Jak získat sebevědomí po nevěře

Anonymní
13.5.16 21:23

jak ziskat sebevedomi po nevere

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu a taky se tak trochu svěřit a vypsat.
Zkrátka manžel mě podvedl, nechci to tu rozebírat je to už delší dobu a já se pořád snažím s tím nějak vyrovnat. Byl to jen jeden úlet ke kterému se přiznal a opravdu toho litoval. Snaží se opravdu hodně abych mu zase začala věřit i když ví že to bude trvat dlouho. Prosím nepište mi tu chytré rady že byste to netolerovali a hned odešli, já přemýšlela nad všemi variantami ale rozhodla jsem se naše manželství zachránit, hlavně tedy naši rodinu, protože máme skoro dvouletou holčičku a myslím si že stojí za to to nevzdávat.
No ale jde o to, že se já necítím dobře, když vím že manžel chtěl jinou tak jsem mu proatě já nestačila, nelíbila jsem se mu atd. Vím že to není pravda, sám mi řekl že v tu chvíli vůbec nepřemýšlel, ale není to tak že bych se mu nelíbila. Ale já si tak připadám. Že za to vlastně můžu sama protože jsem pro něj nebyla dost dobrá.
Prosím nemyslete si že jsem nějaká stokilová ženská na mateřský v teplákách. To vůbec ne. Chodím pravidelně na vlasy, nehty, kupuju nové oblečení atd. Vždycky jsem se sebou byla hodně spokojená ale tímhle mi kleslo sebevědomí až úplně na dno a já nevím jak z toho ven, a jak pomoci hlavně sobě psychicky.
Samozřejmě s manželem o tom mluvíme, ví jak se cítím a snaží se mě podporovat, ale já nevím jak být zase,,normální,,
Jestli máte někdo podobnou zkušenost tak bych byla vážně ráda za vaše rady jak jste se s nevěrou a vším kolem toho vypořádali. Jestli to mezi vámi funguje a jak dlouho to kdyžtak trvalo? Moc všem děkuji a vážně prosím nepište mi že je to neodpustitelné a mám hned odejít atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49226
13.5.16 21:29

Ano, taková situace na sebevědomí nepřidá.. já vím.. taky jsem si to prožila, pořád jsem přemýšlela, kde mám jaký defekt a co je na mě špatně, že dal přednost té druhé… ale víš, časem pochopíš, že je to blbina, ona vůbec není lepší a ani hezčí než ty… jen byla jiná a byla po ruce.. s tebou to má společného pouze to, že bys na sebe měla začít být velmi hodná, dopřát si, co sis dřív odpírala, koupit si tu veledrahou kabelku, cos po ní vždy prahla a nebo ten krásnej, ale příšerně drahej náramek… začni hledat potvrzení své hodnoty zevně, abys získala vnitřní klid - tím myslím najdi si nějakého koníčka, něco, v čem budeš dobrá co tě bude bavit a naplňovat tak moc, a tak na sebe budeš pyšná, že ti nějaká paní bude u zadele.. dá se to.. fakt, slibuju, že bude líp ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.16 21:39

@jdukolem vazne si me moc potesila, dekuju. Hlavne to jak to pises vesele. doufam ze i ja budu nekdy zase v pohode. Jo a to uz delam s tim nakupovanim. Driv jsem premyslela ze nejprve nakoupim veci male a az co zbyde bude pro me, a ted si delam radosti i sama jen tak, ale stejne to ve me porad hloda, premyslim nad blbostma, sama to chci uz uzavrit, netrapit se tim ale nejak mi to nejde. Jak dlouho to tak trvalo tobe? Samozrejme kazdy to ma jinak, ale aspon orientacne? Moc ti dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
49226
13.5.16 21:54
@Anonymní píše:
@jdukolem vazne si me moc potesila, dekuju. Hlavne to jak to pises vesele. doufam ze i ja budu nekdy zase v pohode. Jo a to uz delam s tim nakupovanim. Driv jsem premyslela ze nejprve nakoupim veci male a az co zbyde bude pro me, a ted si delam radosti i sama jen tak, ale stejne to ve me porad hloda, premyslim nad blbostma, sama to chci uz uzavrit, netrapit se tim ale nejak mi to nejde. Jak dlouho to tak trvalo tobe? Samozrejme kazdy to ma jinak, ale aspon orientacne? Moc ti dekuji.

to víš, že budeš v pohodě a hlavně v klidu, protože ve chvíli kdy si najdeš něco svýho v čem budeš dobrá, tak tě to pohltí a zapomeneš na to se srovnávat… jinak hezky toho svého zkásni - na věci pro malou at ti dá peníze a za své si dělej radost.. já pokaždý když jsemměla depku tak jsem si koupila novou kytku v květináči - ve výsledku jich mám doma přes 60 :roll: :oops: :mrgreen:, je to můj velký koníček… no a samozřejmě jsem taky jezdila na výlety a na akce a tak.. prostě jsem neseděla jen doma a nepřemýšlela..
no co se času týká - promarnila jsem a protrápila jsem skoro rok, než jsem přišla na to, že je blbost se srovnávat a pak už to šlo samo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.16 22:12

@jdukolem tohle bude uz pul roku, jsou dny kdy je to v pohode a pak zase dny kdy byvch nejradsi utekla :D ale zrovna zitra jedem na jednu akci kde bude i ona. Takze cim vic se to blizi tim je to horsi, ale preci si nejakou holkou nenecham zkazit den na ktery se tesim uz dlouho. Prosimte a jeste Se zeptam, jaky mate vztah ted? Odpustila si mu to? Protoze me prijde ze i kdyz chci tak to ze mi ublizil mu nikdy neodpustim.
Promin ze se ptam, ja to nikomu nerekla a porad to tqk nejak dusim v sobe.

• Citovat
  • Nahlásit
49226
13.5.16 22:16
@Anonymní píše:
@jdukolem tohle bude uz pul roku, jsou dny kdy je to v pohode a pak zase dny kdy byvch nejradsi utekla :D ale zrovna zitra jedem na jednu akci kde bude i ona. Takze cim vic se to blizi tim je to horsi, ale preci si nejakou holkou nenecham zkazit den na ktery se tesim uz dlouho. Prosimte a jeste Se zeptam, jaky mate vztah ted? Odpustila si mu to? Protoze me prijde ze i kdyz chci tak to ze mi ublizil mu nikdy neodpustim.

pokud o to budete oba upřímně stát tak mu odpustíš.. u nás byl problém v tom, že to odpuštění jsem já dát chtěla, ale on o to nestál, lhal mi rok a půl, já se snažila a trápila a hledala na sobě ty pomyslné defekty, měla jsem komplexy a strachovala jsem se, že když nebudu dost to a nebo ono, tak ona bude ta lepší
a on? :cert: stále se s ní scházel.. no tak byl odejit… 8) :jazyk: co s takovým.. a upřímně jí ho přeju.. co s lhářem :P
u vás je situace jiná, on má zájem vše napravit a máte velkou šanci si z toho oba vzít poučení a vybudovat třeba mnohem hezčí vztah ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenye
13.5.16 22:44

Hele - vezmi to tak, že byl zvědavý, ona ho uháněla, ale ty jsi vyhrála, protože se vrátil a všeho lituje. Jsi prostě lepší než ona, a o hodně, protože ho neoslovilo nějaké dobrodružství s ní, nějaké výlety, ale vrátil se k tobě, kde jsou povinnosti, zodpovědnost. PROSTĚ JSI VYHRÁLA!!

U nás to bylo jinak - on jí propadl a já jen slyšela, že je to jiný svět, že chce jít dál, že se nechce vracet…bla bla bla… Jo, potkávali se jen občas, on se o její děti starat nechtěl, po roce ho kopla do zadní části a pustila k vodě, jenže on mezitím všechno rozbil… a loví další… prostě si musí dokazovat, že ještě než úplně padne stářím a zdravím, jak je mladý a žádoucí… když bude mít štěstí, tak to zůstane bez následků, když ne, tak zas bude platit…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
5812
14.5.16 00:09

Nemám podobnou zkušenost… ale upřímně, kdybys nedodržovala slib, nemáš sama ve svém okolí nějáké přitažlivé pány? a vždy tam platí, že ta přitažlivost znamená, že by byli v něčem lepší než tvůj chlap? on prostě selhal, ale s tebou to nesouvisí… no a s tím odpuštěním a blížící akcí přeju hodně štěstí a pevné nervy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7105
14.5.16 00:23

Něco podobného jsem před časem taky řešil.
Myslím, že můj hlavní problém asi nebyl odstřelené sebevědomí, ale spíš negativní emoce jiného druhu jako vztek, cholerické výbuchy, žárlivost atp. Myslím, že se mi to nakonec podařilo překonat. Největší krizi, kdy se mi to všechno vrátilo, jsem měl potom asi někdy po čtyřech měsících. Ale co se stalo, stalo se, teď už to nejde vrátit zpět. Řekl jsem si potom, že za tím chci už udělat tlustou čáru a to se vším všudy. Tzn. i na úrovni myšlení. Teď je to u mne už asi ve stádiu, že mě to téma už vlastně nudí. Chce to prostě jen čas, aby to člověk zpracoval…

Příspěvek upraven 14.05.16 v 08:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
14.5.16 02:41

být chvíli sama

Odjet někam sama, s kamarádkama nebo s maminkou, třeba i na krátkou dovolenou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6059
14.5.16 07:02
@Anonymní píše:
tohle bude uz pul roku, jsou dny kdy je to v pohode a pak zase dny kdy byvch nejradsi utekla :D ale zrovna zitra jedem na jednu akci kde bude i ona. Takze cim vic se to blizi tim je to horsi, ale preci si nejakou holkou nenecham zkazit den na ktery se tesim uz dlouho. Prosimte a jeste Se zeptam, jaky mate vztah ted? Odpustila si mu to? Protoze me prijde ze i kdyz chci tak to ze mi ublizil mu nikdy neodpustim.

Nejlepší příležitost pro tebe!!! Pěkně se oblékni, udělej vše proto aby ses cítila fajnově. Měj se k manželovi tak jako vždycky, zas to tou láskou nepřeháněj. Nech ho klidně i o samotě, nestolkuj…uží si to. ;) A úsměv na tváři za všech okolností. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3569
14.5.16 07:02

Některým prý pomáhá, jak to nevěrníkovi násobně vrátí. Samozřejmě pak za ním nepoběží, že dala Frantovi, Lojzovi, Pepovi a máš to, haj… To by se celé obrátilo proti ní. Možná by se ti zvedlo sebevědomí, ale otázkou je, jestli by ti nebylo ze sebe v konečném důsledku špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
14.5.16 07:27

Já vůbec nerozumím tomu, jak souvisí nejaký zasun bokem s Tvojí postavou a vzhledem 8o. Proč nás musíš přesvědčovat, ze nemáš sto kilo? Ale jestli Tě to trápí, tak bych na žádnou akci, kde bude ona nejela, udělala bych si jiný výlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.16 07:33

@jdukolem @Lenye holky dekuji za podporu, je mi moc lito ze u vas to dopadlo jinak. Ale ted jste urcite uz stastne a je to za vami :*
@Gosi to mi rika porad ze udelal blbost, nepremyslel ale ae mnou to nema nic spolecnejo. Ale kdyz ono to ptoste porad hloda no. a dekuji. Dneska jsem na to sama zvedava az ji uvidim :lol:
@Keltka dovolenou jsem si udelala hned po tom co se to stalo, nemohla jsem vedle nej vubevc byt a je pravda ze jsem na to cely tyden vubec nemyslela :D
@kve-tinka to bych ani neudelala, ze by mjsel byt porad jen u me a hlidala bych ho. Ale je to mlada 18 leta holka co prijede nacancana v mini atd. Ale vim ze si vybral nas tak na to nebudu myslet :lol: @jipo to bych neudelala, vim ze bycj se citila pak blbe, bylo by mi ze swbe hnusne a tqkhle se ponizovat nebudu.

Vsem vam moc dekuji za rady a povzbuzeni. moc moc dekuji. Pomohlo ni to

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.16 07:34

Já trpěla nevěru 7 let. Ve výsledku, je to půl roku, mě pomohlo nejvíc to, že jsem si šla nechat udělat profesionální fotky u fotografa, na kterých jsem viděla, jak jsem sešlá a utrápená. A po retušování pak jak jsem krásná, (kdybych nebyla utrápená). A tak jsem udělala to, v co jsem předtím ani nedoufala. Nejvíc mi pomohlo, že už nemusím, nechci a nebudu trpět dál NEVĚRNÍKA.
Hotovo, šmitec.
Jednoduché, efektní.
Pokud s ním chceš dál být, pak jak psala první v diskuzi, hýčkej se, dopřej si, hledej sebevědomí venku. Ono tebou proroste a vyléčí to i tu duši, ale počítej, že minimálně rok to bolet a trvat bude. Zapomenout se to nedá.
N.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat