Reklama

Jak získat rychle kondici do hor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 14:56
Jak získat rychle kondici do hor?

Přejdu rovnou k věci. Moje kondice je 0. Můj pohyb za celý týden jsou v podstatě velmi krátké přesuny po rovince. Potřebuju co nejrychleji získat kondici a posílit nohy, abych zvládla chození po horských hřebenech. Přemýšlím jaký postup by byl nejlepší. Jaké cviky zvolit. Zatím mě napadl jen rotoped a schody - ale chození po schodech v domě nahoru a dolů hodinu mi připadá na hlavu. Budu ráda za každý nápad. Stydím se za svůj současný fyzický stav tak to dávám anonymně - děkuji za pochopení.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 19.01.17 14:59

A co zkusit běhat? Venku je teď docela kosa, ale mě to ve fitku na páse baví.

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 19.01.17 15:02

Za mě box. Krátký intenzivní trénink a fyzička roste strašně rychle :pankac:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19272 příspěvků 19.01.17 15:05

Za jak dlouho to potřebuješ? Logicky bych šla směrem k tomu, co potřebuješ. Pokud chceš mít fyzičku na hory, chce to chodit v terénu (nějakou místní rozhlednu třeba?), přidat třeba ten rotoped na svaly, ale pokud tělo nebude zvyklé šlapat, tak tě i několik měsíců v posilovně nenaučí mít výdrž v kopcích ;)
Pokud na to máš tři týdny, tak toho mnoho neuděláš - a zamyslela bych se, jestli mi ten výlet za to stojí, někde se přizabít, jestli by ti ten výlet nemohli trochu přizpůsobit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 15:13

@Mar__tanka1983 Až budu připravená tak se pojede. Čím dřv tím líp - nechci být brzda. Výrž v kopcích jsem měla jako malá tak nepředpokládám, že by to teď měl být problém. Ale nemám žádné svaly na nohách. Nebojím že celkově nebudu moct, bojí se toho že nohy mě už neponesou protože celý den jen dřepím v kanceláři.

anathema
Echt Kelišová 7617 příspěvků 19.01.17 15:15

Co švihadlo, to zvyšuje kondicku hezky :palec: nebo nějaký HIIT cvičení, je toho na YouTube spousta.
Vlastne i to švihadlo či rotoped můžeš dělat ve formě HIIT.

Jinak zmiňovaný box je fakt super, chodím na něj :lol: :palec:

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 19.01.17 15:21

Běh je skvělej na kondičku, ale v horskejch kopcích ti moc nepomůže. Jsem dálková chodkyně a osvědčil se mi silový trenink v posilovně spojeny s tréninkem chůze do kopců. V posilce je dobry zaměřit se na komplexní cviky (drep, mrtvý tah, benchpress), ale u těchto cviků te nekdo musí naučit správnou techniku. Pak je dobry tak 1× tydne dat chodecky trenink nejlepe s převýšením min. 1000 m. A beh jako doplněk pro budování kondicky.

radkka
Generální žvanilka 20309 příspěvků 19.01.17 15:22
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 Až budu připravená tak se pojede. Čím dřv tím líp - nechci být brzda. Výrž v kopcích jsem měla jako malá tak nepředpokládám, že by to teď měl být problém. Ale nemám žádné svaly na nohách. Nebojím že celkově nebudu moct, bojí se toho že nohy mě už neponesou protože celý den jen dřepím v kanceláři.

Jako malá :mrgreen: děti toho vydrží dost.
Já po horách chodím hodně, nepíšeš náročnost výstupu. Určitě to chce výdrž a sílu, začala bych alespoň běhat :think:

LKL
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 19.01.17 15:31

Za mne jednoznacne silovy trenink - mrkni treba na kb5.cz

Ja na to ubehla po trech mesicich treninku 10km - po porodu, zacinala jsem ve stavu kdy jsem nevysla schody do tretiho patra a podotykam, ze jsem nikdy v zivote neubehla bez pauzy ani skolni patnactistovku. Jo a behani jsem mezitim taky netrenovala pac jsem mela zrakvenou achilovku. Ale ten zpusob, jakym me to dostalo do kondice byl ohromujici (a zhubnuti ani nemluve, ale to nepises ze potrebujes :) )

Kivanka
Stálice 59 příspěvků 19.01.17 15:36

Plavání, posilovna, běh nebo rychlá chůze s walking holemi, to na mě zabralo:)

histep
Závislačka 3072 příspěvků 19.01.17 15:37

Na stehna jsou úplně super squaty. Udělej jich ráno v koupelně při čištění zubů každý den tak 50, a uvidíš jak nohy posílí… na kondičku to chce pak něco dalšího…

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 19.01.17 15:38
@Anonymní píše:
Přejdu rovnou k věci. Moje kondice je 0. Můj pohyb za celý týden jsou v podstatě velmi krátké přesuny po rovince. Potřebuju co nejrychleji získat kondici a posílit nohy, abych zvládla chození po horských hřebenech. Přemýšlím jaký postup by byl nejlepší. Jaké cviky zvolit. Zatím mě napadl jen rotoped a schody - ale chození po schodech v domě nahoru a dolů hodinu mi připadá na hlavu. Budu ráda za každý nápad. Stydím se za svůj současný fyzický stav tak to dávám anonymně - děkuji za pochopení.

Pro horský (několikadenní výstup) je potřeba obrovská fyzička, nejen na nohy, ale i na ruce a zádové svalstvo. Takže nepřipadají v úvahu cviky doma, tím si spíš ublížíte než pomůžete. Takovou přípravu získáte pod dohledem odborníka a protože máte kondičku nulovou, bude to trvat několik měsíců, optimálně 6 měs.

kaja00
Extra třída :D 13426 příspěvků 19.01.17 16:08

Beh, kazdodenni chuze(ne vychazky, ale rychlejsi a delsi), plavani :palec:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 19.01.17 16:09

Na vystupy v horach potrebujes vytrvalost a silu, takze nejlepe kombinovat treba beh/orbitrek s posilovanim (ale na to budes potrebovat dobreho trenera, abys to nedelala spatne) se zamerenim na cele telo a specialne posileni stredu tela a nohou. Pokud mas nulovou fyzickou kondici, doporucovala bych zacit prave tim orbitrekem, protoze na nem nenamahas kolena a rekla bych, ze se pri pohybu na nem neda nic moc pokazit. A k tomu poradne a kvalitne jist (napr. dostatecne mnozstvi bilkovin).

A pak si poridit kvalitni obuv - treba znacku Hanwag - a poradne vlnene ponozky. Stoji to hodne, ale opravdu se to vyplati.

Ale stejne bych nepocitala, ze jen tak ziskas kondici za mesic. Budovani svalu a fyzicke kondice je beh na delsi trat.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 19.01.17 17:20

Jak bylo psano vyse. Potrebujes kondici a svaly. Na kondici muzes pouzit vic veci - beh, plavani, orbitrek. Pokud ale na to nejsi, doporucila bych obycejnou chuzi. Proste z/do prace jdi pesky. Nejdriv kousek a pak treba celou trasu. A pekne svizne.

A na svaly na horsky vystup musis posilit svaly na nohou. Tedy idealne ty schody, vypady, vstavani z gauce na jedne noze, drepy, vystupy na stupinek.

A z meho pohledu to nejdulezitejsi? Jiz zminene dobre byty a chod v nich uz ted. Nic neni tak hrozne jako nove boty…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama