Jak zhubnout s břišní kýlou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lizzx
Nováček 3 příspěvky 12.06.19 11:21
Jak zhubnout s břišní kýlou?

Zdravím vás a doufám, že budete mít nějaké další nápady.
Chtěla jsem zhubnout svých 22kg nabraných během těhotenství a zvolila jsem jógu a vycházky. Jenže jsem po asi půl roce jsem na józe zjistila, že mám divné břicho.
Diagnóza - pupeční (břišní) kýla. Je to nepříjemně vypadající hrbol nad pupkem, zvláště když zatnu.
Musela jsem tedy ukončit jógu a zbyly mi jenom vycházky. Zkusila jsem tedy i medikaci, abych něco zhubla (a teď i navíc kvůli operaci), ale nezabralo. Nesmím zabírat na břicho a nemůžu běhat kvůli astmatu.
Během toho jsem za ty tři roky nezhubla vlastně nic a ještě jsem nabrala. Ne že by mě to stresovalo - je mi to celkem fuk - Vadí mi, že nemůžu zvedat svoje dítko, oddaluje se mi tím operace té kýly a nemůžu spát na břichu.
Byla jsem se ptát i ve fitku, zda-li by měli nějaký takový program, ale buď byl velmi drahý, nebo „raději ne“.
Nějaké další možnosti, které by vás napadli s vděkem přijmu. Nikdy jsem hubnout nepotřebovala (aktivní koníček) nu teď je to třeba.
Díky Lizz
PS: Ezo, bio a homeo kraviny ne. Nevěřím tomu a tak by se to minulo účinkem

Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11320 příspěvků 12.06.19 11:38

Pohyb je dulezity to je jasny, ale ke zhubnuti je nejdulezitejsi jidlo. Takze optimalizovat jidelnicek + vychazky a melo by to fungovat.

Konnny
Závislačka 2903 příspěvků 12.06.19 11:52

Manžel má několikrát operovanou břišní kýlu a te´d hubne v Světě zdraví. Doporučili mu jenom chůzi 3× týdně a jinak je vše postavené na jídelníčku - drůbež, ryby, zelenina. Sice hubnutí nejde rychostí blesku, ale hubne.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9046 příspěvků 12.06.19 11:56

Jak to mas s tim astmatem? Pokud vim, behat jde i s nim. Na Rungo o tom bylo vice clanku, tady je jeden, jako priklad..
https://rungo.idnes.cz/…/behani.aspx?…
Nejaky pas pri cviceni by nepomohl??

carsa
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 12.06.19 12:01

Astma má polovina profi cyklotýmu Sky, takže sportovat s tím rozhodně jde :). Co se týká kýly, tak ideálně operace, věkem se to bude zhoršovat a rozhodně bych doporučovala do toho jít.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34538 příspěvků 12.06.19 12:04

Píšeš jen o cvičení, navíc o vycházkách a józe, se kterými stejně nedocílíš razantního hubnutí. Cvičení máš zakázané od doktora? Nejde jen o určité cviky? Na stravu ses zaměřila? Co jíš, kolik toho sníš? Pro rady ohledně výživy můžeš napsat do této poradny . Nebo úplně jednoduše se podívat na kalorické tabulky, kde vyplníš své míry a váhy a dostaneš přibližné hodnoty toho, co bys měla denně sníst.

Ou
Echt Kelišová 7735 příspěvků 12.06.19 12:11

Pro cvičení zajdi na fyzioterapii. Cvičit na břicho a záda můžeš- naopak by si měla, ale správně. A přesně od toho jsou fyzioterapeuti, aby tě to naučili.

Stejně tak adekvátní zátěž se správným dýcháním pomáhá astmatu.

mag
Extra třída :D 11148 příspěvků 12.06.19 13:10

Ja mam astma, navic ted pomerne rozjete, dvakrat denne foukam kortikoidy a sportuju denne, nekdy i víckrát denne :) (beham, plavu, jezdim na kole)… a zavodim. Vse s pozehnanim doktora.

Lizzx
Nováček 3 příspěvky 12.06.19 22:30

Upřesním a odpovím na otázky

• Astma mám asi takové, že neuběhnu bez záchvatu ani 5 metrů. Hned se zadýchám, hned se začnu dusit a kašlat. Aerobik a tomu podobné cvičení neudýchám. Ještě plus k tomu (aby toho nebylo málo) dávno před početím jsem měla nehodu, která má doživotní následky, ty sice nejsou v pohybu nijak omezující, dokud se nenahlásí zlomeniny a šrouby. Záleží na BIO faktoru - bolí to jak čert vždycky před bouřkou -
  • Jídelníček mám sestavený, jenom byl sestaven pro cvičení a vycházky. Teď mám jen ty vycházky a už se pracuje na jeho předělání.
  • Břicho nesmím zatěžovat. Nesmím tahat břemeno ani zákonem stanovené pro ženy dokud nebudu operovaná a na to musím zhubnout… začarovaný kruh. Nesmím dělat zátěžové cviky na břicho (jediné, co můžu je se kroutit jako had - řekla bych - zoufalý pokus o ten indický tanec :-) )

Snad jsem doplnila vše.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34538 příspěvků 13.06.19 09:17

@Lizzx Zmenši porce, jinak dodržuj jídelníček. Musíš hodně pozorovat sebe sama, cítíš, že jsi přejedená, nebo míváš hlad? Pokud jsi měla sestavený jídelníček na větší aktivitu, je jasné, že množství jídla tam bylo větší, ale složení by jinak mělo být v pořádku.

Váš příspěvek
Reklama