Jak zažádat o výhradní péči?

1
22.1.21 20:29

Jak zažádat o výhradní péči?

Ahoj, jdu si k Vám pro radu. Jsem rozvedená a máme střídavou péči. Byla to fakt chyba! S exmanželem je to boj, nedá se sním normálně domluvit. Najednou se rozhodl, že chce malou ve své péči. Jde hlavně o to, že mám partnera ke kterému se chceme odstěhovat. Obě jsme sním šťastné. Exmanželovi vadí, že by jsme už nebydleli ve stejném městě ale je to jen hodinka cesty. Řekla jsem mu, že kdykoliv to půjde s malou se uvidí, bránit mu v tom rozhodně nehodlám. Teda pokud sama vůbec bude chtít, už 2 měsíce bojujeme s pláčem když k němu má jít. Otec se jí totiž nevěnuje a vůbec si sní nehraje. Poraďte mi prosím kam mám jít. Nemám fakt peníze na právníka a opravdu si už nevím rady. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30429
22.1.21 20:46
@JsemMáma píše:
Ahoj, jdu si k Vám pro radu. Jsem rozvedená a máme střídavou péči. Byla to fakt chyba! S exmanželem je to boj, nedá se sním normálně domluvit. Najednou se rozhodl, že chce malou ve své péči. Jde hlavně o to, že mám partnera ke kterému se chceme odstěhovat. Obě jsme sním šťastné. Exmanželovi vadí, že by jsme už nebydleli ve stejném městě ale je to jen hodinka cesty. Řekla jsem mu, že kdykoliv to půjde s malou se uvidí, bránit mu v tom rozhodně nehodlám. Teda pokud sama vůbec bude chtít, už 2 měsíce bojujeme s pláčem když k němu má jít. Otec se jí totiž nevěnuje a vůbec si sní nehraje. Poraďte mi prosím kam mám jít. Nemám fakt peníze na právníka a opravdu si už nevím rady. :(

Kolik je dceři? A jinak, jednou jsi přivedla a svět dítě, tak k ní měj ohledy. Ať se tvůj nabíječ nastěhuje k tobě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5101
22.1.21 20:56
@JsemMáma píše:
Ahoj, jdu si k Vám pro radu. Jsem rozvedená a máme střídavou péči. Byla to fakt chyba! S exmanželem je to boj, nedá se sním normálně domluvit. Najednou se rozhodl, že chce malou ve své péči. Jde hlavně o to, že mám partnera ke kterému se chceme odstěhovat. Obě jsme sním šťastné. Exmanželovi vadí, že by jsme už nebydleli ve stejném městě ale je to jen hodinka cesty. Řekla jsem mu, že kdykoliv to půjde s malou se uvidí, bránit mu v tom rozhodně nehodlám. Teda pokud sama vůbec bude chtít, už 2 měsíce bojujeme s pláčem když k němu má jít. Otec se jí totiž nevěnuje a vůbec si sní nehraje. Poraďte mi prosím kam mám jít. Nemám fakt peníze na právníka a opravdu si už nevím rady. :(

A upřímně, tobě by jen hodinka cesty nevadila, být to naopak, a sice, že bys musela za dítětem dojíždět s tím, že „kdykoliv to půjde“ ho uvidíš?

Nedivím se, že je naštvanej, udělat to on tobě, tak jsi z toho hotová taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
22.1.21 21:13

Řekla bych to asi takto- muži se nedivím ze mu to vadí a doufám, ze soudci to bude vadit též. Už jen z toho jak píšete je jasné, ze malou v pobytu u tatínka nepodporujete…mnohy soudce vám řekne, ze mate na pobyt u otce dceru motivovat, ne to, ze ji ještě podporujete v tom ze tam nechce a důvody proč -ze si nehraje apod. Pokud mate střídavou péči, má nějaká pravidla -kolik dceři je-ovlivní to školu/školku apod? Já byt chlap co stojí o dítě a žena mi říct “však je to hodinky cesty muzes za ni kdykoliv (už to je cesta do pekel a plán odstrihniut dítě od muže, protože přece s partnerem jsme obe šťastné… narovinu pevně doufám, ze vám to tak lehce neprojde;-)nic ve zlem ale pokud je bývalý normální chlap, který navíc stal o střídavku a podle vás si s malou “málo hraje”, tak vám jen tak nedovolí odstřihnout po takovém argumentů styk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5101
22.1.21 21:25

A nedá mi to, ale stěhovat se k novýmu chlapovi do bytu a být tak na něm zcela závislá, protože sama zjevně nic nemáš, to ti přijde rozumný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33438
22.1.21 21:27

Pokud je stridavka po týdnu, tak hodina je úplně normální dojezdová vzdálenost. Lidi tak běžně jezdí na výlety, do práce.
Pokud máte atypickou stridavku na bázi rozšířeného styku, třeba že dítě chodí k otci třikrát týdně odpoledne a každý druhý víkend, je to trochu komplikace. Soud ji pravděpodobně upraví na jeden delší časový úsek.

Nicméně Ty jsi svobodná bytost, která má právo začít nový život a nový vztah. Hodina cesty je nic, dítě nestehujes na druhý konec republiky. Soud toto zajímat nebude, maximálně upraví tu stridavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3059
22.1.21 21:34

Ale vždyť to znamená ob týden hodinu dojíždění do školy/školky a další hodinu zpět. Zrovna dnes tu jedna maminka řešila, že otci se nelíbí, že syn bude dojíždět půl hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
22.1.21 21:49
@Pears206 píše:
Pokud je stridavka po týdnu, tak hodina je úplně normální dojezdová vzdálenost. Lidi tak běžně jezdí na výlety, do práce.
Pokud máte atypickou stridavku na bázi rozšířeného styku, třeba že dítě chodí k otci třikrát týdně odpoledne a každý druhý víkend, je to trochu komplikace. Soud ji pravděpodobně upraví na jeden delší časový úsek.Nicméně Ty jsi svobodná bytost, která má právo začít nový život a nový vztah. Hodina cesty je nic, dítě nestehujes na druhý konec republiky. Soud toto zajímat nebude, maximálně upraví tu stridavku.

A soud nebude zajímat ze pokud je školou povinna napr. Tak ze otec bude muset zajišťovat hodinu dojíždění do školy a ze školy? Případně školky-nemůže přeci matka chtít aby otec v tydnu co by mel dítě nechodil do práce protože nemá jak obstarat školku? Právo začít nový život a vztah samozřejmě má ale ne stylem “otec si muže říct kdy chce vidět, jde jen o hodinu a stejne si s ni málo hraje”..nebo je matka ochotna vozit dítě pokaždé když by otec chtěl dítě vidět alespoň na půl cesty? Chlap chce mít evidentně dítě nějakou dobu u sebe jestli mají střídavku (o 3× v tydnu se určitě nejedna podle toho co píše zakladatelka) a to hodina dojíždění kvůli škole/školce určitě problém je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
22.1.21 21:50
@Pears206 píše:
Pokud máte atypickou stridavku na bázi rozšířeného styku, třeba že dítě chodí k otci třikrát týdně odpoledne a každý druhý víkend, je to trochu komplikace. Soud ji pravděpodobně upraví na jeden delší časový úsek.Nicméně Ty jsi svobodná bytost, která má právo začít nový život a nový vztah. Hodina cesty je nic, dítě nestehujes na druhý konec republiky. Soud toto zajímat nebude, maximálně upraví tu stridavku.

madam nemá ani na právníka, ani kde bydlet, a bude platit pravidelný hodinový dojíždění, protože tyhle náklady způsobuje ona?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
22.1.21 21:51
@pohledzdruhestrany píše:
madam nemá ani na právníka, ani kde bydlet, a bude platit pravidelný hodinový dojíždění, protože tyhle náklady způsobuje ona?

Navíc pokud se jedna o skolkove dítě nebo třeba prvňáčka druhacka tak určitě nepadá v úvahu vlak/autobus s přestupem apod..přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
22.1.21 22:02

@JsemMáma A jak si ty představuješ, že po odstěhování bude ta střídavá péče probíhat? Jak to bude mít dítě se školkou/školou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
22.1.21 22:09

Jen jsem chtěla napsat, že jsem máma neznamená hned, že jsem víc než táta :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33438
23.1.21 07:33

Změnit školu nebo mít v případě střídavé péče dvě je v dnešní době běžná záležitost. Děláte, jakoby se chtěla stěhovat z Aše do Brna. Školka není až do předškolního roku povinná, tam je to úplně jedno, že bude mít dvě. U školy se musí vzít v úvahu její ŠVP, ten se může hodně lišit, srovnávací výstupy jsou ve 3. a 5.tride, na druhém stupni nevím, ale k vůli hodině cesty jí soud opravdu nedá nůž na krk, že se nesmí přestěhovat. A ani nedá dítě otci do trvalé péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3059
23.1.21 08:06
@Pears206 píše:
Změnit školu nebo mít v případě střídavé péče dvě je v dnešní době běžná záležitost. Děláte, jakoby se chtěla stěhovat z Aše do Brna. Školka není až do předškolního roku povinná, tam je to úplně jedno, že bude mít dvě. U školy se musí vzít v úvahu její ŠVP, ten se může hodně lišit, srovnávací výstupy jsou ve 3. a 5.tride, na druhém stupni nevím, ale k vůli hodině cesty jí soud opravdu nedá nůž na krk, že se nesmí přestěhovat. A ani nedá dítě otci do trvalé péče.

Asi to jde, ale fakt je to v zájmu toho dítěte? 2 školy? Moje děti by to nedaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33438
23.1.21 08:43
@jita22 píše:
Asi to jde, ale fakt je to v zájmu toho dítěte? 2 školy? Moje děti by to nedaly.

Netvrdím, že je to v zájmu dítěte a že s tím souhlasím. Ale nastiňuji zakladatelce možnosti a nenadavam jí jako ostatní, že se chce odstěhovat do dojezdove vzdálenosti hodina cesty.

To jí nebude nadávat ani soudce. Je to běžná a akceptovatelná záležitost. Navíc zakladatelka ani neupresnila věk dítěte a další okolnosti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat