Jak zhubnout kdyz je malo financí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alenagaborova
Povídálka 25 příspěvků 30.08.19 18:43
Jak zhubnout kdyz je malo financí?

Ahoj, chtela jsem se zeptat jsem 4 mesice od porodu, a nejak se mi nedaří zhubnout prebytcena kila :/ Poradil by mi nekdo jak na to? co pomaha? co zkusit? I kdyz je o neco min financí. Jasně vsude se pise ze je to o vuli…Ale me prijde ze proste bez penez to nejak nejde.. jsem uz stoho celkem zoufala :/ Mám cca 10kg navíc, nez bych mela mít. Uvitam jakokoliv radu, zkusnenost..Diky moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
skorotehotna
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 30.08.19 18:47

Já moc nechápu teda, jak souvisí hubnutí s penězi. Vždycky mi ty vymluvy, že má někdo málo peněz na zdravé jídlo přišlo spíš, že nechce, a ne že nemůže. Ale neznám jinou opravdovou radu na hubnutí než se hýbat a jíst zdravě. Jak taky jinak?

Možná by to chtělo specifikovat, kde vidíš problém s penězi ve tvých 10 kilo nahoře?

Kristy.nnka
Kecalka 115 příspěvků 30.08.19 18:50

Trpělivost, pohyb - kolo, brusle, rychlá chůze, běh a hlídání jídla. Na pohyb jsem měla aplikaci Runastic. Hlídala jsem si, abych byla v pohybu aspon 40 minut. Co se týče jídla, tak jsem si v aplikaci počítala kalorie a přemýšlela dopředu co budu jíst, abych byla sytá a nejedla prázdné kalorie. Pro motivaci jsem si zaznačovala týdně kila a cm + do tabulek zapisovala své běžecké výkony :)
Tohle pomohlo mě, zkus to jestli uznáš za vhodné :)

Lainaire8
Závislačka 2983 příspěvků 4 inzeráty 30.08.19 18:53

Tak zrovna třeba vločky, bílý jogurt, ovoce a zelenina, nevyjdou tak draho :nevim: a vydrží na dlouho, třeba ty, vločky - ideál porce je 40g a máš 500g pytel za 12kc v Lidlu třeba. S celozrnným pečivem to přehánět nemusíš, kuřecí maso je taky levný, ryby taky - v Lidlu třeba treska.. Nevim kde přesně vidíš problém. Já to zvládám na rodičáku se 3 dětma :nevim: nebo se domluvím s chlapem a koupí mi to on, taky si občas dá zdravou změnu :mrgreen:

Lainaire8
Závislačka 2983 příspěvků 4 inzeráty 30.08.19 18:55

Ve finále můžeš jíst vše, důležitý jsou spíš porce.. Místo 4 knedlíků s omáčkou si dej dva nebo jeden a kus masa.. Když zařadíš pohyb, mělo by to jít dolů. Na mě nejvíc působí běh a činky.

Alenagaborova
Povídálka 25 příspěvků 30.08.19 18:56

Kila mi zustaly po porodu, neni to tak ze bych se cpala cokolady, chipsy apod..a stemi penezi..prijde mi ze prave zdrave jidlo, treba nejaky to fitko apod jsou drahe.. navic neni moc casu kdyz mam 4mes. dcerku..takhle to bylo mysleno, ale jinak diky

NinaU.
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 30.08.19 19:00

@Alenagaborova
Tak rozhodně není nutné kupovat všechny možné, dle reklam samozřejmě nutné, zdravé potraviny. Normálně jist běžné jídlo, ale trošku poresit skladbu úplně stačí.
Taky nepotřebujete do fitka, stačí svižná chůze, běh, brusle, kolo, cvičení doma.

DalsiSycekObecny
Kecalka 291 příspěvků 30.08.19 19:03

Trvale zhubnuti je predevsim otazka trvale zmeny zivotniho stylu nez nejake jednorazove financne narocne akce, to znamena cena je spise druhorady faktor. Spise jde o to postavit svuj jidelnicek udrzitelne na jidle s mensi kalorickou hustotou a dostatkem vlakniny - v podstate jist vice zeleniny, a to neni tak jednoduche nebot zvyky zalozene od detstvi se spatne meni - vim to sam. Redukce porci podle me dlouhodobe nefunguje. Samozrejme, dulezity je i pravidelny pohyb, ale spatny jidelnicek podle me nelze vysportovat.

pikola
Generální žvanilka 22048 příspěvků 30.08.19 19:03
@Alenagaborova píše:
Kila mi zustaly po porodu, neni to tak ze bych se cpala cokolady, chipsy apod..a stemi penezi..prijde mi ze prave zdrave jidlo, treba nejaky to fitko apod jsou drahe.. navic neni moc casu kdyz mam 4mes. dcerku..takhle to bylo mysleno, ale jinak diky

jde to i bez penez. Nakupovat s rozumem, pohyb muzes behat to mas zadarmo mozna si koupit boty jestli nemas tenisky. :nevim: nevim, co by na tom melo byt drahe. A sestavit jidelnicek si muzes treba podle kalorickych tabulek sama zadarmo

DalsiSycekObecny
Kecalka 291 příspěvků 30.08.19 19:05
@Alenagaborova píše:
Kila mi zustaly po porodu, neni to tak ze bych se cpala cokolady, chipsy apod..a stemi penezi..prijde mi ze prave zdrave jidlo, treba nejaky to fitko apod jsou drahe.. navic neni moc casu kdyz mam 4mes. dcerku..takhle to bylo mysleno, ale jinak diky

A co zahrnujete do onoho draheho zdraveho jidla? Treba lusteniny patri k nejzdravejsim, a cena neni tak enormni. Sezonni ci mrazena zelenina take neni ruinujici, pokud neoscilujete s prijmem hodne pod prumerem.

Jinak mama s par kily navic nikdy neni problem, to je proste trochu dan za vase krasne baby.

lachtanice86
Echt Kelišová 9000 příspěvků 30.08.19 19:08

@Alenagaborova jsem 9m po porodu. Hubnu cca 6mesicu, bez peněz. Chodím s kočárkem. Denně kolem 10km a cvičím doma u tv. Cvičení má max 45minut. Na to peníze nejsou třeba. No a co se jídla týče, nekupuju nic navíc. Ovoce, zelenina, maso, vejce. Nekupuju pečivo, chipsy, čokolády, sladké nápoje.

sakota
Kelišová 6057 příspěvků 30.08.19 19:08

Jde to levně i draze. Jak holky píšou, sezónní zelenina, kuřecí maso, vajíčka, luštěniny, celozrnné těstoviny… to zas taková pálka není, ne víc než „běžné jídlo“. Pohyb jde samo domo. Naopak vyřadíš pamlsky, alkohol, sladký pitíčka, kafíčka… takže ve výsledku jsou náklady pořád stejné jako v „nezdravém“ stylu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54968 příspěvků 30.08.19 19:13

Jak to souvisí s penězi? Vař zdravě ze základních surovina a draze to nevyjde. Sezoní zelenina, místní - mrkev, petržel, celer, brambory, zelí, kapusta, cibule. Ted na podzim dýně, cukety. Z ovoce zase spíš české - jablka, hrušky. věřím, že od lidí seženeš přebytky ze zahrad -švestky, blumy, hablka.
Mrkví, cuketou, jablky se dobře odlehčí různé koláče.
Ma dělat z mléka jogut ( stačí zahřát litr dva mléka, hodit do něj kelímek jogurtu předchozího), hodit do termotašky nebo do peřiny a ráno máš jogurt. ten přecedit přes utěku a máš lučinu a syrovátku.
Levné zdravé jsou luštěninové polévky s kořenovou zeleninou, hrtková polévka se zelninou.
pak různé zapékané brambory se zeleninou, těstoviny se zeleninou, zeleninové rizoto, luštěninové saláty se zelím, čočkový salát s mrkví..
Levně vyjdou i vejce.
Upéct kuře, obrat. část sníst, zbytek udělat vývar, přihodit do rizota, bulguru nebo kuskusu se zeleninou…
Zadarmo sportovat - běh, plavat, turistika, kolo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 19:16

Mne se teda vzdycky lip hubne, kdyz setrim :think: protoze to clovek neutraci za ptakoviny, jidlem setri, nakupuje jen to, co opravdu spotrebuje a hlavne zakladni potraviny, za ktere zdrave navaris. Penize jsou pri hubnuti podle me opravdu vymluva. Fitko doopravdy neni nutne, ani osobni trener, ani vyzivovy poradce… staci prochazky s kocarem, trochu premyslet,, co jim, a tzv nezrat :mrgreen:

DalsiSycekObecny
Kecalka 291 příspěvků 30.08.19 19:18
@Lama Lama píše:
Jak to souvisí s penězi? Vař zdravě ze základních surovina a draze to nevyjde. Sezoní zelenina, místní - mrkev, petržel, celer, brambory, zelí, kapusta, cibule. Ted na podzim dýně, cukety. Z ovoce zase spíš české - jablka, hrušky. věřím, že od lidí seženeš přebytky ze zahrad -švestky, blumy, hablka.
Mrkví, cuketou, jablky se dobře odlehčí různé koláče.
Ma dělat z mléka jogut ( stačí zahřát litr dva mléka, hodit do něj kelímek jogurtu předchozího), hodit do termotašky nebo do peřiny a ráno máš jogurt. ten přecedit přes utěku a máš lučinu a syrovátku.
Levné zdravé jsou luštěninové polévky s kořenovou zeleninou, hrtková polévka se zelninou.
pak různé zapékané brambory se zeleninou, těstoviny se zeleninou, zeleninové rizoto, luštěninové saláty se zelím, čočkový salát s mrkví..
Levně vyjdou i vejce.
Upéct kuře, obrat. část sníst, zbytek udělat vývar, přihodit do rizota, bulguru nebo kuskusu se zeleninou…
Zadarmo sportovat - běh, plavat, turistika, kolo.
:palec: :palec:
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama