Jak získat nájem v městském bytě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ronie29
Stálice 81 příspěvků 20.08.19 19:55
Jak získat nájem v městském bytě?

Ahoj všem, přemýšlím vzhledem k bydlení ve spolubydlení ve vyšším věku 35+, jak se zařídit do budoucna. Podle toho, co jsem zatím pochopila, je nutné žádat v místě trvalého pobytu. Trvalý pobyt mám u rodičů na malé vesnici a žiju už skoro 20 let v Praze. Je nějaká podmínka, jak dlouho případně musí člověk mít trvalý pobyt v tom místě plánovaném pro pořízení městského bytu? Jak je to s tou jistinou, která se musí složit? Víte o tom někdo něco bližšího? Díky.

Reakce:
Ivana 85
Závislačka 3545 příspěvků 20.08.19 19:57

@Ronie29 jak dlouho musis mit TB to nevim, ale vim ze jako svobodna budes cekat dlouho. Prednost maji samozivitelky, pak rodiny a pak teprve svobodni.

Ronie29
Stálice 81 příspěvků 20.08.19 19:58

Omlouvám se, může prosím admin smazat tuto diskusi, kterou jsem vložila několikrát pod jiným názvem? Nechtělo mě to pustit, tak jsem nadpis formulovala jinak. Díky.

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 9015 příspěvků 20.08.19 19:58

Nejdřív musíš najít město, které ještě vůbec nějaké nájemní byty má, pak si tam musíš udělat trvalý pobyt, podat žádost o byt a za 20 let na tebe možná dojde řada, a možná taky ne

všechny města své byty prodávají nebo už prodaly do osobního vlastnictví

vokishka
Neúnavná pisatelka 15567 příspěvků 20.08.19 20:16
@stinga píše:
Nejdřív musíš najít město, které ještě vůbec nějaké nájemní byty má, pak si tam musíš udělat trvalý pobyt, podat žádost o byt a za 20 let na tebe možná dojde řada, a možná taky nevšechny města své byty prodávají nebo už prodaly do osobního vlastnictví

u nás ne, město má dost bytů. Ale zase se tu lidi moc do města nehrnou :mrgreen:

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 9015 příspěvků 20.08.19 20:19

@vokishka :) tak poraď zakladatelce, kde to je, může přemýšlet o stěhování

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 20.08.19 20:25
@Ronie29 píše:
Ahoj všem, přemýšlím vzhledem k bydlení ve spolubydlení ve vyšším věku 35+, jak se zařídit do budoucna. Podle toho, co jsem zatím pochopila, je nutné žádat v místě trvalého pobytu. Trvalý pobyt mám u rodičů na malé vesnici a žiju už skoro 20 let v Praze. Je nějaká podmínka, jak dlouho případně musí člověk mít trvalý pobyt v tom místě plánovaném pro pořízení městského bytu? Jak je to s tou jistinou, která se musí složit? Víte o tom někdo něco bližšího? Díky.

No a jsi profese nutná pro provoz města? (učitelka, zdravotní sestra, policistka, řidička autobusu?). Pokud ano, šance máš obstojné.

Známí tvoří pár zdravotní sestra/hasič a zdravotní sestra/učitel a oboje dostali relativně rychle (a údajně čistou cestou) pěkné byty na ČM. V té nové části, přímo umetra, vcelku hezké bydlení.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12149 příspěvků 20.08.19 20:26

Záleží jak kde, taky co si představujes za byt. U nás město pronajímá takové ty starší byty kolem centra (kolikrát je dává nepřizpůsobivým občanům) 8) že by to vycházelo nějak levněji než soukromý pronájem bych neřekla a čekací doba je jak kdy, většinou i několik let. To už se vyplatí vzít si hypotéku na něco vlastního a máš bydlení na stáří zajištěné :nevim:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 20.08.19 20:27
@Kriss Tina píše:
Záleží jak kde, taky co si představujes za byt. U nás město pronajímá takové ty starší byty kolem centra (kolikrát je dává nepřizpůsobivým občanům) 8) že by to vycházelo nějak levněji než soukromý pronájem bych neřekla a čekací doba je jak kdy, většinou i několik let. To už se vyplatí vzít si hypotéku na něco vlastního a máš bydlení na stáří zajištěné :nevim:

Píše v Praze…

vokishka
Neúnavná pisatelka 15567 příspěvků 20.08.19 20:28
@stinga píše:
@vokishka :) tak poraď zakladatelce, kde to je, může přemýšlet o stěhování

je to od Prahy daleko.

Váš příspěvek
Reklama