Jak podpořit touhu po dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 05:53
Jak ziskat touhu po diteti?

Vetsinou je totak, ze zena chce dite a muz ne.My to ale mame naopak.Muz chce dite, ja ale biologicke hodiny necitim. Vsichni jeho znami deti maji, a to jsou mladsi. Stale mluvime jen o detech, kdyz reknu ne, tak zaviname s rozchodem…Mozna to bude znit divne, ale jak podporit touhu po diteti?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 04.02.19 06:36

No já nevím :think: touha se asi takhle přivolat nedá ne? Možná by stálo za pokus být v přítomnosti malého dítěte, miminka. Uvidí s co by to s tebou dělalo. Asi by tě napadla myšlenka: tohle bych jednou mohla mít i já. Nebo bys poznala že se na to opravdu necítíš. Nevím kolik ti je, když ti ještě netikají hodiny. Ale některé ženy to tak prostě mají. Partner by to měl možná respektovat. Záleží jak dlouho ho odmítáš s dítětem a jak to bude trvat dlouho. Pokud to už říkáš roky a jen ho odbiješ slovem později, já se na to necítím, tak se mu na druhou stranu nedivím.
Jo a na nějaké hodiny bych se vyprdla. Mysli na to že až budeš mít 35 a ty se náhodou rozmyslíš tak to taky nemusí jít…

Sazuka
Kecalka 113 příspěvků 04.02.19 06:40

U nás jsme to měli přesně jako u vás. Chlap dítě chtěl a já ne. Nikdy mi ale nevyhrožoval rozchodem, prostě se vzdycky zeptal. Mě na touhu po dítěti nepomohlo ani to, že se ségře narodil úžasnej chlapeček. Já ho milovala, vozila v kočárku, pohlídala, ale abych řekla, že chci taky, to ne. Muselo to přijít samo. Přišlo, chlap vydržel, chtěl 2 roky a já ještě ne. Teď máme dceru a čekáme druhé. Vše přišlo jak mělo. Na rodinu se musí cítit oba. :mavam:

Uživatel je onlineKukacka123
Závislačka 3068 příspěvků 04.02.19 07:13

Touhla privolat nejde…bud chces nebo ne :nevim: bud partner pocka (a bude pocitat i s tim, ze to treba nevyjde) a u tebe to prijde a nebo ne..ale znam i pary, ktere se kvuli tomu rozesli…nebo si partner nasel bokovkuy ta dite chtela, tak mel s ni a od partnerky odesel pak taky :nevim: dulezite taky je, jestli rikas ZATIM NE a nebo NIKDY! To druhe jsou vetsinou ty rozchody…na druhou stranu (nevim teda kolik vam je) ma ale partner treba vek a nechce cekat…nekdo nechce prvni dite po 35-40 ;)

marg
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 04.02.19 07:29

Já jsem touhu po dítěti nepocítila nikdy. Takovou tu vnitřní. Takže kdybych měla čekat na ní, jsem doteď bezdětná. Ve třiceti jsem si úplně racionálně řekla, že už si nebudu vyzvedávat další antikoncepci a hned jsem otěhotněla. Jinak jsem byla strašně spokojená bez dítěte, ale řekla jsem si, že pak by to třeba jít nemuselo a bylo by mi to nakonec líto. Teď jsem strašně spokojená s jedním dítětem a druhé také nechci, takže to odsouvám s tím rozdílem, že kdyby to pak nešlo, líto mi to už asi (tolik) nebude. V obou případech partner chtel/chce dítě víc než já, víc o tom mluví. Asi nejsem ten správný mateřský typ :)

Šarlota4
Extra třída :D 10442 příspěvků 04.02.19 07:56

Ja jsem si take dite poridila sice z lasky, ale rozumove. Nikdy mi nic netikalo ani netika.

Froseth
Kecalka 432 příspěvků 04.02.19 08:06

Taky mi nikdy žádné hodiny netikaly. Manžel už chtěl taky dítě, já jsem se na to necítila, ale nechtěla jsem být stará matka a mít děti po 30. Takže u nás to bylo rozhodnutí spíš racionální.

S.Berankinová
Kecalka 343 příspěvků 04.02.19 08:10

Taky jsem nikdy touhu po dítěti necítila. Bylo to rozhodnutí z rozumu.

Ketris
Echt Kelišová 9813 příspěvků 04.02.19 08:34

Hlavne si nedelej dite z donuceni..

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 04.02.19 08:54
@Anonymní píše:
Vetsinou je totak, ze zena chce dite a muz ne.My to ale mame naopak.Muz chce dite, ja ale biologicke hodiny necitim. Vsichni jeho znami deti maji, a to jsou mladsi. Stale mluvime jen o detech, kdyz reknu ne, tak zaviname s rozchodem…Mozna to bude znit divne, ale jak podporit touhu po diteti?

Vysaď hormonální antikoncepci - to je spolehlivý zabiják touhy po dítěti ;) . Jinak na sex chuť máš? - Ta je často s touhou po dítěti spjata a její absence často holkám vadí víc než nechuť mít dítě. Když se vyřeší menší libido často se ruku v ruce dostaví touha po dítěti…je to docela logické.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 08:55

Tak já nestačím zírat. 8o Proč sakra někdo chce dítě z rozumu, když je mateřský pud na 0? :roll: Kvůli tomu, aby si udrželi chlapa nebo proč ještě? A já se pak divím v té mé práci, že tam jsou matky úplně bez soudnosti :think: ..
Tak pokud víte, že dítě nechcete nebo k nim nemáte vůbec žádný vztah, tak si je raději nedělejte. Ono pak totiž nejde už jen o vás!
Má otázka zní…proč? Tak si raději užívejte života bez dětí ne? Takhle to působí, že musíte mít dítě, protože vás do toho nutí spíš názory společnosti. Věřte či ne, ale žena může být matkou, ale ne maminkou. Kdo nezažil pár příběhů takových žen (které pak zrovna radostí nekvetou), nepochopí. :think: Škoda, že ženy, co po miminku tak touží mnohdy děti mít nemohou a naopak. Kéž by to příroda brala jako: Nechceš, nemáš k dětem vztah a cit tak nic nebude. :think: Pak by bylo asi mnohem víc dětí šťastnějších. Ono dítě totiž není hračka. :?

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 04.02.19 09:00
@Anonymní píše:
Tak já nestačím zírat. 8o Proč sakra někdo chce dítě z rozumu, když je mateřský pud na 0? :roll: Kvůli tomu, aby si udrželi chlapa nebo proč ještě? A já se pak divím v té mé práci, že tam jsou matky úplně bez soudnosti :think: ..
Tak pokud víte, že dítě nechcete nebo k nim nemáte vůbec žádný vztah, tak si je raději nedělejte. Ono pak totiž nejde už jen o vás!
Má otázka zní…proč? Tak si raději užívejte života bez dětí ne? Takhle to působí, že musíte mít dítě, protože vás do toho nutí spíš názory společnosti. Věřte či ne, ale žena může být matkou, ale ne maminkou. Kdo nezažil pár příběhů takových žen (které pak zrovna radostí nekvetou), nepochopí. :think: Škoda, že ženy, co po miminku tak touží mnohdy děti mít nemohou a naopak. Kéž by to příroda brala jako: Nechceš, nemáš k dětem vztah a cit tak nic nebude. :think: Pak by bylo asi mnohem víc dětí šťastnějších. Ono dítě totiž není hračka. :?

Protože se bojí, že časem ho chtít začne, ale už bude pozdě a bude hrozit, že si to bude celý život vyčítat, protože už s tím nepůjde nic udělat.

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 04.02.19 09:01

První dítě v 25, druhé v 27. Žádné biologické hodiny. Chlap chtěl dítě, tak jsem nakonec povolila a a bylo… Jsem za to ráda, kluky miluju, i když mě nima to mateřství vůbec nenaplňovalo, to začalo až teď, kdy jim je 6 a 8 let. Teď čekám neplánovaně třetí, je mi 34. Teprve teď cítím, že jsem paradoxně na mateřství připravená…Úplně se na miminko těším, to se synama nebylo…

Příspěvek upraven 04.02.19 v 09:02

Lendie
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 04.02.19 09:01

@Aneta.Berg tak takhle bych to nevidela. Mela jsem snizene hormony a dali mi proveru (chut k sexu take predtim byla nizsi) Po miminku jsem toužila snad od 18nacti a rozhodne v obdobi HA ci hormony v tom nehrali roli. Deti miluju a osobne si myslim, ze muze jit proste o zenu, co nema vztah k detem a matersky city ci jak se to nazyva. Proc by ne? Proc je to pro ostatni tak divna predstava? Známá deti nemá, je jí 43, cestuje, uziva si, nasla si chlapa,ktery sice ma jednoho syna s predchoziho vztahu, ale s tim jeden vikend za 14 dni ci dle potreby vydrzi (je uz taky starsi). Vsichni se to naucili tolerovat a ona jen září.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 09:08
@Aneta.Berg píše:
Protože se bojí, že časem ho chtít začne, ale už bude pozdě a bude hrozit, že si to bude celý život vyčítat, protože už s tím nepůjde nic udělat.

tak jsou pak jiné možnosti jako treba adopce. V dětských domovech je hodně dětí, co mělo matky, co k nim vztah prostě nenašlo a přesně o tom mluvim (ze zkusenosti), že pak takhle deti skonci. Nektere. O nektere se staraji prarodice nebo je maji na hlidani prarodice tak casto az to neni zdrave. Nevim, ale proste s timhle nesouhlasim. Podle me by bylo fajn kdyby to matka priroda zaridila tak, ze zena s materskym pudem nabyde urcitych hormonu a mohla by otehotnet. Jinak ne…, ale i kdyby to tak bylo tak jsou tu IVF apod.. :(
Pardon, asi me tu dost lidi ukamenuje, ale tohle je muj nazor.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >