Jak zhubnou 30 kg po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:52
Jak zhubnou 30 kg po porodu

Jak mamky, vkládám téma anonymně protože se za to docela stydím. :? Šestinedělí je téměř u konce a já čelím zásadní otázce - jak se zase vrátit k původní váze? Moje váha byla ještě před 2lety (a i předtím) kolem 65 kg, ještě než jsem otěhotněla přibrala jsem 20 kg! Možná to znáte, věčně v práci, přesčasy, v práci nebyl čas jíst a po práci honem do sebe naházet fasfood a spát. K tomu sedavé zaměstnání a velice špatný zlozvyk zajídání stresu, který byl v práci na denodenním pořádku. Když jsem otěhotněla přestala jsem kouřit, a i když jsem první měsíce jedla velice střídmě (hlavně kvůli nechutenství a zvracení) přesto jsem i za první měsíce přibírala. Teď mám 94 kg, 169 cm a chci se sebou začít něco dělat. Nekojím, takže hubnout můžu.
Máte nějaké osobní zkušenosti, rady nebo tipy?
Jak vám šlo hubnutí většich váhových přírůstků?
Díky za odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pannda
Kelišová 7021 příspěvků 37 inzerátů 02.07.19 20:56

Těžko, ale jde to, zkus třeba dělenou stravu

epsice
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 02.07.19 20:57

ZAČÍT SE UČIT SPRÁVNĚ JÍST, přidat pohyb ( procházky, fitko, kruháč, cokoliv). Klidně požádat někoho, kdo ti udělá jídelníček, bude tě hlídat… mrkni se třeba na knížky od Břicháče toma, nebo Josef Toth má celkem dobré jídelníčky na míru… Neboj, jak se do toho pustíš tak to půjde samo.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34744 příspěvků 02.07.19 20:58

I když nekojíš, jsi přece jen ještě brzo po porodu a i bez kojení tě péče o dítě, noční vstávání apod. jistě vyčerpává, takže bych se nehrnula do nějakého extra rychlého hubnutí. Tělo se dává dohromady o něco déle. Začala bych svižnými vycházkami, nejlépe do kopce a s kočárkem, to určitě můžeš. Zapomeň na stravovací návyky, na které jsi byla zvyklá a nauč se vařit a ze začátku nejlépe jídlo vážit. První, co potřebuješ, je najít pravidelnost v jídle a sestavit si velikost a složení porcí tak, abys hubla a přitom jedla zdravě. A kupodivu to, co popisuješ, neznám. Do práce jsem si brala krabičky s připraveným jídlem, i do auta jsem si vzala nakrájené ovoce nebo zeleninu. :nevim:

Mia25
Kecalka 452 příspěvků 02.07.19 21:00

Zkus low carb ;) a pohyb jaký ti vyhovuje samozrejme :)

Klopotkova
Extra třída :D 12352 příspěvků 02.07.19 21:04
@Anonymní píše:
Jak mamky, vkládám téma anonymně protože se za to docela stydím. :? Šestinedělí je téměř u konce a já čelím zásadní otázce - jak se zase vrátit k původní váze? Moje váha byla ještě před 2lety (a i předtím) kolem 65 kg, ještě než jsem otěhotněla přibrala jsem 20 kg! Možná to znáte, věčně v práci, přesčasy, v práci nebyl čas jíst a po práci honem do sebe naházet fasfood a spát. K tomu sedavé zaměstnání a velice špatný zlozvyk zajídání stresu, který byl v práci na denodenním pořádku. Když jsem otěhotněla přestala jsem kouřit, a i když jsem první měsíce jedla velice střídmě (hlavně kvůli nechutenství a zvracení) přesto jsem i za první měsíce přibírala. Teď mám 94 kg, 169 cm a chci se sebou začít něco dělat. Nekojím, takže hubnout můžu.
Máte nějaké osobní zkušenosti, rady nebo tipy?
Jak vám šlo hubnutí většich váhových přírůstků?
Díky za odpovědi :kytka:

Dělená strava a svižná chůze plus plavání - pro začátek.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 02.07.19 21:06

Ona pomůže i jen úprava stravy, vynechat cukry a smažená jídla. Najít si čas jist pravidelně. Je teda pravda že dokud jsem v noci vstávala k dceři ta váha prostě dolů nešla. Od doby co spí celou noc a tím pádem spím taky víc a váha dolů jde. Navíc mě opustila chuť na věci co dodají rychlou energii, měla jsem pořád nutkání dát si něco sladkýho teď stravu dodržuju bez problémů asi že už nejsem tak unavená a energie nechybí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:10
@Klopotkova píše:
Dělená strava a svižná chůze plus plavání - pro začátek.

Máš prosím s dělenou stravou osobní zkušenost?
Opravdu to funguje? Co chutě? Byly? Děkuji ;)

Klopotkova
Extra třída :D 12352 příspěvků 02.07.19 21:15
@Anonymní píše:
Máš prosím s dělenou stravou osobní zkušenost?
Opravdu to funguje? Co chutě? Byly? Děkuji ;)

Jo, mám a doporučuji, opravdu super, když jsem měla chuť na sladké, tak jsem si ve zdravé výživě koupila nutellu bez cukru.
Doporučuji dělenou stravu.

epsice
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 02.07.19 21:16

Ježiši to jsou zase rady… Naco dělení jídla? Naco low carb? Paní by se měla prvně naučit jíst správě. Vyřadit jednoduché cukry… Vyváženou stravu a samozřejmě odpovídající množství. Hubnutí je z 90% o stravě. Vykašlat se na fastfood, vařit doma ze základních potravin, žádné polotovary, smažení ne. Jinak třeba zhubne ale není to dlouhotrvající. Nejde přece o dietu ale o životní styl.
Já začala hubnout hned po šestinedělí, s jídelníčkem a trenérkou po půl roce. Kojila jsem ještě rok po tom a malému nic nechybělo. A cvičila jsem 5× týdně.

Klopotkova
Extra třída :D 12352 příspěvků 02.07.19 21:23
@epsice píše:
Ježiši to jsou zase rady… Naco dělení jídla? Naco low carb? Paní by se měla prvně naučit jíst správě. Vyřadit jednoduché cukry… Vyváženou stravu a samozřejmě odpovídající množství. Hubnutí je z 90% o stravě. Vykašlat se na fastfood, vařit doma ze základních potravin, žádné polotovary, smažení ne. Jinak třeba zhubne ale není to dlouhotrvající. Nejde přece o dietu ale o životní styl.
Já začala hubnout hned po šestinedělí, s jídelníčkem a trenérkou po půl roce. Kojila jsem ještě rok po tom a malému nic nechybělo. A cvičila jsem 5× týdně.

Za mě dělená strava, zhubne rychle, může jíst hodně, jen musí vyřadit úplně sladké a dělit striktně, pak to funguje, výsledky jsou cca zs 3 týdny vidět.
Je to vlastně dieta/životní styl pro jedlíky
Výsledky ji skvěle nakopnou, bude o x kg lehčí, koupí si nové, krásné, malé hadry. To je motivace.
Poté, pokud ji dělená strava nebude vyhovovat, tak třeba na systém maloporcovaní.
Dělená strava není nezdravá.

marka123
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.07.19 21:39

@Klopotkova a mate nejaky typ na navod, konkretni jideknicek oro dělenou stravu? Knihu?

Klopotkova
Extra třída :D 12352 příspěvků 02.07.19 21:41
@marka123 píše:
@Klopotkova a mate nejaky typ na navod, konkretni jideknicek oro dělenou stravu? Knihu?

Od Lenky Kořínkové, napsala o tom knihu, kde jsou i grafy, dále napsala i recepty.
Doporučuji vyzkoušet, ale chce to pevnou vůli.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 1 inzerát 02.07.19 22:25

Mně funguje nejíst fastfood a umělé sladké (tyčinky, čokoláda atd - domácí buchta mi to tolik nerozhodí), a sport. Jednou týdně běhám, 1-2× jdu lézt na stěnu a snažím se hodně chodit na procházky a výšlapy. Klíčový je najít si pohyb který tě bude bavit a nebudeš se k tomu muset nutit, já se vždycky na stěnu těším jak malá :) Nikdy jsem teda nehubla víc jak 5-10 kg, ale ten princip je furt stejnej, nejíst prasárny a hýbat se :) kromě toho vyřazení sladkýho a smaženýho si nic nepočítám, neřeším, jím přirozeně jak mám chuť.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 11:24

@Klopotkova Ahoj,mužeš mi napsat rposím co jsi jedla a popř. kde najdu více info? docela mě to zaujalo díky :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama