Jak zbavit kusový koberec zápachu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chs.jasmin
Echt Kelišová 7875 příspěvků 31.10.18 15:07
Jak zbavit kusový koberec zápachu

Ahoj,

mám takový dotaz - mám krásný kusový koberec s vyšším vlasem a také psa a dvě děti (čánátka). Koberec byl špinavý a trošku byl cítit, takže jsem ho nejdříve vzala mokrým vysáváním ale pak jsem se naštvala a naložila jsem ho do vany. Ruce mi málem upadly (má 135*198cm), voda byla tedy dost špinavá, 2× jsem ho vymáchala a dala uschnout, ale když jsem ho dnes už suchý zase dala pod konferenční stolek, tak i když vypadá zase hezky, tak ale nevoní :roll: trošku z něj jde zatuchlina (???) míchaná se psem (?). Nevíte zda toho smradu se dá něčím zbavit, nebo koupit nový?

Zkoušela jsem právě šamponem na koberce, suchým přípravkem na koberce (blbost!) a pak jsem do vany dala i aviváž a už těch vůní bylo asi hodně a hodilo to takový štiplavý puch :lol: :lol:

Tak nevím, zda mu po dvou letech odzvonilo? :think: Děkuji za rady. :mavam:

Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 1 inzerát 31.10.18 15:11

Já se obávám, že odzvonilo. My jsme koberce prali fakt pečlivě. Hodit přes plot, několikrát šamponovat, několikrát propláchnout hadicí, nechat několik dní přes ten plot větrat. Ale toho psa jsme z něj prostě pryč nedostali :zed:

Lalelale
Závislačka 2676 příspěvků 31.10.18 15:12

@chs.jasmin můžeš ho nechat odborně vyčistit nebo to zkusit doma přípravky typu vanish prášek na koberce, ale já osobně bych ho vyhodila a koupila nový. I to odborné čistění bych dělala jen v případě, že máš nějaký těžce designový nebo starožitný kousek, jinak by mi to za to asi nestálo.

tininas
Ukecaná baba ;) 1340 příspěvků 31.10.18 15:33
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

mám takový dotaz - mám krásný kusový koberec s vyšším vlasem a také psa a dvě děti (čánátka). Koberec byl špinavý a trošku byl cítit, takže jsem ho nejdříve vzala mokrým vysáváním ale pak jsem se naštvala a naložila jsem ho do vany. Ruce mi málem upadly (má 135*198cm), voda byla tedy dost špinavá, 2× jsem ho vymáchala a dala uschnout, ale když jsem ho dnes už suchý zase dala pod konferenční stolek, tak i když vypadá zase hezky, tak ale nevoní :roll: trošku z něj jde zatuchlina (???) míchaná se psem (?). Nevíte zda toho smradu se dá něčím zbavit, nebo koupit nový?

Zkoušela jsem právě šamponem na koberce, suchým přípravkem na koberce (blbost!) a pak jsem do vany dala i aviváž a už těch vůní bylo asi hodně a hodilo to takový štiplavý puch :lol: :lol:

Tak nevím, zda mu po dvou letech odzvonilo? :think: Děkuji za rady. :mavam:

Ahoj.

Pokud jsi tomu koberečku věnovala tolik času a úsilí a stále dle Tvého úsudku smrdí zatuchlinou, nebylo by lepší ho vyhodit a koupit nový?

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 31.10.18 15:52

Jedině zkusit vyčistit u profesionálů.
Ale asi u někoho s dobrými referencemi, já jednou profesionály na koberce zkusila a já sama to vždy vyčistila lépe. Tak nevím.

Prtulak
Kecalka 322 příspěvků 31.10.18 16:07

@chs.jasmin možná je to úplná blbost, ale napadla mě káva jako neutralizator pachů. Pokud máte nějakou co vám nechutná tak bych to před tím vyhozením zkusila, ale jak říkám, zkušenost s kobercem nemám :lol:

peta81
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 31.10.18 18:16

@chs.jasmin ja pouzivam na koberce toto. treba kdyz nam stene delalo louzicky nebo kocka curala nekde mimo :roll: rekla bych, ze i na ten vas psi zapach by to mohlo fungovat. je to pena, nastrikas, pohlti pachy, pak vyluxujes. za me super. a stoji to par kacek ;)
 https://cistici-prostredky-koberce-calouneni.heureka.cz/…irat-500-ml/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >