Jak získat čtenáře pro svůj 'blog'?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 13:38
Jak získat čtenáře pro svůj 'blog'?

Zdravím, jde nějak sehnat čtenáře pro zápisky na Face? Nevíte někdo, jak třeba napsat komentář jménem stránky?

Abyste rozuměli, začala jsem ‚si‘ psát deníček, hubnoucí. A říkám si, jestli by mě trochu víc nemotivovalo i nějaký sledování od ostatních. Jenže - kamarády zvát prostě nechci, poněvadž nejsou blbí a dají si jedna a jedna dohromady, že. Propagaci za prachy, kdy to bude skákat ‚každýmu‘ včetně těch, který to nezajímá, budou hejtovat aj.,taky ne… Tak mě napadá snad psát NĚJAK pod jménem oné stránky, ale sakra, nepřišla jsem na to, jak. Poradíte? :nevim:

Anonym, jsem schizofrenní :mrgreen:

Reakce:
 
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 18.04.18 13:44

Musíš napřed na Facebooku tu stránku založit. Nebo skupinu. pak coby správce můžeš psát pod jejím jménem.

 
LiliSun
Kecalka 151 příspěvků 18.04.18 13:52

Píšu už přes dva roky fb „blog“ o životě v zahraničí a upřímně z mých zkušeností je pro získání nějakého slušného počtu čtenářů třeba spousta času, trpělivosti a pokud možno pravidelných a zajímavých příspěvků. Žádnou reklamu si neplatím, nikam se moc necpu, taky je mi to proti srsti, ale psaní mě moc baví a vím o lidech, kteří „čtou“ už od začátku a těší se na každý nový členek. :srdce: Pokud budeš psát dobře, přidáš fotky atd, čtenáře si vždycky najdeš. :hug:
Psát jménem stránky můžeš pod jinými stránkami, dá se lehce přepínat mezi osobním profilem a spravovanou stránkou klikem na ikonku pod konkrétním příspěvkem. :)

Edit: překlep

Příspěvek upraven 18.04.18 v 13:55

 
radkka
Generální žvanilka 20619 příspěvků 18.04.18 13:53
@lalaláček píše:
Musíš napřed na Facebooku tu stránku založit. Nebo skupinu. pak coby správce můžeš psát pod jejím jménem.

No, přesně tak.

Nicméně, pokud chceš něco veřejně prezentovat, tak se s hejtováním smiř :kytka: to k tomu prostě patří, nebude vždy všechno sluníčkové…

Ať se daří.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 18.04.18 13:56

Tady záleží, kolik těch čtenářů chceš. Sleduju hodně sledovaných stránek na FB (několik tisíc sledujících) a vesměs všichni si posledních pár měsíců srěžují, že jejich obsah není zveřejňován, protože si neplatí sponzoring. Příklad, jejich příspěvky většinou měly 2k likes a ted jich mají třeba 300, protože to nikdo nevidí… Pokud ti stačí pár lidí, stačí si založit stránku, nebude pod tvým jménem. A haty se asi objeví úplně vždycky, to je internet.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 14:09
@Lalelale píše:
Tady záleží, kolik těch čtenářů chceš. Sleduju hodně sledovaných stránek na FB (několik tisíc sledujících) a vesměs všichni si posledních pár měsíců srěžují, že jejich obsah není zveřejňován, protože si neplatí sponzoring. Příklad, jejich příspěvky většinou měly 2k likes a ted jich mají třeba 300, protože to nikdo nevidí… Pokud ti stačí pár lidí, stačí si založit stránku, nebude pod tvým jménem. A haty se asi objeví úplně vždycky, to je internet.

Stránku už mám samozřejmě založenou :kytka: Nejde mi o tisíce lidí, to vůbec, ale třeba takových 10-20, to by se hodilo :mrgreen:

@LiliSun Tebe čtu pravidelně :srdce:

 
LiliSun
Kecalka 151 příspěvků 18.04.18 14:44
@Anonymní píše:
Stránku už mám samozřejmě založenou :kytka: Nejde mi o tisíce lidí, to vůbec, ale třeba takových 10-20, to by se hodilo :mrgreen:@LiliSun Tebe čtu pravidelně :srdce:

Ježišmarja. :mrgreen: Děkuju, to je hezký. :srdce:

Jinak myslím, že 20 lidí se dá „získat“ za pár dní. Já jsem třeba na úplném začátku dala vědět vyloženě pár dobrým kamarádům, u kterých jsem věděla, že je to bude zajímat a nebudou mít řeči a pak už to šlo relativně samo. Přeju hodně štěstí, ať se daří jak v psaní, tak v hubnutí. :hug: (Klidně pak pošli odkaz ke mně na fb, mrknu se ráda.)

 
Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 14:50

@LiliSun a tebe jsem začala sledovat hlavně díky deníčku na emiminu tak by možná mohla taky zkusit

 
lucenka
Vesmírná mluvilka 32463 příspěvků 18.04.18 14:55

@LiliSun no a já si tě na FB vyhledala díky téhle diskuzi :D A neměla jsem to dělat :pocitac: :pocitac:… nejradši bych hned sedla do letadla a letěla tam :srdce:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 15:21
@LiliSun píše:
Ježišmarja. :mrgreen: Děkuju, to je hezký. :srdce:Jinak myslím, že 20 lidí se dá „získat“ za pár dní. Já jsem třeba na úplném začátku dala vědět vyloženě pár dobrým kamarádům, u kterých jsem věděla, že je to bude zajímat a nebudou mít řeči a pak už to šlo relativně samo. Přeju hodně štěstí, ať se daří jak v psaní, tak v hubnutí. :hug: (Klidně pak pošli odkaz ke mně na fb, mrknu se ráda.)

Pokud se odhodlam tak pošlu… Vidíš, jak je to nefér? JÁ si tu založim diskuzi a TOBĚ přibývají lidi :mrgreen:

 
lucenka
Vesmírná mluvilka 32463 příspěvků 18.04.18 16:31
@Anonymní píše:
Pokud se odhodlam tak pošlu… Vidíš, jak je to nefér? JÁ si tu založim diskuzi a TOBĚ přibývají lidi :mrgreen:

zkus sem dát odkaz… třeba se ti pár čtenářů objeví ;)

 
LiliSun
Kecalka 151 příspěvků 18.04.18 16:58

@Doe_Jane Jo, deníček určitě není špatný nápad, člověk aspoň zjistí, jaké jsou reakce.

@lucenka Teď je tu hezky no, ale každým dnem čekáme opět tropy, tak už to taková sláva nebude. Kéž by se člověk mohl válet celé dny na pláži. :cert: Tak snad ještě někdy dorazíte s celou rodinkou. :andel:

Jinak zakladatelko, strašně se omluvám, já jsem sem fakt napsala jen s dobrým úmyslem podělit se o moje naprosto neprofesionální pisálkovské zkušenosti. :oops: :mrgreen: A ten odkaz určitě pošli, zkus něco napsat, vyfotit. Pokud tě to bude bavit, půjde to samo! :hug:

 
Afrikana
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.04.18 21:41

Facebook lidem zobrazuje příspěvky, o které je zájem (mají lajky, komentáře…), když o ně zájem není, není ani v jeho zájmu je lidem zobrazovat. Pokud nemáš dostatek čtenářů, kteří by s tvými příspěvky nějak interagovali, píšeš si vlastně pro sebe, protože přirozený dosah příspěvků je někde kolem 2-3 %, tzn. že při počtu 100 fanoušků se tvůj příspěvek v lepším případě zobrazí 2-3 lidem.

Pokud chceš sehnat fanoušky, je potřeba příspěvky podpořit reklamou, která se mimochodem dá docela dobře zacílit a kterou se dá vytipovat okruh lidí zajímajících se o tvé téma. Pokud máš i blog mimo Facebook, tak zaměřit se na na témata, která lidi ohledně hubnutí zajímají a která si hledají, domluvit se na spolupráci s nějakým magazínem zaměřeným na tohle téma, s jinou blogerkou, která napíše článek k tobě a ty zase k ní a získáš díky tomu možnost zaujmout zase jiný okruh čtenářů, pokud si nějak pokroky dokumentuješ (nebo si fotíš, co si vaříš), je na to zase dobrý Instagram…

Ale osobně, a to jsem z oboru online marketingu, kdybych měla svůj blog a chtěla ho dostat mezi lidi, zaplatím si především sponzorované příspěvky na Facebooku a dál pracuju na dalších kanálech. V současné době je různých blogů a stránek tolik, že si tě jen tak moc lidí nevšimne.

 
Afrikana
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.04.18 23:01

Jinak teda ještě abych reagovala na původní otázku, jako stránka komentovat můžeš jen ve dvou případech - na své stránce a pokud tě někdo v nějakém příspěvku zmíní.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >