Jak získat sponzorský dar

Anonymni
13.10.09 14:41

Jak získat sponzorský dar

Holky potřebovala bych poradit.Pracuju jako učitelka v jedné městské škole.A ráda bych si do třídy pořídila novou tabuli. Dnes je ale vše na učiteli, takže je zbytečné říkat řediteli, protože by mi ji stejně nekoupil.
Napadlo mě požádat nějaké giganty o sponzorský dar. Tabule stojí cca 80.000 kč. Ale vůbec nevím, či je to možné, nebo jak to funguje. Nebo jaké firmy jsou nejlepší. Nebo je to úplně „hloupý“ nápad. Ráda bych ale, když už něco dělám, aby z toho měly něco i děti(od toho tu sem, že :D )a nová multifunkční tabule by byla super. :)
katka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3138
13.10.09 14:57

Ahoj Katko, zkus požádat zřizovatele (ted by určite nedal celou částku - předpokládám že je to obec).

Nejlepším řešením je z mého pohledu toto :

Založit občanské sdružení podporující uvedenou MŠ. Stačí 3 lidi (např ty, další učitelka nebo některá maminka)a nějaké stanovy - vzory najdeš na netu, a poté pod tímto os žádat o granty (vzelávací fondy atp..).

Není to otázka několika týdnů, bohužel..

„Obyčejná“ školka se zdravými dětmi nebude pro žádného sponzora lákadlem.

Hodně štěstí.

J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.09 15:58

Děkuji, za tipy. Jen to není školka, ale škola. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
3886
13.10.09 17:31

Ahoj, možná by nebylo od věci dát žákům domů nějaký oběžník s žádostí o sponzorský dar - třeba má některý rodič prosperující firmu (nebo živnost) a pro své dítě by třeba mohl část peněz na tabuli poskytnout (a ještě si to odečíst z daní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
13.10.09 17:36

ahoj, já bych určitě oslovila místní firmy -v obci, kde je MŠ, a taky bych to dala na nástěnku, někteří rodičové podnikající na to opravdu mohou mít, ot. je co ta letošní krize…

u nás to tak funguje např. tak, že firma, která se zabývá prodejem hraček pravidelně každý rok školce nějaké dává

takže v nejhorším nedostaneš peníze na tabuli, ale třeba něco jiného,ale taky vhodného :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.09 18:37

moje mamka uci v mš a ted pres leto zorganizovala celou rekonstrukci tridy.Penize ziskavala od sponzoru jednodusse tak,ze obchazela vsechny firmy v nasem meste,rekla o co jde,zda by prispeli…nekdo prispel,nekdo ne,vetsinou davali tak 1000Kc,max 3tis,ale to byla spis vyjimka…nakonec sehnala asi 50tis.,coz stacilo…neco pridala skolka z rozpoctu a vyslo to…pak psala podekovani do novin a firmy jsou vyvesene na nastence v MŠ…Potrebovala akorat od reditelky darovaci smlouvy,ktere se vyplnily.ELa

• Nahlásit
  • Citovat
23860
13.10.09 18:51

Ahoj, to s oslovením rodičů je dobrý nápad, takhle to u nás na gymplu fungovalo standardně, když jsem ještě studovala :wink: Akorát to s ředitelkou stejnak budeš muset probrat. Když např. nějaký dar získáš, bude potvrzení dárci (aby si to odepsal z daní) stejně vystavovat škola. Pokud něco darují rodiče (např. 1000 Kč) a jsou zaměstnanci, tak si to z daní na konci roku mohou odečíst také (neboli stát jim vrátí 15% zpět). Vaše účetní ve škole by měla vědět jak to funguje, ať ti to pořádně vysvětlí, ty to zas řekni rodičům, třeba se někteří chytí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.10.09 10:03

Holky díky za tipy. Něco se pokusím udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
Ann123
13.6.12 16:54

Prosím nevíte jak získat sponzorské dary na maturitní ples?

• Nahlásit
  • Citovat
TomasMatusek
26.2.13 10:22

Prosim o radu.

AHoj, jmenuji se Tomas Matusek, a cetel jsem si tento clanek, zrozne mne zajimal.
Rad bych se Vas zeptat a je to mozna od veci, jak bych mohl ja obycejny clovek urporadat sponzorsky dar pro cloveka, ktery je ochrnuty od krku az po jeho dolni koncetiny! V krku ma hadicku, jeho matka trpi rakovinou, a jeho otec uz je v duchodu, a ten kluj je ochrnuty od 3let.Je mu 27, a vzivote nepoznal to je to stesti, ci krasa sveta.
kdyz jsem toto uvidel, rekl jsem si ze musim neco udelat. jenze nevim poradne jak. proto jsem se vas chtel zeptat a poprosit, zda by se zde nenasli ochotne osoby ktere by mne z touto situaci mohli pomoci, a poradit jak nato.Jsem obycejny mlady muj ktery pracuje. rozhodl jsem se mu prispet 3× 1/2 z me vyplati a prodavam i drahe veci, jenze na porozeni nejakeho hodne dobreho vozicku to nebude stacit, prej stoji okolo 100 ticis.
Proto jsem vas chtel pozadat zda by jste mne nemohli poradit. A treba se i japojit? Do tv nova bych nechtel psat ono by to bylo zase nejake medialni, a jeho rodina je silne verici. jasne muzete mne rict ze proc mu neprispeje cirkev, ale co si budeme povidat.
Proto jsem se vas chtel zeptat zda by jste mne nekdo nemohl poradit jak nato. Nevim zda je to stejna situace jako pro skoly:-)
Dekuji moc, sve napady posilejte na ***@seznam.cz
Budu vdecny za cokoliv

• Nahlásit
  • Citovat
TomasMatusek
26.2.13 10:24

Omlouvams e za chyby v textu az se stidim :D

• Nahlásit
  • Citovat
4478
26.2.13 10:39

Zkus dopisem oslovit televizi Markiza, maji porad Modre z neba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TomasMatusek
26.2.13 11:35

Děkuji :-) Zkusim. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
5429
26.2.13 14:32

Možná bych mohla pomoci s pořízením toho vozíčku. Moje matka je též na vozíku.
Záleží jaký vozík by potřeboval. Jestli nějaký speciální bude to problém, to asi nepomohu. Pokud by stačil klasický invalidní elektrický vozík. Možná bych ho mohla sehnat laciněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TomasMatusek
26.2.13 23:51

To by bylo prima, pokud by bylo mozno poslat nejlepe fotografii jak vypada ten vozicek, abych mohl vedet, a ukazat to jeho rodine, zda by vyuzila takovy vozicek, tak by to bylo prima, pak uz jen sehrat penizky na ten vozicek :-) Dekuji moc, prosim pokud by jste mohl poslat fotografii na tomasmatusek@seznam.cz
Jeho otec mu totiz vytvoril vozicek, on se nemoze hybat a tak travi celou dobu polohu v leze, podle mne pokud by mohl travit polohu v sede, kde by byl nejakym spusobem pripoutan, aby nepadal z onoho vozicku, bylo by to vazne prima, Dekuji mhonokrat. jezine co muze je nejakym negramotnym spusobem si pridrzovat hadicku kterou ma v krku, nevim jak se to rika, ci jmenoje trahiostopie, ci tak neak, omlouvams e neznam ten nazev, a muze pohybovat ruvou, ale to tak ze pomoci mysi, vytukava v pocitaci kravesove zkratky, aby mohl byt treba v kontaktu s lidmy, jenze to je hruza videt jak to dela. Ale pokud by mohl treba i ovladat ten vozicek aspon nejakym zpusobem, a jeho otec by mel tak ulehcenou praci, musi mu totiz byt neustale po ruce.
Dekuji mnohokrat, ze jste ochotni lide, a davate mne rady. Zjistuji ze je to boj na delsi trat, ale presto jsem ochoten pomoct mu, a to aspon nejakym zpusobem, proto vam vsem dekuji, kdo by mne chtel pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama