Jak zažádat o zvýšení platu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 21:30
Jak zažádat o zvýšení platu?

Dobrý večer, jsem v chloulostivé pozici. Pracuji na vedoucí pozici, mám pod sebou 10 lidí. Plat mám však stejný jako když jsem byla jen zástupkyní jednoho z oddělení se 2 lidmi. Od té doby jsem slyšela jen to, jak jsem schopná a že by mi rádi svěřili tohle a tamto, ale o změně pracovní smlouvy nebo dokonce mzdového výměru nemohla být ani řeč. Jsme spíš menší firma v malém městě a je tam hodně zavedené, že o výši příjmu rozhoduje vedení. Přijdu si dost trapně. Vím, že podklady pro žádost mám, ale taky vím, že nadřízení si mezi sebou vše řeknou a prostě… je mi blbé žebrat o peníze, když vím, že bych to dělala klidně i za stávající plat. Ale zvýšení platu je pro mě jakási motivace k další práce a nějaké ocenění. Nikoho z vedení nenapadlo nabídnout mi to a jsou rádi, že ušetří… a nebo možná si myslí, že mohu být ráda za to, co mám.

Reakce:
H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 14.11.14 21:37

Pokud se ve své pozici cítíš být silná, zeptala bych se nadřízeného přímo. Určitě to chce ale sebevědomě, vychválit se, co všechno děláš, připomenout své úspěchy, poptala bych se i na možnost nějakých benefitů, že by sis chtěla zvýšit kvalifikaci a u toho bych si řekla i o přidání. Nevím, jak vysoký plat máš, ale nadhodila bych do placu víc, pokud máš třeba 30 tisíc, řekla bych si o 35, i když 32 by mi stačilo taky :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 21:40

Proc by ti meli sami zvysovat plat kdyz odvadis hodne prace za stejne penize? Musis si o pridani rict.
Muj muz je reditel v jedny firme a rika " dokud si nereknou tak jim samozrejme pridavat nebudu " ale nikdy se nestalo, ze by penize nepridal pokud ten clovek byl kvalitni a svoji praci odvadel. Domluvi se i na sume takze bych se vubec nebala rict si tolik na kolik se cenis :kytka:

MUFICE
Hvězda diskuse 48753 příspěvků 14.11.14 21:42

Promluv si s nadřízeným a připrav si argumenty, proč si myslíš, že by ti měli zvýšit plat. Už jsem to taky párkrát zažila a vždycky mi přidali :pankac: :dance:

Hanka1
Extra třída :D 14151 příspěvků 14.11.14 23:33

Líná huba Holý neštěstí :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.14 20:11

Tak jsem to předevčírem zkusila, nadřízený mi odpověděl, že ne, že uvidí až třeba za půl, jak se nových pozic zhostím…že sice pracuju dobře a bla bla, ale myslí si, že platové podmínky a dokonce i původní pracovní zařazení zůstává.

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 20.11.14 08:28

Hledej novou praci kde te zaplati..takove ty vyzirky, kteri koukaj na kazdou korunu mam nejradsi. povinnosti kopec, prescasy neplacene,2jazyky a plat 15t hrubeho..uvidis jak bude vedouci cucet az mu das vypoved a pak to zacne-ale pani, neodchazeje, my vam pridame..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Praha jede! V prestižním průzkumu strčila do kapsy Lublaň, Budapešť i Bratislavu

Česko v mezinárodní konkurenci opět zabodovalo. Městem s nejlepší kvalitou... číst dále >