Jak zhubnout

4.4.17 19:04

Jak zhubnout - prosím poraďte

Ahoj ženy a maminky :mavam:

Potřebuji zhubnout :,( Kvůli sama sobě, začínám se sama sobě hnusit :( je mi 23 let, měřím 170 cm a vážím 95 kg. Před těhu jsem měla 80 kg, po porodu jsem sice zhubla na 85 ale pak jsem to svou rozežraností zase nabrala :,( Přítel mi sice říká, že se mu líbím i takhle „kulaťoučká“ a je proti tomu, abych se trápila dietou atd, ale já už začínám mít problém s ním spát, protože se stydím za to jak vypadám :,( je mi jasný že díky své postavě nikdy nebudu jako laňka, ale potřebuji zhubnout alespoň na těch 80 kg. Zůstalo mi po porodu bříško co se mi už „přelévá“ a bolí mě při chůzi kyčle. Potřebuji se sebou něco udělat. Najde se tu některá, která by mi poradila jak na to? :think: změna jídelníčku pro mě bude problém..nevyznám se v tom a s dcerkou nemám moc čas si něco chystat speciálního (dceři je rok a ještě pracuji z domu takže toho času fakt nemám na rozdávání). Jde zhubnout tím, že vynechám sladké, budu jist pravidelně menší porce ale normální stravu a donutím se k nějakému domácímu cvičení? :think: :nevim: nebo fakt musím radikálně zasáhnout do jídelníčku a předplatit si permanentku do fitka? :lol:

Moc Vám děkuji!! :* :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16148
4.4.17 19:11

@Jahůdka Jája doporucuju knizku Co vam vyzivovi poradci nerikaji..je to tam pekne napsano jak a co se ma jist…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 19:18

@Bobby děkuji, tak to se určitě mrknu :palec: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 19:28

Já si zapisuju vše co sním na www.kaloricketabulky.cz Je tam napsáno i kolik čeho je potřeba sníst, takže vím, jestli nejím třeba moc sacharidů apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
4.4.17 19:47

@Jahůdka Jája
Já bych pro začátek přestala sladit a jist pečivo. Snažit se jist hodně zeleniny, k obědu třeba jen maso zelenina ryze, žádný česky omáčky, vynechat polotovary, hodně pít vodu a zelený čaj, žádný sladký bublinkovy limonády, sladkosti a kraviny typu bramburky/krupky…a aspoň 2× týdne běhat. Nebo rychle chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
4.4.17 19:48

Ja naposledy obedvam, vim, ze je to drasticke, ale jde to, od ledna mam 8 kilo dole, do obeda jim co me chutna, takze vlastne nestradam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
4.4.17 19:51

Ja jsem taky ze zacatku zmensila porce, pridala vic zeleniny a ubrala na pecivu apod. Ale vaha se porad motala kolem +-2 kila. Pak jsem teda poprosila trenera o jidelnicek a 10 kilo spadlo jako nic.
Sla jsem z 82kg na 65kg za pul roku. Radikalni zmena jidelnicku, cviceni, box. Ja mam stesti, ze hlidani pro prcka nebyl problem, takze to bylo snazsi.
Za me…nechej si sestavit jidelnicek na miru. Investice se 100% vyplati.
Navic jsou i jidlenicky, ktere si muzes navarit na dva, tri dny dopredu a naopak ti to usetri spoustu casu a zbytecneho behani po obchode ;)
Hodne stesti! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
4.4.17 19:51

@jitara
No a nebojíš se jojo efektu až začneš normálně jist? Toto asi do smrti někde držet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 19:54

Jééé, já teda hubla před státnicemi, bez dítěte, ale měla jsem to stejně: nechtěla jsem vyvářet nic exra speciálního a ani chodit do fitka.. No a co mohu doporučit? Za prvé začít hodně pít a to především vodu a neslazené čaje atp. ze stravy vyřadit sladké a tučné (hl. smažené) a naopak zařadit hodně ovoce (ale jíst jen do 15hod) a pak hooodně zeleniny :-) No a pokud možno nejíst bílé pečivo - rohlíky, housky, koláče… No a z pohybu? Já cvičila jen 10ti minutovky od Danči (ale to měla ještě jen jednu jedinou teď už jich má několik https://www.youtube.com/…bnuti/videos?…. Pak je dobrá i její Příručka Nechci chybovat a taky je super knížka Břicháč Tom (podle něj taky hubne hoodně lidí a má stejné zásady-cvičení doma atp. zkrátka změna živ. stylu). Super se mi cvičilo hlavně s overballem stojí pár korun ale cvičení s ním je super jsou videa např. 1 a 2 VŠE JE ČASOVĚ NENÁROČNÉ - STAČÍ MAX PŮL HODINKA DENNĚ. Jo a já osobně teda ještě k tomu v zimě chodial na procházky a od jara pak běhala ale nic extra 30 min pomalým tempem. AŤ SE ZADAŘÍ. Odkazy v SZ sem mi to nelze vložit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
4.4.17 19:56

Nevím, odkud jsi, ale velice dobré ohlasy jsou na GOMANGO - výživová poradna. Pokud už nekojíš, začala bych klidně doma. Nic nezkazíš, když vynecháš sladké a tuk. Rozhodně bych nehladověla. To nikdy není dobrá cesta k udržení správné váhy a zdraví. Vyber si něco, co je dlouhodobě udržitelné (nejlépe navždy). Změna životního stylu je nejlepší recept. Cvičení bych zatím vynechala, domácí cvičení ti pomůže leda k nabírání svaloviny, ale ne k redukci.- navrhuju rychlou chůzi (alespoň 5km denně, pokud to jde a přidávat). Pro mě osobně je nejlepší běhání - to je ale vhodné až po schození pár kilo, aby netrpěly klouby. Velice ti držím palce. Já sice nadváhu nemám (172 cm/ 58 kg), ale jsem čokoholik a bojuju s tím skoro denně, je to peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
4.4.17 20:19

Ahooj,
jako naprostého laika mě zajímá, proč vadí nabírání svaloviny…
Taky se snažím zhubnout, cvičím doma a je to vidět, samozřejmě razantní změna jídelníčku, žádné hladovění, ale jím tmavé pečivo, spoustu ovoce a zeleniny…
Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
4.4.17 20:45

@ala42 vůbec nevadí nabírání svaloviny, naopak. Pokud se mě ale někdo ptá, jak zhubnout a cílem je pouze váhový úbytek, pak nabírání svaloviny samo o sobě nebude cestou. Samozřejmě je ale vždycky třeba ho dřív nebo později zařadit do programu. Jíst tmavé pečivo je super (jen pozor, jestli je opravdu tmavé a ne jen barvené karamelem), zelenina a ovoce taky super. Ale pozor jen ze zeleniny a ovoce vám svaly nenarostou. Tělo potřebuje všechny živiny a to je i tuk nebo cukr pro spalování - ale to už by bylo na delší povídání. Závisí to na váze člověka, zdravotním stavu, zátěži kterou podstupuje, četnosti tréningů atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951
4.4.17 20:50

@Jahůdka Jája Ahojky, já jsem v těhotenství přibrala 25 kg. Nedařilo se mi to shodit. Bolely mě klouby a celkově to byla hrůza, nikdy jsem tolik nevážila :mrgreen: Zašla jsem za svoji obvodní doktorkou a ta mě naštěstí poslala se žádankou k dietoložce, tak že jsem nic neplatila :palec: Tam jsem si stoupla na speciální váhu a ta ukázala vše co mi chybí a naopak přebývá. Vypočítala mi příjem kalorii na den a dala mi seznam potravin co obsahují a jídelníček co je vhodné jíst k snídani, 1 svačině, obědu, 2 svačině, večeře. Všeobecně se vyvarovat tučnému, sladkému, bílému pečivu, mouce,… i záleží na tepelné upravě. Naopak dopřávat si hodně zeleniny, kupovat šunku nejvyšší jakosti i ostatní výrobky, sýry pouze tvrdé do 30% a mléčné výrobky do 3% tuku, pečivo jsem jedla pouze 100% žitný chléb,… atd. Ještě jsem 3 krát do týdne chodila cvičit k osobní trenérce a chodila různé túry a váha šla rychle dolů. Co jsem nabrala jsem shodila, a to i díky pevné vůli a hlavně kvůli sobě :potlesk:. Přeji ti, ať se ti podaří také shodit. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
4.4.17 21:27

No jasné, já nejím jen pečivo, ovoce a zeleninu, jen jsem to zmínila, protože to byla v mém jídelníčku největší změna :) Jinak jím normálně, jen mnohem menší porce a častěji a zrušila jsem salámy, bůček a všecky sladkosti a křoupání k telce…Já bohužel přibrala až po těžké nemoci, celý život jsem měla 60 kg a mohla jíst naprosto cokoliv bez následků, po operaci jsem si to prostě neuvědomila nebo to neviděla, či si to nepřipouštěla a za dva roky měla skoro 80 kg, dlouho trvalo, než přestalo bolet místo po operaci, takže cvičení nebylo možné. Je mi teď skvěle, před dvěma měsíci jsem se zasekla a opravdu mě to drží, jsem hodně přísná co se týče jídla a cvičím nebo chodím každý den. Pryč jsou 2 kg, vím, že to není moc, ale postava se mi hodně změnila, zpevnila a začínají mi padat gatě :mrgreen:
Zakladatelce držím palce, prostě se do toho pusť :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8910
5.4.17 06:19

Staci vynechat vse v cem je cukr, omezit tuky a vyhnout se vsemu v cem je mouka, jist naposledy v pet hodin a pit behem celeho dne horkou vodu. Za mesic bude dole minimalne 6 kil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama