Jak zhubnout 15 - 20 kg?

Anonymní
11.6.21 17:53

Jak zhubnout 15 - 20 kg?

Ahoj.
Za poslední půlrok jsem přibrala 8 kg, nejspíš to souvisí i se stresem. Už před tím jsem měla nadváhu. Kdysi jsem hodně přibrala po kortikoidech. Beru léky na sníženou funkci štítné žlázy a nově i antidepresiva.
Neumím zhubnout. Jsem pořád hrozně unavená a nešťastná, bez energie.
Na výšku 152 cm mám 69 kg. Co s tím? Podařilo se někomu s podobným problémem zatočit? Jak?
Předem moc děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7783
11.6.21 17:56

Proste si najdi pohyb, kterej Ti vyhovuje a cvic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 18:00

Vyzivovy poradce, jidelnicek na miru + pohyb. Slo to 1.5kg tydne, drzim si zdravou vahu jiz 4 roky. Mezitim i 2.tehotenstvi.
Zacinala jsem 79kg/165cm. Nyni si bezproblemove trvale drzim 63kg.

• Citovat
  • Nahlásit
59
11.6.21 18:39

Mně pomáhá appka kalorické tabulky, zbavila mě přehnaných chutí na sladké a cpaní se nesmysly…doporučuju profil tabulkářka na Instagramu, jednoduše vysvětluje nastavení hodnot a vše okolo. Když mě chuť přeci jen popadne, sáhnu po proteinové tyčince, to také pomohlo. Také snídám po desáté a večeřím okolo šesté…ale to je individuální, ne každému to vyhovuje. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9175
11.6.21 18:39

Pohyb venku a pomůže ti to i psychicky. Venku je teď krásně, chce to do přírody. A jinak výživového poradce a možná i kouče nebo psychologa, aby ses srovnala a věděla, proč chceš zhubnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
11.6.21 18:42
@Anonymní píše:
Ahoj.
Za poslední půlrok jsem přibrala 8 kg, nejspíš to souvisí i se stresem. Už před tím jsem měla nadváhu. Kdysi jsem hodně přibrala po kortikoidech. Beru léky na sníženou funkci štítné žlázy a nově i antidepresiva.
Neumím zhubnout. Jsem pořád hrozně unavená a nešťastná, bez energie.
Na výšku 152 cm mám 69 kg. Co s tím? Podařilo se někomu s podobným problémem zatočit? Jak?
Předem moc děkuji za rady.

Ahoj, mám podobný problém, beru AD a jiné psychiatrické léky, nabrala jsem po nich 35 kg. Teď mám 79 kg na 171 cm. Taky jsem pořád šíleně unavená a bez energie. Vždycky zhubnu max pár kg a zas to naberu zpátky. Snažím se alespoň co nejčastěji chodit, na nic jiného teď nemám sílu. Omezit sladké, tučné… fastfoody apod. nejím. Ještě jsem navíc při posledních odběrech měla zvýšený cukr. Taky bych chtěla zhubnout 15-20 kg.
Jako před pár lety mi pomohlo 20 kg shodit fitko (chodila jsem na jumping a na bodystyling), nechala jsem si jídelníček udělat do fitness instruktorky… jenomže teď mi není dobře a nemám sílu pořád něco připravovat a do toho Covid a do fitka se bojím, dokud nebudu mít 14 dní po 2. dávce očkování, tak tam nejdu. Ale doufám, že se časem k jumpingu vrátím.
Moc ti držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16927
11.6.21 19:06

1. kompenzovat stres. zejména pohybem.
2. nesoustředit se na kilogramy, ale cm okolo pasu. Chceš se odstat pod 90 cm a hlavně když ti mizí kilogramy a ne objem okolo pasu, tak to znamená že to děláš blbě a nepálíš tuk, ale ztrácíš jen vodu, při nejhorším svalovou hmotu

A pokud máš autoimunitně podmíněnou poruchu štíné žlázy - zkusila bych měsíc přirozené nízkosacharidové diety a uvidíš, jak ti to bude sedět, jeslti má smysl v tom pokračovat. Ukazuje se, že limitovaný přísun sacharidů a zvýšený přísu vlákniny na autoimiunitní obtíže může reálně fungovat. Ne vždy a neslibuje to zázraky.

Mrkni na koncept Whole30 - ideální je začít s touhle knížkou https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
11.6.21 19:11

Ahoj já v lednu 67 kg výška 150 cm. Takže vás úplně chápu, zkusila jsem přerušovany půst nyní mám 60 kg a je to něco úžasného. Jsem ve skupině na Facebooku přerušovany půst, perfektní lidi a podpora, ještě aspoň 10 kg chci dát dolů :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17146
11.6.21 19:15

Úprava stravy a pohyb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2478
11.6.21 19:30

Já si dala za cíl 20 kg, zatím mám 12, tak mi ještě 8 zbývá.. Jde to hodně pomalu, kojeni mi to brzdí.. Jedu kombinaci low carb a prerusovany pust.. A denně večer cvičím, jedu 4 různé výzvy na jednotlivé partie těla.
Kamarádka to jede taky, začala v lednu, nekoji a už zhubla 34 kg..
Musíš chtít a najít si směr, který je dlouhodobě udržitelny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2804
11.6.21 19:36
@Beckyttine5 píše:
Já si dala za cíl 20 kg, zatím mám 12, tak mi ještě 8 zbývá.. Jde to hodně pomalu, kojeni mi to brzdí.. Jedu kombinaci low carb a prerusovany pust.. A denně večer cvičím, jedu 4 různé výzvy na jednotlivé partie těla.
Kamarádka to jede taky, začala v lednu, nekoji a už zhubla 34 kg..
Musíš chtít a najít si směr, který je dlouhodobě udržitelny..

Můžu poprosit odkaz na to cvičení?
Potřebovala bych dolů taky tak 15 kg, ale taky ještě kojím, tak to moc nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2478
12.6.21 07:38
@Rachel_cz píše:
Můžu poprosit odkaz na to cvičení?
Potřebovala bych dolů taky tak 15 kg, ale taky ještě kojím, tak to moc nejde.

Najed si do Google, oznac tam Obrázky a do vyhledávače napiš třeba Výzva stehna, Výzva břicho, Výzva boky apod.. A tam Ti pak vyjede hodně tipů výzev, nějakou si pak vyber, vytiskni a každý den pak spln předepsané cviky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat