Jak získat nájem v městském bytě?

115
20.8.19 19:55

Jak získat nájem v městském bytě?

Ahoj všem, přemýšlím vzhledem k bydlení ve spolubydlení ve vyšším věku 35+, jak se zařídit do budoucna. Podle toho, co jsem zatím pochopila, je nutné žádat v místě trvalého pobytu. Trvalý pobyt mám u rodičů na malé vesnici a žiju už skoro 20 let v Praze. Je nějaká podmínka, jak dlouho případně musí člověk mít trvalý pobyt v tom místě plánovaném pro pořízení městského bytu? Jak je to s tou jistinou, která se musí složit? Víte o tom někdo něco bližšího? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3935
20.8.19 19:57

@Ronie29 jak dlouho musis mit TB to nevim, ale vim ze jako svobodna budes cekat dlouho. Prednost maji samozivitelky, pak rodiny a pak teprve svobodni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
20.8.19 19:58

Omlouvám se, může prosím admin smazat tuto diskusi, kterou jsem vložila několikrát pod jiným názvem? Nechtělo mě to pustit, tak jsem nadpis formulovala jinak. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15490
20.8.19 19:58

Nejdřív musíš najít město, které ještě vůbec nějaké nájemní byty má, pak si tam musíš udělat trvalý pobyt, podat žádost o byt a za 20 let na tebe možná dojde řada, a možná taky ne

všechny města své byty prodávají nebo už prodaly do osobního vlastnictví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22168
20.8.19 20:16
@stinga píše:
Nejdřív musíš najít město, které ještě vůbec nějaké nájemní byty má, pak si tam musíš udělat trvalý pobyt, podat žádost o byt a za 20 let na tebe možná dojde řada, a možná taky nevšechny města své byty prodávají nebo už prodaly do osobního vlastnictví

u nás ne, město má dost bytů. Ale zase se tu lidi moc do města nehrnou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15490
20.8.19 20:19

@vokishka :) tak poraď zakladatelce, kde to je, může přemýšlet o stěhování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28410
20.8.19 20:25
@Ronie29 píše:
Ahoj všem, přemýšlím vzhledem k bydlení ve spolubydlení ve vyšším věku 35+, jak se zařídit do budoucna. Podle toho, co jsem zatím pochopila, je nutné žádat v místě trvalého pobytu. Trvalý pobyt mám u rodičů na malé vesnici a žiju už skoro 20 let v Praze. Je nějaká podmínka, jak dlouho případně musí člověk mít trvalý pobyt v tom místě plánovaném pro pořízení městského bytu? Jak je to s tou jistinou, která se musí složit? Víte o tom někdo něco bližšího? Díky.

No a jsi profese nutná pro provoz města? (učitelka, zdravotní sestra, policistka, řidička autobusu?). Pokud ano, šance máš obstojné.

Známí tvoří pár zdravotní sestra/hasič a zdravotní sestra/učitel a oboje dostali relativně rychle (a údajně čistou cestou) pěkné byty na ČM. V té nové části, přímo umetra, vcelku hezké bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18107
20.8.19 20:26

Záleží jak kde, taky co si představujes za byt. U nás město pronajímá takové ty starší byty kolem centra (kolikrát je dává nepřizpůsobivým občanům) 8) že by to vycházelo nějak levněji než soukromý pronájem bych neřekla a čekací doba je jak kdy, většinou i několik let. To už se vyplatí vzít si hypotéku na něco vlastního a máš bydlení na stáří zajištěné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28410
20.8.19 20:27
@Kriss Tina píše:
Záleží jak kde, taky co si představujes za byt. U nás město pronajímá takové ty starší byty kolem centra (kolikrát je dává nepřizpůsobivým občanům) 8) že by to vycházelo nějak levněji než soukromý pronájem bych neřekla a čekací doba je jak kdy, většinou i několik let. To už se vyplatí vzít si hypotéku na něco vlastního a máš bydlení na stáří zajištěné :nevim:

Píše v Praze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22168
20.8.19 20:28
@stinga píše:
@vokishka :) tak poraď zakladatelce, kde to je, může přemýšlet o stěhování

je to od Prahy daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit