Jak získat praxi v účetnictví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elkka
Stálice 69 příspěvků 01.11.18 18:36
Jak získat praxi v účetnictví

Ahoj holky :) mám vystudovanou střední ekonomickou školu a strašně ráda bych pracovala jako účetní. Super plán, až na to, že všude chtějí 2,3,5 až 10 let praxe. Samozřejmě si nemaluju, že nastoupím jako hlavní účetní a budu pobírat 40 000 hrubého měsíčně, ale i taková hlavní účetní tu praxi musela nějak získat. Jenže jak ji mám získat, když mě bez ní nikam nevezmou a inzerát, kde ji nechcou se objeví 1× ročně :/ Nemá některá z vás s tímto problémem zkušenosti? Hodně bývalých spolužaček to už vzdalo a dělají radši servirky, jenže já to vzdát nechci a tak uvítám vaše rady a zkušenosti ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymouska
Nováček 2 příspěvky 01.11.18 18:42

Ahoj, byt tebou, vyhledam si nejakou Pomocnou ucetni, popripade bych se s nejakou firmou domluvila jestli bys ty praxe u nich nemohla mit a nasledne pokud by s tebou nebyl problem, ze bys u nich zustala. Ale spis bych vyzkousela tu pomocnou ucetni a nebo na uradu prace delaji kurzy, zkus se poptat, mozna tam kurz ucetni bude ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 2 inzeráty 01.11.18 18:42

Já ti bohužel neporadím, je to věčný problém. Na všechny pozice chtějí lidí s praxí, ale jak ji asi má člověk získat, když ho bez ní nikde nevezmou… Já jsem vystudovala úplně zbytečný obor, takže teď se vzdělávám jinde a nebýt manžela, který mě zaručuje v tom, co on dělá, a domluvil mi odbornou zkoušku a školení u něj v práci, tak asi nemám šanci.
Takže jedině snad někde pres známý, to funguje vždycky. Ale ne všichni mani známé tam, kde potřebují :)

Titty
Echt Kelišová 8141 příspěvků 01.11.18 18:59

Musíš hledat pozice, co mají v názvu „junior“ „pomocná účetní“ „asistentka účetního oddělení“ apod. Na získání praxe mi přijde dobrá účetní společnost, která zpracovává účetnictví menším firmám a živnostníkům. V jedné jsem po delší rodičovské dělala - i když před dětmi jsem byla hlavní účetní v nadnárodní firmě. Tady jsem to měla jako dlouhodobý kurz účetnictví, za který jsem dostala i něco (málo) zaplaceno.

Elkka
Stálice 69 příspěvků 01.11.18 18:59

@Anonymouska děkuji za radu, ale potřebuju práci na plný úvazek a z platu „brigadnika“ bych bohužel spoustu věcí neutahla :/ jinak ty kurzy jsou fajn, ale pro lidi, co daný obor nastudovali, mě by tam nic nového nenaučil a navic, hodně lidí si myslí, že právě kurz nahradí praxi, což není vůbec pravda. V inzerátech firmy chtějí např. zkušenosti s odvodem DPH atd..a na kurzech Vás nikdo nenauci práci s programem ani komunikaci s FU apd. Kurzy jsou teoretické, bohužel nenahrazuji praxi :/ ale děkuji za vyjádření

Titty
Echt Kelišová 8141 příspěvků 01.11.18 19:02

Na jobs.cz se dají vyfiltrovat pozice, vhodné přímo pro absolventy.

Tady jsem zadala „junior účetní“, vzdělání SŠ, vhodné pro absolventy. Dej si tam ještě oblast a můžeš začít hledat. :)

https://www.jobs.cz/prace/?…

Elkka
Stálice 69 příspěvků 01.11.18 19:02

@Titty účetní junior hledám, co to jde, bohužel jiné nabídky jsou v Praze a jiné na druhé straně republiky :/ jinak to všeobecné ucto bych brala hned

Elkka
Stálice 69 příspěvků 01.11.18 19:04

@Titty jste všichni fakt zlatí, ale já už hledala všude. Hledám něco v Opavě, jediné větší město v okolí, chtěla bych se tam i přestěhovat, ale prvně musím mít jistou práci a pak vymýšlet blbosti ne ;)

Moise
Hvězda diskuse 36978 příspěvků 19 inzerátů 01.11.18 19:12

@Elkka neomezuj se jenom na inzeráty. Ale sleduj konkrétní stránky firem, obvolávej je. Co mám zkušenost, tak spousta firem už ani inzeráty nedává

Elkka
Stálice 69 příspěvků 01.11.18 19:16

@Moise to už jsem u pár firem zkoušela, ale omluvili se s tím, že momentálně mají účetní pozice obsazené, ale asi bych to měla zkoušet dál, něco na té tvé zkušenosti bude :) děkuji

Moise
Hvězda diskuse 36978 příspěvků 19 inzerátů 01.11.18 19:39

@Elkka ono to nevyjde v druhé nebo v třetí, ani třeba v desáté. Ale ber to tak, že zvednout telefon tě nic nestojí. Furt lepší než nic. Já jsem našla práci právě tak, že jsem projížděla webovky firem. A v té mojí měli požadavek na volné místo jen tam. Nechtěli na konkurzech desítky lidí co nesplňují požadavky a odpovídají na každý inzerát, chtěli někoho, kdo se k nim z nějakého důvodu pokusí se dostat cíleně.. :D

Hanula1212
Kelišová 5121 příspěvků 01.11.18 19:43

Na tvém místě bych oslovila účetní firmy a firmy daňových poradců s tím, že bys zkusila pouze např. zadávání dokladů do pogramu apod aby sis to „osahala“. Nikoli přímo účtování. Ale není to asi na plný úvazek, spíš na brigádu. A pak postupovat dál a učit se další věci. To, co si přinášíš ze školy v praxi moc nestačí. A z kurzu už vůbec ne. Upřímně: já bych na pozici účetní ve firmě taky absolventa bez praxe nevzala, spíš bych si najala účetní firmu. To co utratím víc za firmu, to ušetřím na pokutách.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63590 příspěvků 3 inzeráty 01.11.18 19:45

@Moise Na tom neco bude, ja praci v oboru taky zkskala tak, ze jsem tam na drzouna napsala, i když nikoho nehledali… A zalibila jsem se jim.

Moise
Hvězda diskuse 36978 příspěvků 19 inzerátů 01.11.18 19:50

@Hanula1212 já mám teda zkušenost přesně opačnou, do žádné účetní kanceláře mne bez praxe nevzali. Tu jsem získala právě v malé firmě, kde mne v podstatě všechno naučila účetní a předávala mi postupně agendu podle toho, co jsem zvládla.

Moise
Hvězda diskuse 36978 příspěvků 19 inzerátů 01.11.18 19:52
@j.a.n.i1 píše:
@Moise Na tom neco bude, ja praci v oboru taky zkskala tak, ze jsem tam na drzouna napsala, i když nikoho nehledali… A zalibila jsem se jim.

jo, věřím, že je to hodně i o tom, jak si na pohovoru sedne uchazeč s vedením… A co si budeme povídat, na pohovorech se asi úplně běžně neperou o místa účetní s x lety praxe, takže kolikrát prostě z požadavků slevit musí

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >