Reklama

Jak získat nárok na PPM, když jsem studentka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Štěpulinečka
Nováček 8 příspěvků 09.01.18 20:41
Jak získat nárok na PPM, když jsem studentka?

Ahoj holky,

jako nezkušená a stále trochu v šoku novopečená těhulka píšu tam, kde mi snad někdo poradí.

Je mi 19 a zatím mám status studenta, ten mi ale nejspíš co nejdřív vyprší poněvadž jsem školu nezvládla. Jsem na konci 12tt a s přítelem pomalu začínáme řešit finance. Jelikož to bylo neplánované, ale i tak jsme se rozhodli si miminko ponechat (mimochodem - jsem fakt šťastná :andel: ), máme obavy, jak to všechno zvládneme.

Já jsem doteď nemusela vyplňovat žádný formuláře, přiznání a žádosti, vůbec nevím, jak to v tomhle světě chodí. Ale samozřejmě bychom potřebovali dostat co nejvíce peněz. Přítel už má rok a půl stálou práci a já občas přihodim něco z brigády.

Podle toho že nemam stálou práci hned po maturitě a VŠ nemam dokončenou, tak asi správně chápu že mi nárok na PPM nevzniká? A i kdyby tak teď mě těhotnou asi fakt nikam na stálo nevezmou. :(

Tak jsem se chtěla zeptat, četla jsem že když po porodu sepíšu s přítelem smlouvu, že o dítě bude pečovat on a šel by na týden na dovolenou a PPM by tedy byla psaná na něj a pobíral by ji on po dobu 22 týdnů. Ale co když to po týdnu čerpání změníme nazpět, že o dítě budu pečovat já - PPM by nám už měla zůstat, ne?

Vím, je to trochu ochcávka, ale peníze fakt potřebujeme a jestli tohle ještě funguje? Máte někdo zkušenost? Případně poraďte jak na to a přesný konkrétní postup co kde vyplnit, podepsat, kam odnést.

Jsem fakt nezkušená :-(

Díky mooc. Mějte krásné dny se svými drobečky. :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67100 příspěvků 09.01.18 20:44

Ne, tak takhle to fakt nefunguje

Štěpulinečka
Nováček 8 příspěvků 09.01.18 20:46
Dobře
@terinka4444 píše:
Ne, tak takhle to fakt nefunguje

Dobře, děkuji. A jak to tedy funguje? Dočetla jsem se tohle právě tady na emimino… :zed:

terinka4444
Hvězda diskuse 67100 příspěvků 09.01.18 20:50
@Štěpulinečka píše:
DobřeDobře, děkuji. A jak to tedy funguje? Dočetla jsem se tohle právě tady na emimino… :zed:

ano, otec dítěte může nastoupit na PPM po skončení šestinedělí, ale pak je doma na PPM, to znamená ještě méňě peněz, než je plat. Když se vrátí do práce, PPM končí, nedrží se s dítětem. Navíc ty jsi v tu ránu bezprizorní a platíš si jako samoplátce zdravotní, což jsou téměř 2000. Otec nemůže vykonávat práci na základě pracovní smlouvy, ze které mu plyne PPM.

Monique123
Stálice 69 příspěvků 09.01.18 20:59

Proto se u toho otec domluví se zaměstnavatelem a bude mít jinou smlouvu na jinou práci, papírově, potom může chodit do práce… Ty se případně můžeš přihlásit na jinou VŠ, kde berou bez přijímaček a vyhodí tě až další září :D

Lendeš
Kelišová 5263 příspěvků 09.01.18 21:05

Jestli to dobře chápu, tak jsi ale úspěšně dokončila střední školu? Bylo to loni na jaře? Úspěšně dokončená SŠ se taky počítá do potřebné doby nemocenského pojištění, pokud spadá do období 2 let před nástupem na PPM a pokud by se ti podařilo se nechat na nějakou dobu zaměstnat, tak by byla i teoretická šance na PPM. Záleželo by jak dlouho bys v té práci vydržela.

Jinak jak píše @terinka4444 PPM pro otce dítěte by pro vás bylo ještě méně peněz. Takže pokud nebudeš mít PPM ty, tak pak od porodu máš nárok na rodičovský příspěvek - celkem 220 tis. Kč při jednom dítěti, do 7600 Kč měsíčně si můžeš částku zvolit sama, vyšší částku jedině pokud doložíš dostatečný vyměřovací základ otce dítěte.

Lendeš
Kelišová 5263 příspěvků 09.01.18 21:06
@Monique123 píše:
Proto se u toho otec domluví se zaměstnavatelem a bude mít jinou smlouvu na jinou práci, papírově, potom může chodit do práce… Ty se případně můžeš přihlásit na jinou VŠ, kde berou bez přijímaček a vyhodí tě až další září :D

To by byl podvod. A který zaměstnavatel by to chtěl riskovat? A jak by ji pomohla jiná VŠ? Tam by ji zapsali stejně nejdřív někdy v létě.

marka123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 09.01.18 21:10

Asi tak jak je tu psano, chlap musi pracovat na novou smlouvu, ty se bud prihlasis na pracak nebo jeste na skolu. Uplne presne nevim co se kde musi sepsat, ted to resila kamaradka u druheho ditete, ja to taky budu takto resit u druheho, pokud to pujde. Kdybych to vedela tak bychom to zkusili uz u prvniho, taky bylo neplanovane jeste na skole, skolu jsem dodelala, ale pokud nemas odpracovano tak stejne dostanes prd, a nezalezi jestli skolu dodelas nebo ne.
Jinak pokud bydlite v najmu, a budes tam mit tvrvale bydliste jen ty, muzes zazadat jeste o prispevek na bydleni, coz muze udelat docela dost, zvlast pokud jsi skoro bez prijmu. Dokladaji se naklady a prijmy ctvrtletne zpetne.

Monique123
Stálice 69 příspěvků 09.01.18 21:12

Mám pocit, že to paní vysvětluje tu https://www.seduo.cz/…otne-a-matky

Tak pokud je na začátku, tak by za ní na VŠ stát platil zdravku…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18255 příspěvků 09.01.18 22:01

@Štěpulinečka Neučte se ochcávky, už vám to zůstane. Holt se stalo, přítel má práci a ty když budeš chtít, tak taky do porodu nějakou korunu přineseš. Předpokládám, že máte oba rodiny, které vás o hladu nenechají. Snažte se společně najít řešení, ale takové, za které se nebudete muset stydět.

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 09.01.18 22:46

Me to prijde smysleny příběh, aby se pulka emimina poprala ohledne dávek :nevim: Odmarutovat v 19 letech, nechat se vyhodit z výšky kdyz jeste neskoncil ani zimni semestr, je do dost neobvykle. Pokud by to byla pravda, byla by v prvaku. Zvlast v dnesni dobe, kdy si student ridi studium kreditovym systemem do urcite miry sam a v tehotenstvi je mozno zazadat o preruseni, individual. Vzdyt teprve zacina zkouskove období, nekdo to ma hotove v predterminech, ale vsechny terminy aby se vyhazovalo jeste neubehly. Nesplneny predmet je mozno prelozit.

Pokud je to pravda, tak zakladatelka skoly nechala pod zaminkou tehotenstvi a hleda moznosti, jak vytriskat co nejvíc. Coz je smutne. A taky staci, aby se zmenila socialni politika :nevim: Ale vyhozeni tehotne studentky na zacatku zkouskoveho neni pravdepodobne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 09.01.18 22:47

A ten styl, jakym je dotaz polozen :mrgreen: Me prijde, ze se tu chce nekdo pobavit.

Lenyy21
Kecalka 144 příspěvků 10.01.18 07:41

Nejlepší by bylo, když by tvůj přítel normálně pracoval a měl svůj plat, a ty zůstala s dítětem doma a budeš dostávat rodičovský příspěvek.. Nárok na PPM bys měla, pokud bys měla rok odpracovaný, což už teď logicky nestíháš.. Můžeš zažádat o porodné (13.000,–), pokud budete mít dostatečné příjmy, a nebo ještě přídavek na dítě..

terinka4444
Hvězda diskuse 67100 příspěvků 10.01.18 07:53
@Lenyy21 píše:
Nejlepší by bylo, když by tvůj přítel normálně pracoval a měl svůj plat, a ty zůstala s dítětem doma a budeš dostávat rodičovský příspěvek.. Nárok na PPM bys měla, pokud bys měla rok odpracovaný, což už teď logicky nestíháš.. Můžeš zažádat o porodné (13.000,–), pokud budete mít dostatečné příjmy, a nebo ještě přídavek na dítě..

No ono uspesne zakonceni studia se picita jako nahradni doba pojisteni, takze odpracovano by mela, nema tu druhou pidminku zamestnani

AnnieTRoj
Kecalka 203 příspěvků 10.01.18 07:57

Jedině si teď ještě vydělat na brigádách. Času máš teď asi dost, když si se vykašlala na školu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >