Jak zdůvodnit odložení MMR v roce 2018?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

větvička1
Nováček 6 příspěvků 12.12.17 15:30
Jak zdůvodnit odložení MMR v roce 2018?

Ahoj,
mám 1,5 roků staré dítě, s naší pediatričkou jsme se na podzim domluvily, že odložíme MMR na jaro. Teď mi ale řekla, že je nová vyhláška a chce po mě papír s oddůvodněním, proč nemáme očkování. Vyhlášku jsem si přečetla a já teda nevím, ale nevidím tam, že bych měla nějakou možnost odkladu.. Doktorka řekla „napište třeba, že jste v nějaký sektě“ - to mi přijde teda dost na hlavu, já chápu, že chce být krytá, ale já očkování neodmítám. Hexu jsme očkovali podle schématu, ale MMR jsem v 15 měsících na poslední chvíli v ordinaci odmítla (a jsem za to zpětně fakt ráda, další den mi dítě lehlo s horečkou, ten den před tím vypadalo v pohodě, asi zafunguval nějakej ten šestej smysl :)) Teď je doma každou chvíli někdo nemocný, prcek má momentálně druhý týden takovou lehkou rýmu.. prostě se mi teď očkovat v zimě nechce.
Psal jste někdo něco takové pro doktora, čím jste argumentovali (myslím třeba nějaký paragraf zákona a tak)? Nebo nemám jinou možnost než prostě v lednu naklusat k doktorce a očkovat, případně se na to vykašlat a riskovat nějaký postih?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 12.12.17 15:33

@větvička1 tohle jsme podepisovali už minulý rok - prostě jsme napsali, že očkovat nechceme, víc nic :think:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 12.12.17 15:38
@větvička1 píše:
Ahoj,
mám 1,5 roků staré dítě, s naší pediatričkou jsme se na podzim domluvily, že odložíme MMR na jaro. Teď mi ale řekla, že je nová vyhláška a chce po mě papír s oddůvodněním, proč nemáme očkování. Vyhlášku jsem si přečetla a já teda nevím, ale nevidím tam, že bych měla nějakou možnost odkladu.. Doktorka řekla „napište třeba, že jste v nějaký sektě“ - to mi přijde teda dost na hlavu, já chápu, že chce být krytá, ale já očkování neodmítám. Hexu jsme očkovali podle schématu, ale MMR jsem v 15 měsících na poslední chvíli v ordinaci odmítla (a jsem za to zpětně fakt ráda, další den mi dítě lehlo s horečkou, ten den před tím vypadalo v pohodě, asi zafunguval nějakej ten šestej smysl :)) Teď je doma každou chvíli někdo nemocný, prcek má momentálně druhý týden takovou lehkou rýmu.. prostě se mi teď očkovat v zimě nechce.
Psal jste někdo něco takové pro doktora, čím jste argumentovali (myslím třeba nějaký paragraf zákona a tak)? Nebo nemám jinou možnost než prostě v lednu naklusat k doktorce a očkovat, případně se na to vykašlat a riskovat nějaký postih?

My když jsme odkládali očkování, tak nám dala doktorka podepsat, že očkování je odloženo na naši žádost, že jsme byli poučeni o možných rizicích a bylo. Založila si to karty a víc to neřešila. Prostě bych odkládala MMR minimálně do dvou let i kdybych měla tvrdit, že dítě není úplně zdravé a odkládám. Možná si akorát budeš muset tu vakcínu po 18-ti měsících zaplatit. Ale já bych ji zaplatila a neočkovala bych dřív.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 12.12.17 15:52

Tak naše doktorka tohle zatim jinak neřeší…na papir s odůvodněním bych se vykaslala, max napsala neco ve stylu ze je dite touto dobou dost nemocné tak nechceš riskovat. Ono i kdyby jsi na termín očkováni přišla s nemocným ditkem, správne by doktor/ka očkovat vubec neměl/a…

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 12.12.17 15:53

Dítěti po 1.1.18 bude víc jak 18m.? ze súkl mi psali, že v tom případě se na dítě vztahuje stará vyhláška. Na súkl jsem tedy psala znovu, aby mi to znovu potvrdili a už se neozvali…no, možná sami přemýšlí nad tím, jak to vlastně má být…

Fikta
Extra třída :D 14122 příspěvků 12.12.17 16:12

Po mně chtěla doktorka podepsat, že očkování odmítám, což jsem jí podepsala u prvního a ona se pak kvůli tomu po mě vozila a dělala celkem problémy. První dávku MMR pak dostalo ve 26ti měsících (na prohlídce i předtím úplně zdravé) a ten samý večer mělo záchvat laringitidy :zed: U druhého jsem do papírů napsala, že očkování neodmítám, ale chci ho odložit do dvou let věku. Dostalo první dávku při zápisu do školky, protože nám jinak doktorka odmítla potvrdit papíry na zápis a bylo jí úplně jedno, že mělo tou dobou dva měsíce táhnoucí se rýmu :zed: :roll:
Teď to bude díky nové vyhlášce přísnější, ale nutit k očkovánínikdo nikoho nemůže. I kdybych měla tu dávku zaplatit a mít jiné problémy, stejně bych jí odložila. Pokud je doktorka rozumná, hrála bych třeba i na to, že dítě není úplně zdravé (což není teď v zimě nic neobvyklého) :think:

Deninina
Závislačka 3912 příspěvků 12.12.17 16:32

Ja jsem na oko rekla, ze ockovat budeme a pak jsem pokaždé zavolala, ze je syn nemocný. Ockovala jsem ve dvou letech. Druha davka nas čeká v lednu a to by me teda zajimalo, jak to teda bude, jestli uz bude moct v 7 letech, nebo pojedeme ve starém schematu.

větvička1
Nováček 6 příspěvků 12.12.17 16:42
@Hadumi píše:
Dítěti po 1.1.18 bude víc jak 18m.? ze súkl mi psali, že v tom případě se na dítě vztahuje stará vyhláška. Na súkl jsem tedy psala znovu, aby mi to znovu potvrdili a už se neozvali…no, možná sami přemýšlí nad tím, jak to vlastně má být…

Jo, bude, původně jsme se domluvily na očkování v květnu, to jí budou dva roky. Nikde jsem nenašla, že by se na starší děti měla vztahovat stará vyhláška, ale informace hledám teprv od dneška :-)

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 12.12.17 16:55

Já jsem třeba doktorovi řekla, že očkovat budu, až když bude mít dcera všechny zuby, protože u nich mívala i 40tky teploty a nikdy jsem nevěděla, kdy ji ty zuby začnou růst. Je pravda, že jednou z těch teplot měla i febrilní křeče.

U madšího syna jsem zase doktorce vysvětlila, že přes zimu neočkuji a počkám si na jaro, až nebude pořád na hromadě, protože starší chodila první rok do školky a my jsme stejně celou zimu šli z nemoci do nemoci u obou dětí.

Je pravda, že mi nakonec doktorka potvrdila přihlášku do školky i bez očkování Priorixu a napsala tam dle plánu a řekla mi, že mám přijít na očkování, až bude zdravý. Chvilku jsem si pohrávala s tím, že bych se na to vykašlala, ale pak jsem si říkala, že když jsem se domluvily, tak to musím dodržet.

Obě děti jsem naočkovala po 2 roce (kvůli školce) a byly bez jakékoliv reakce.

větvička1
Nováček 6 příspěvků 12.12.17 17:03

Jinak dodatek pro všechny - já řekla, že očkovat zatím nechci, doktorka to vzala na vědomí, že nemá problém, do karty napsala, že očkovat budeme ve dvou letech. Možná jsem jí to i podepsala, to už si nepamatuju. Ale teď jde o to, že v nové vyhlášce je striktně stanoveno, že první dávka se dává mezi 13 - 18 měsícem, a 1.ledna já mám dítě starší 18 měsíců, co není naočkováno. A doktorka po mě chce papír podepsaný od obou rodičů, že neočkujem. A já teď tápu, co tam napsat, protože mi prostě přijde, že podle nové vyhlášky nemám manévrovací prostor. Takže od ledna do května budu asi muset mlžit, že mám nemocné dítě…

Reflex
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 12.12.17 19:26

@větvička1 Možná jsi tenkrát nic nepodepisovala. Teď to chce, protože se změnila vyhláška. Jako důvod bych uvedla, že je studiemi prokázáno, že děti starší 2 let mají mnohem méně často závažné nežádoucí účinky. Píše se to v brožuře, kterou mi má doktorka dala k prostudování, viz. http://www.pediatrieprachatice.cz/…ockovani.pdf. Autorem je vakcinolog Petráš. Možná by ti i poslal názvy studií, které to dokládají, pokud by ti dr. nevěřila.

medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 12.12.17 19:48

@Deninina tak ale ono i podle starší vyhlášky bylo možno odlozit :think:

medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 12.12.17 19:53

@Reflex díky, já v lednu budu teprve očkovat hexu, malý bude 18m a nerada bych jí ockovala živou vakcínou v období velké nemocnosti, počítám s naockovanim na jaře. Normálně s pediatrickou v tomto máme stejný názor, ale nechci aby měla problém díky nové vyhlášce.

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 12.12.17 21:19

@větvička1 mně to psali přímo ze súkl na můj dotaz a když jsem jim psala znovu (protože mi to přijde divný), tak už se neozvali (zatím)…ale když máš dítě starší 18m., tak logicky podle nový očkovat nemůžeš. Já mám dceru 6 let pryč, MMR nemá a podle nové vyhlášky se do toho prostě nevejde…u syna (11m.) psali, že hexu po starým (protože do nové se už nevejde) a MMR po novým (protože tam se vejde).

Lannie
Stálice 62 příspěvků 31.12.17 16:53

Mezduvodnovala bych nijak, prpste nechci :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama