Jak zhubnout po čtyřicítce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
divine woman
Extra třída :D 10964 příspěvků 11.03.19 08:13
Jak zhubnout po čtyřicítce?

Ahoj všichni. Skoro celý život jsem byla hubená až vychrtlá, ale po 40 se na mě kila lepí velkou rychlostí a nechce se jim dolů. Zatím BMI v pásmu nadváhy, ale už se blíží obezitě. :cert: Proto žádám o všechny osvědčené zkušenosti s hubnutím v této věkové kategorii. Odmítám držet hladovky nebo jiné drastické diety a do posilovny mě též nikdo nedostane.
Jím pravidelně 4-5× denně, přiměřené porce, pestrá strava. Nejím sladké, slazené limonády nepiju. Z pohybových aktivit dávám přednost přirozenému pohybu, chůze, jízda na kole a plavání.
V posledních letech jsem ztloustla i díky nemocem a dlouhodobému braní kortikoidů a půlroční nepohyblivosti. Vím, že zhubnout jde, už jednou se mi to podařilo, ale zase jsem nabrala zpátky. Potřebuji ani ne motivaci, ale spíš další tipy jak zhubnout. Díky za všechny rady. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 11.03.19 08:23

Všechno děláš vlastně dobře, jen nesmíš jíst „přiměřené“ porce, ale menší. :nevim: To víš. Tělo už si chce držet rezervy, ty chceš mít ještě chvilku postavu jako mladá holka, takže musíš jít proti němu. To je dobře znám. :mrgreen:

TopSecret
Závislačka 3675 příspěvků 11.03.19 08:29
@divine woman píše:
Ahoj všichni. Skoro celý život jsem byla hubená až vychrtlá, ale po 40 se na mě kila lepí velkou rychlostí a nechce se jim dolů. Zatím BMI v pásmu nadváhy, ale už se blíží obezitě. :cert: Proto žádám o všechny osvědčené zkušenosti s hubnutím v této věkové kategorii. Odmítám držet hladovky nebo jiné drastické diety a do posilovny mě též nikdo nedostane.
Jím pravidelně 4-5× denně, přiměřené porce, pestrá strava. Nejím sladké, slazené limonády nepiju. Z pohybových aktivit dávám přednost přirozenému pohybu, chůze, jízda na kole a plavání.
V posledních letech jsem ztloustla i díky nemocem a dlouhodobému braní kortikoidů a půlroční nepohyblivosti. Vím, že zhubnout jde, už jednou se mi to podařilo, ale zase jsem nabrala zpátky. Potřebuji ani ne motivaci, ale spíš další tipy jak zhubnout. Díky za všechny rady. :kytka:

Zkusit delenou stravu nebo KETO nebo nizkosacharidova strava.
Ale je to jidelnicek obratit vzhuru nohama.

divine woman
Extra třída :D 10964 příspěvků 11.03.19 08:33

@TopSecret KETO dietu držel jeden člen rodiny. Výsledky úžasné, ale po 2 letech to má zpátky i s bonusem.

divine woman
Extra třída :D 10964 příspěvků 11.03.19 08:35

@Bábrdl Mě nejvíc rozčiluje skříň plná pěkných věcí, které neobléknu. :lol:

Freeandwild
Kecalka 153 příspěvků 11.03.19 08:37

Asi nejjednodušší - nechat si udělat jídelníček, dobré výsledky má třeba Michal Josef Tóth - pohledej na internetu… Ale aspoň ze začátku budeš muset jídlo vážit, zapisovat a trochu počítat.
Pokud se Ti do toho nechce, zkus zařadit nějaký jiný pohyb - u chůze, plavání a jízdy na kole někde po cyklostezce se člověk moc nezapotí. Ideální je aspoň 3× týdně něco, u čeho pak ždímeš triko :D tzn. běh, nějaký kruhový trénink, nejlépe silový. Určitě není ostuda na nějakou skupinovou lekci zajít, k nám na cvíčo chodí i ženské 50+, začínaly třeba s větší nadváhou a postupně to daly dolů :)

samá práce
Závislačka 2660 příspěvků 11.03.19 08:40

@divine woman
A má to vůbec ještě cenu? ;) :)

brisco
Závislačka 3425 příspěvků 11.03.19 08:45

Mě spolehlivě funguje aerobní pohyb, aspoň těch 30 minut. Mám v plánu koupit rotoped, sice ho moc nemusím, ale mám špatný koleno, tak nic jiného nemůžu.

brisco
Závislačka 3425 příspěvků 11.03.19 08:46
@samá práce píše:
@divine woman
A má to vůbec ještě cenu? ;) :)

Všude samí švábi :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 11.03.19 08:51
@divine woman píše:
@Bábrdl Mě nejvíc rozčiluje skříň plná pěkných věcí, které neobléknu. :lol:

Musíš to brát pozitivně. Vem si, kolik usetris na jídle :mrgreen:

Já jsem 40+ a až na těhotenství a dobu po něm mám stále plus mínus autobus velikost 38. Ale není to zadarmo.

Osobně nějaké keto peleo vegan bla bla nedoporučuji, pokud nejsi vyloženě fanda tohohle typu stravování. (Jakože pošuk, co tomu propadne a začne to dodržovat jako náboženství. Jinak to nevydržís. )

Denisa56
Kelišová 6640 příspěvků 11.03.19 08:51

@divine woman Je mi už dost přes padesát. Když potřebuju shodit nějaké kilo, platí na mě to, co popisuješ ty a poslední jídlo v 17 hodin. První týden se večer kroutím hlady, ale pak si tělo zvykne, v opravdových krizovkách to jistí mrkev. A kila jdou dolů.

divine woman
Extra třída :D 10964 příspěvků 11.03.19 08:52
@samá práce píše:
@divine woman
A má to vůbec ještě cenu? ;) :)

Ano, pro mě má. Chci se líbit manželovi a hlavně sobě. Já to nevzdám, i když to mám poslední dobou jako na houpačce.

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 11.03.19 08:53
@Denisa56 píše:
@divine woman Je mi už dost přes padesát. Když potřebuju shodit nějaké kilo, platí na mě to, co popisuješ ty a poslední jídlo v 17 hodin. První týden se večer kroutím hlady, ale pak si tělo zvykne, v opravdových krizovkách to jistí mrkev. A kila jdou dolů.

Souhlas, to taky (teď už, zatracený vek) dodrzuju. Nejíst po 17 hodině a když je velká krize, tak zeleninu.

divine woman
Extra třída :D 10964 příspěvků 11.03.19 08:56

@Freeandwild Na silová cvičení mě fakt neužije. Když mluvím o chůzi, tak ujdu klidně 20 km, v bazénu vydržím plavat přes hodinu a kolo taky nejmíň hodina jízdy. Já nechci začínat s něčím, u čeho nevydržím. A když plaveš naplno, tak se taky hubne. Nechci nějak razantně měnit životní styl. Když se pak přestane tvrdě makat, tak jsou kila raketově nahoru.

divine woman
Extra třída :D 10964 příspěvků 11.03.19 08:57

@Denisa56 @Bábrdl To nejezení po páté zkouším taky. Když je krize hryžu mrkev.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek
Reklama