Jak získat kurz chůva na UP?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15.10.21 13:46

Jak získat kurz chůva na UP?

Dobrý den, prosím poraďte, jak si vyběhat či co vše k tomu potřebuji, aby mi aspoň částečně priplatil UP kurz třeba na chůvu. AP jsem si hradila sama, ale na Chuvu nemám, teď mě čeká RP a dělám na AJ, abych měla aspoň nějaký certifikát. Koukám po brigádach na noc, ale nikde nic a příští rok si budu hledat práci, doma to fakt nejde. Práci si budu hledat ve školce a tak se mi hodí i ta chůva. Moc děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36086
15.10.21 13:54

Proč se nezeptáš přímo na UP? Ty podmínky rekvalifikace se dost rychle mění, někdo mi říkal mezi řečí, že kurz chůvy už nenabízejí ani neproplácí, ale neověřovala jsem si to. Nikdy jsem na UP nebyla a neřeším to.

Ale existují i projekty s omezenou dobou platnosti, financované z grantů, které jsou zaměřeny přímo pro ženy po RD, tak se zkusit do něčeho takového zeptat.

Abys mohla získat rekvalifikaci přes UP, musíš být zategistrovaná buď jako uchazeč nebo zájemce o práci(je mezi tím rozdíl) a splnit příslušné náležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36086
15.10.21 13:56

Oni si zájemce o rekvalifikace vybírají. Je nutné mít i zdravotní stav pro to vybrané povolání. Nemohou uspokojit všechny, kdo se přihlásí. Poptávka je větší než nabídka.
Někdy zařadí jen ty s písemným příslibem zaměstnání nebo jim aspoň dají přednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 14:01

@Pears206 mladší bude mít 2 roky až příští rok v létě, ale mame možnost školky od 18m, takže bych šla pracovat. Doma to nejde. Ještě jsem psala do jedné pekárny v okresním městě, jestli by mě vzali brigadne na noční, tak uvidím. Mám z toho docela stres, snad se mi zadari. Na UP se nemohu dovolat už 14 dnů, tedy volám paní pod kterou jsem na RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 14:12

@Pears206 to je právě to, že někde ten kurz už chtějí. Jinak podporu jsem neměla, dlouhodobě nezamestnana jsem nebyla a krom rodicaku nemám nic, spíš platíme jako manželé víc a víc. Manžel ještě i podniká. Jenže chápu, to nikoho nezajímá. :,( Jsem z toho docela v křeči. Pro nás mámy co se nemají kam vrátit to je špatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat