závislačka 2758 příspěvků 10.04.19 13:41

@nabab já hlavně u babiček. Tak já doufám že do puberty balit nebudu. :D :?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama