Reklama

Jak zhubnout, když bych se nejradši pořád něčím cpala?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 11 inzerátů 16.03.18 12:09
Jak zhubnout, když bych se nejradši pořád něčím cpala?

Holky, otázka je jasná. Jak konečně zhubnout? Mám problém, že když se začnu hlídat, jíst zdravěji, menší porce mám pořád hlad. Prostě mě ty zdravý věci nezasytí. Nejvíc mě zasytí klasika rohlík, knedlíky a podobný mňamky:D Zato rýže, těstoviny, brambory, tofu, brokolice apod. vůbec. Například ted jím rýži se zeleninou a vím, že do půl hodky budu mít hlad. A to je to plný talíř. Ráno si dávám dva krajíčky chleba se slunečnicovými semínky a stejně mám hlad. Ani ten slavný žitný a předražený chleba mě nezasytí - vyzkoušeno. Nebo zasytí, ale třeba 4 plátky. Zelenina ani ovoce taky nefunguje, leda bych sezřala dvě kila najednou. Nemám nějakou morbidní obezitu, mám 67 takže nějaká lehčí nadváha tam je. Chtěla bych dolu deset kg. Nebaví mě mít furt hlad. Jak to děláte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »

Reklama

Reakce:

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 16.03.18 12:13

@Quinn7 no já moc neporadím, ale přišlo mi to, jako by jsi psala o mně :lol: (mám to úplně stejne. I tu váhu)

smurfka
Nadpozemská drbna 29429 příspěvků 16.03.18 12:16

Pokud máš hlad - jíš nesprávně..nes­právné kombinace které tě nezasytí..
skoč si k nutriční poradkyni ta ti sestaví jídelníček aby si hlad neměla..

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 16.03.18 12:16

Podle me je špatné složení jídelníčku :nevim: me by ryze se zeleninou taky nezasytila, chybi tam nějaká bílkovina..

anbee
Povídálka 46 příspěvků 16.03.18 12:16

Chce to jíst dlouhodobě menší porce, žaludek je zvyklý na pořádnou nálož. Takže to trvá. Pokud chcete jíst hodně, tak nejméně kalorií má myslím ledový salát…tak ho můžete zkoušet s nějakou nízkotučnější rybou a můžete toho sníst hodně. Doporučuji snižovat porce jídla postupně. Nebo více sportovat.

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 11 inzerátů 16.03.18 12:20
@jary1 píše:
@Quinn7 no já moc neporadím, ale přišlo mi to, jako by jsi psala o mně :lol: (mám to úplně stejne. I tu váhu)

no aspon v tom nejsem sama :D. Dojedla jsem rýži a mám hlad. Necitim se vůbec zasycená ani na pět minut hrůza. Pravda, asi by to fakt chtělo nějakou bílkovinu.

pikola
Neúnavná pisatelka 18971 příspěvků 16.03.18 12:21

Zasytí tě bílkoviny, jinak pokud máš hlad, máš špatnou skladbu jídelníčku a jíš toho málo. Kopec rýže se zeleninou je sice zdravější než knedlík, ale není to o moc lepší na skladbu, jelikož rýže je taky sacharid.

Popokatepetla
Závislačka 3053 příspěvků 16.03.18 12:27

Pokud máš hlad, jíš málo a nezhubneš (nebo zhubneš, ale pak se ti to jojo efektem vrátí). Rýže se zeleninou tě opravdu zasytit nemůže - kde je maso nebo nějaká bílkovina? Kopec zeleniny je jen doplněk k jídlu ne jídlo samotné. Zajdi za výživovým poradcem a nech si sestavit jídelníček na míru.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15969 příspěvků 16.03.18 12:31
@Quinn7 píše:
Holky, otázka je jasná. Jak konečně zhubnout? Mám problém, že když se začnu hlídat, jíst zdravěji, menší porce mám pořád hlad. Prostě mě ty zdravý věci nezasytí. Nejvíc mě zasytí klasika rohlík, knedlíky a podobný mňamky:D Zato rýže, těstoviny, brambory, tofu, brokolice apod. vůbec. Například ted jím rýži se zeleninou a vím, že do půl hodky budu mít hlad. A to je to plný talíř. Ráno si dávám dva krajíčky chleba se slunečnicovými semínky a stejně mám hlad. Ani ten slavný žitný a předražený chleba mě nezasytí - vyzkoušeno. Nebo zasytí, ale třeba 4 plátky. Zelenina ani ovoce taky nefunguje, leda bych sezřala dvě kila najednou. Nemám nějakou morbidní obezitu, mám 67 takže nějaká lehčí nadváha tam je. Chtěla bych dolu deset kg. Nebaví mě mít furt hlad. Jak to děláte?

nejlepší je jít na to opačně, aby ses nemusela hlídat, tak zkrátka přidat pohyb

Aamanda
Kelišová 5564 příspěvků 16.03.18 12:31

@Quinn7 http://www.deliketo.cz/
Můžeš se cpát horem spodem, jediné omezení jsou sacharidy - a hubneš. Poměrně rychle.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 16.03.18 12:33

Ř9ká se tomu rozežranost. Hodně záleží na tom, jakým způsobem zpracováváš dodanou energii. Čili jestli máš dostatek pohybu, můžeš si těch dobrých věcí dopřávat kolik je ti libo. POkud ale posedáváš a výdej nemáš, jsou to spíš neukojené chutě a to znamená, že nevolíš vhodné potraviny. I zdravé jídlo je pestré a chutné. Je to o zvyku a o tom naučit se kombinovat ty dobré a zdravé věci. POkud chceš ale zhubnout, je nejdůležitější omezit co nejvíc cukry. Myslím jednoduché cukry. Hodně pít, to taky zasytí a doporučuji luštěniny. Jsou to sytá jídla a velice zdravá, chutná a levná. Cizrna se dá na milion způsobů, čočka totéž, do salátu, jako teplé jídlo, udělat cizrnovou pomazánku…jsou to super chutná jídla a opravdu budeš mít plný pupíček :jazyk:

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.03.18 12:34

Sestavit spravny jidelnicek, dodrzovat porce, ty snist a pak pred jidlem utect nekam ven, idealne do lesa, kde se neda nic koupit ;)..pokud nemuzes odejit, narafic si na stul oloupany okurek, kedlubnu…proste zeleninu a tu uzdibuj…dobroty nekupuj, jen tak je nesnis ;)

Příspěvek upraven 16.03.18 v 12:42

Afrikana
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 16.03.18 12:39

Ryze a zelenina na obed? A kde jsou bilkoviny a tuky? Spis to vypada na spatne pochopeny a seskladany „zdravy“ jidelnicek, nez ze by te zdrave veci nezasytily. :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15123 příspěvků 16.03.18 12:40
@Quinn7 píše:

Jsem na tom podobně. Pouze doporučená zdravá jídla mě třeba i zasytí, ale často taky ne, ale hlavně to nezasytí mojí rebelskou duši, které když něco zakážete nebo povolíte jen 1× týdně nebo dokonce měsíčně, přitom to je věc, kterou okolní hubeňourky jedí úplně normálně, tak mám pocit frustrace a ještě se tím ve finále přejím.

Nicméně nyní, zatím úspěšně, již 6. týden shazuji kila pomocí „Diety každý druhý den“..je to jak mě šité na míru, protože se člověk hlídá a má hlad jen 1 den a druhý si můžeš normálka jíst. Samozřejmě, že není radno se nacpat knedlíky až ti polezou ušima, ale můžeš si dát klidně oběd v jídelně a nic se nestane. Těmi dietními dny se navíc stáhne žaludek a člověk nemá tendence se pak přecpávat ani ve sváteční dny.

Princip podrobněji vysvětluji v diskusi „Hubnutí 2018“, základní princip je jeden den vydržet o 500 kcal a druhý den se může vše. Je to jednoduché a ještě člověk v ty dietní dny ušetří jako bonus nějakou tu korunu. Mě to velmi vyhovuje, cítím se plná energie, už ani v ty dietní dny necítím takové hlady jako zpočátku a ve sváteční nemám potřebu se přejídat. Skóre za 6 týdnů 5,5 kg dolů. Ještě cca 5 kg a jsem na své vysněné váze :dance:

Vše je v knize od vědkyně, od které metoda pochází, Kristy Varadyové „Dieta každý druhý den“.

Příspěvek upraven 16.03.18 v 12:43

Verun83
Echt Kelišová 8624 příspěvků 33 inzerátů 16.03.18 12:41

Blbe jist. Mas omezit sacharidy a pridat bilkoviny a zdrave tuky a vlakninu. Jednoduchy jak facka. Ryze se zeleninou je totalne spatne. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama