Jak získat čtenáře pro svůj 'blog'?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  18.04.18 13:38
Jak získat čtenáře pro svůj 'blog'?

Zdravím, jde nějak sehnat čtenáře pro zápisky na Face? Nevíte někdo, jak třeba napsat komentář jménem stránky?

Abyste rozuměli, začala jsem ‚si‘ psát deníček, hubnoucí. A říkám si, jestli by mě trochu víc nemotivovalo i nějaký sledování od ostatních. Jenže - kamarády zvát prostě nechci, poněvadž nejsou blbí a dají si jedna a jedna dohromady, že. Propagaci za prachy, kdy to bude skákat ‚každýmu‘ včetně těch, který to nezajímá, budou hejtovat aj.,taky ne… Tak mě napadá snad psát NĚJAK pod jménem oné stránky, ale sakra, nepřišla jsem na to, jak. Poradíte? :nevim:

Anonym, jsem schizofrenní :mrgreen:


Reklama

Reakce:
 
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 18.04.18 13:44

Musíš napřed na Facebooku tu stránku založit. Nebo skupinu. pak coby správce můžeš psát pod jejím jménem.

 
LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 18.04.18 13:52

Píšu už přes dva roky fb „blog“ o životě v zahraničí a upřímně z mých zkušeností je pro získání nějakého slušného počtu čtenářů třeba spousta času, trpělivosti a pokud možno pravidelných a zajímavých příspěvků. Žádnou reklamu si neplatím, nikam se moc necpu, taky je mi to proti srsti, ale psaní mě moc baví a vím o lidech, kteří „čtou“ už od začátku a těší se na každý nový členek. :srdce: Pokud budeš psát dobře, přidáš fotky atd, čtenáře si vždycky najdeš. :hug:
Psát jménem stránky můžeš pod jinými stránkami, dá se lehce přepínat mezi osobním profilem a spravovanou stránkou klikem na ikonku pod konkrétním příspěvkem. :)

Edit: překlep

Příspěvek upraven 18.04.18 v 13:55

 
radkka
Neúnavná pisatelka 19342 příspěvků 18.04.18 13:53
@lalaláček píše:
Musíš napřed na Facebooku tu stránku založit. Nebo skupinu. pak coby správce můžeš psát pod jejím jménem.

No, přesně tak.

Nicméně, pokud chceš něco veřejně prezentovat, tak se s hejtováním smiř :kytka: to k tomu prostě patří, nebude vždy všechno sluníčkové…

Ať se daří.

 
Lalelale
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.04.18 13:56

Tady záleží, kolik těch čtenářů chceš. Sleduju hodně sledovaných stránek na FB (několik tisíc sledujících) a vesměs všichni si posledních pár měsíců srěžují, že jejich obsah není zveřejňován, protože si neplatí sponzoring. Příklad, jejich příspěvky většinou měly 2k likes a ted jich mají třeba 300, protože to nikdo nevidí… Pokud ti stačí pár lidí, stačí si založit stránku, nebude pod tvým jménem. A haty se asi objeví úplně vždycky, to je internet.

 
Anonymní  18.04.18 14:09
@Lalelale píše:
Tady záleží, kolik těch čtenářů chceš. Sleduju hodně sledovaných stránek na FB (několik tisíc sledujících) a vesměs všichni si posledních pár měsíců srěžují, že jejich obsah není zveřejňován, protože si neplatí sponzoring. Příklad, jejich příspěvky většinou měly 2k likes a ted jich mají třeba 300, protože to nikdo nevidí… Pokud ti stačí pár lidí, stačí si založit stránku, nebude pod tvým jménem. A haty se asi objeví úplně vždycky, to je internet.

Stránku už mám samozřejmě založenou :kytka: Nejde mi o tisíce lidí, to vůbec, ale třeba takových 10-20, to by se hodilo :mrgreen:

@LiliSun Tebe čtu pravidelně :srdce:

 
LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 18.04.18 14:44
@Anonymní píše:
Stránku už mám samozřejmě založenou :kytka: Nejde mi o tisíce lidí, to vůbec, ale třeba takových 10-20, to by se hodilo :mrgreen:@LiliSun Tebe čtu pravidelně :srdce:

Ježišmarja. :mrgreen: Děkuju, to je hezký. :srdce:

Jinak myslím, že 20 lidí se dá „získat“ za pár dní. Já jsem třeba na úplném začátku dala vědět vyloženě pár dobrým kamarádům, u kterých jsem věděla, že je to bude zajímat a nebudou mít řeči a pak už to šlo relativně samo. Přeju hodně štěstí, ať se daří jak v psaní, tak v hubnutí. :hug: (Klidně pak pošli odkaz ke mně na fb, mrknu se ráda.)

 
Doe_Jane
Kelišová 5581 příspěvků 18.04.18 14:50

@LiliSun a tebe jsem začala sledovat hlavně díky deníčku na emiminu tak by možná mohla taky zkusit

 
lucenka
Nadpozemská drbna 29843 příspěvků 18.04.18 14:55

@LiliSun no a já si tě na FB vyhledala díky téhle diskuzi :D A neměla jsem to dělat :pocitac: :pocitac:… nejradši bych hned sedla do letadla a letěla tam :srdce:

 
Anonymní  18.04.18 15:21
@LiliSun píše:
Ježišmarja. :mrgreen: Děkuju, to je hezký. :srdce:Jinak myslím, že 20 lidí se dá „získat“ za pár dní. Já jsem třeba na úplném začátku dala vědět vyloženě pár dobrým kamarádům, u kterých jsem věděla, že je to bude zajímat a nebudou mít řeči a pak už to šlo relativně samo. Přeju hodně štěstí, ať se daří jak v psaní, tak v hubnutí. :hug: (Klidně pak pošli odkaz ke mně na fb, mrknu se ráda.)

Pokud se odhodlam tak pošlu… Vidíš, jak je to nefér? JÁ si tu založim diskuzi a TOBĚ přibývají lidi :mrgreen:

 
lucenka
Nadpozemská drbna 29843 příspěvků 18.04.18 16:31
@Anonymní píše:
Pokud se odhodlam tak pošlu… Vidíš, jak je to nefér? JÁ si tu založim diskuzi a TOBĚ přibývají lidi :mrgreen:

zkus sem dát odkaz… třeba se ti pár čtenářů objeví ;)

 
LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 18.04.18 16:58

@Doe_Jane Jo, deníček určitě není špatný nápad, člověk aspoň zjistí, jaké jsou reakce.

@lucenka Teď je tu hezky no, ale každým dnem čekáme opět tropy, tak už to taková sláva nebude. Kéž by se člověk mohl válet celé dny na pláži. :cert: Tak snad ještě někdy dorazíte s celou rodinkou. :andel:

Jinak zakladatelko, strašně se omluvám, já jsem sem fakt napsala jen s dobrým úmyslem podělit se o moje naprosto neprofesionální pisálkovské zkušenosti. :oops: :mrgreen: A ten odkaz určitě pošli, zkus něco napsat, vyfotit. Pokud tě to bude bavit, půjde to samo! :hug:

 
Afrikana
Kecalka 386 příspěvků 18.04.18 21:41

Facebook lidem zobrazuje příspěvky, o které je zájem (mají lajky, komentáře…), když o ně zájem není, není ani v jeho zájmu je lidem zobrazovat. Pokud nemáš dostatek čtenářů, kteří by s tvými příspěvky nějak interagovali, píšeš si vlastně pro sebe, protože přirozený dosah příspěvků je někde kolem 2-3 %, tzn. že při počtu 100 fanoušků se tvůj příspěvek v lepším případě zobrazí 2-3 lidem.

Pokud chceš sehnat fanoušky, je potřeba příspěvky podpořit reklamou, která se mimochodem dá docela dobře zacílit a kterou se dá vytipovat okruh lidí zajímajících se o tvé téma. Pokud máš i blog mimo Facebook, tak zaměřit se na na témata, která lidi ohledně hubnutí zajímají a která si hledají, domluvit se na spolupráci s nějakým magazínem zaměřeným na tohle téma, s jinou blogerkou, která napíše článek k tobě a ty zase k ní a získáš díky tomu možnost zaujmout zase jiný okruh čtenářů, pokud si nějak pokroky dokumentuješ (nebo si fotíš, co si vaříš), je na to zase dobrý Instagram…

Ale osobně, a to jsem z oboru online marketingu, kdybych měla svůj blog a chtěla ho dostat mezi lidi, zaplatím si především sponzorované příspěvky na Facebooku a dál pracuju na dalších kanálech. V současné době je různých blogů a stránek tolik, že si tě jen tak moc lidí nevšimne.

 
Afrikana
Kecalka 386 příspěvků 18.04.18 23:01

Jinak teda ještě abych reagovala na původní otázku, jako stránka komentovat můžeš jen ve dvou případech - na své stránce a pokud tě někdo v nějakém příspěvku zmíní.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >


Reklama