Jak získat zpět ztracené sebevědomí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AndyzOpavy
Stálice 58 příspěvků 29.11.17 22:11
Jak získat zpět ztracené sebevědomí?

Ahoj,
potřebovala bych radu od zkušenějších. Zažila jsem si teď rok pro mě opravdového pekla. Špatně jsem se zamilovala. Paradoxně jsem s tím klukem na začátku ani nechtěla nikam jít a on mě uháněl, nakonec jsem se zamilovala tak, že bych mu modrý z nebe snesla, kdyby to šlo…
Nedávno jsme se rozešli, byl to strašně špatný partner, i tak mě ale rozchod strašně bolí. Jak se dostat z rozchodu je ale všeobecně známé (a taky se to všechno snažím praktikovat), ale co se zničeným sebevědomím? Vždy jsem byla pořád usměvavá holka, pro každou srandu, sebevědomá, mám docela pěknou postavu, jsem štíhlá, vysoká, v obličeji normální, studuji elitní školu (jak se o ní říká :lol: ), ve sportu jsem byla dobrá, prostě jsem byla plná elánu. Teď je moje sebevědomí úplně v háji. Nechce se mi ani vstát z postele, ke cvičení se nutím vrámci rekonvalescence z rozchodu, do školy se učím tak ledabyle, cítím se jakoby pro mě všechno skončilo. Investovala jsem do něj tolik energie a žádnou nedostálala zpět, že mě úplně vysál.
On si to od našeho začátku zároveň se mnou řešil i se svoji bývalkou. Mně tak nějak něco řekl, věděla jsem o ní, ale ne to, že mě podvádí a střídá si nás u sebe doma jak ponožky…Já se mu neustále snažila dokazovat, jak za to stojím, jak jsem dobrá. Vařila jsem mu, uklízela, v posteli se mohla přetrhnout, s firmou mu pomáhala, ramínko nastavila, když se potřeboval vypovídat kvůli bývalé, věci zařídila, když nestíhal, prostě byl moje největší priorita a já samu sebe odstrčila až někam do pozadí, hlavně aby pán byl spokojenej. Jenže on nebyl spokojenej nikdy s ničím. Několikrát mi řekl, že mám krásný nohy, ale jen když je mám v kalhotech, protože mi jde hodně vidět celulitida, že až budu po porodu, tak mi zaplatí umělý prsa, aby ho to víc rajcovalo (prsa fakt moc velký nemám), že ať si nemyslím, že až mi bude třeba 45 (ted je mi 25), tak bude mít do postele nějakou mladou dvacítku…Pořád mi lhal z očí do očí, snížila jsem se až k tomu, že jsem mu projela mobil, abych se zdravě naštvala a konečně ho kopla do zadele. Když je nemocnej, tak kolem něj skáču, a on je na mě akorát strašně protivnej, před ostatními mě shazoval, mě shazoval…prostě nikdy jsem mu nebyla dost dobrá, v ničem. Dělal mi to naschvál..Jenže já mám teď sebevědomí v čoudu. Jsem strašně plačtivá, několikrát denně se prostě jen tak rozbrečím, když si vzpomenu, co všechno mi prováděl..Scházel se se svouji ex a ještě k tomu měl do postele nějakou mladou, co ji ulovil někde na večírku a ještě ji zaměstnal ve firmě. A mě to akorát ničilo a místo toho, abych ho poslala k šípku, já se snažila víc a víc, abych mu dokázala, že nejsem tak špatná… Máte s tím některá zkušenost? Jak posilnit své sebevědomí? Moc děkuji!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 29.11.17 22:27

Já na tebe tak strašně moc nechci být zlá… Takže věcně.

Hele takovýhle blbci si vytipovávaj holky jako jsi ty, ty co dokazují, že za něco stojí, ty, co se můžou kvůli chlapovi přetrhnout atd. Proč bys to jako měla dokazovat, že za něco stojíš, proč nejsi prostě sama sebou? A proč posloucháš takové kecy (viz celulitida, prsa apod) a necháváš se shazovat?

Tady vůbec nejde o nějaký rozchod, tady jde o to, že si sama sebe nevážíš, že se nerespektuješ. Ty jsi žádné sebevědomí neztratila, protože jsi ho nejspíš nikdy neměla. Sebevědomé holky si za žádných okolností nezačínají s týpky jako toto individum. Na tom pracuj. A dokud si nezačneš vážit sama sebe, budou se na tebe lepit jen týpci jako tvůj ex. Hodně štěstí. :kytka:

Ou
Kelišová 5374 příspěvků 29.11.17 22:31

1. stanovte si pevný denní režim a dodržujte ho. Hodně sportujte a obecně se zaměstnejte, abyste se přestala utápět v rozpitávání všecho a černých myšlenkách.

2. sepište si seznam 100 aktivit a věcí, které vám dělají radost a každý den si z toho seznamu zařǎdte do denního programu alespoň 2.

3. začněte dělat něco užitečného a smysluplného, ideálně abyste tím pomáhala ostatním a ideálně v kolektivu dalších lidí. Tedy chodit sázet stromky, nebo dělat zdravotního klauna dobrý, dělat něco sama u počítač špatný. Získáte tím perspektivu toho, co je důležité, zaměstnáte se a bduete mít dobrý pocit, že děláte něco užitečného - i z toho roste sebevědomí.

4. začněte si psát deník (ne o tom, co jste dělala, ale o tom, co se vám honí hlavou a každý týden si udělejte čas na to, abyste si přečetla zápisy z minulého týdne a zvážila jestli to vidíte stejně. To samé pak dělejte vždy jednou za měsíc.

5. začněte pracovat na tom, abyste si osvojila postoj že strachu se čelí, úzkosti a překážky se překonávají. A za každé čelení a překonání, i malých úzkostí a malých překážek se nějak drobně odměňte.

tohle jsou docela fajn knihy

http://obchod.portal.cz/…-sebevedomi/
https://knihy.abz.cz/…stni-hodnoty

mroe
Extra třída :D 14536 příspěvků 29.11.17 22:40
@tyniste píše:
Já na tebe tak strašně moc nechci být zlá… Takže věcně.

Hele takovýhle blbci si vytipovávaj holky jako jsi ty, ty co dokazují, že za něco stojí, ty, co se můžou kvůli chlapovi přetrhnout atd. Proč bys to jako měla dokazovat, že za něco stojíš, proč nejsi prostě sama sebou? A proč posloucháš takové kecy (viz celulitida, prsa apod) a necháváš se shazovat?

Tady vůbec nejde o nějaký rozchod, tady jde o to, že si sama sebe nevážíš, že se nerespektuješ. Ty jsi žádné sebevědomí neztratila, protože jsi ho nejspíš nikdy neměla. Sebevědomé holky si za žádných okolností nezačínají s týpky jako toto individum. Na tom pracuj. A dokud si nezačneš vážit sama sebe, budou se na tebe lepit jen týpci jako tvůj ex. Hodně štěstí. :kytka:

Chtela jsem napsat totez, mam uplne stejny pocit.
Kdybys byla sebevedoma, nikdy si s takovym nezacnes…

AndyzOpavy
Stálice 58 příspěvků 29.11.17 22:46

Já myslím, že jsem nějaké měla, ale dost vratké. Nikdy před tím, jsem si od partnera nenechala s. át na hlavu a to to byly oproti tomuto úplný blbiny…toto je poprvé, poprvé, kdy jsem se pro někoho tolik obětovala a moc dobře nevím, jak z toho ven. Začni si vážit sama sebe se hrozně jednoduše řekne…možná, kdo něco podobného nezažil ani neví, jak se cítím. Děkuji moc ale za rady a názory, jsem si vědoma toho, že o nějakém vážení si sama sebe teď nemůže být absolutně řeč…
@Ou Děkuji moc za rady a doporučení těch knížek, určitě se na to podívám

bigl
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 29.11.17 22:46
@tyniste píše:
Já na tebe tak strašně moc nechci být zlá… Takže věcně.

Tady vůbec nejde o nějaký rozchod, tady jde o to, že si sama sebe nevážíš, že se nerespektuješ. Ty jsi žádné sebevědomí neztratila, protože jsi ho nejspíš nikdy neměla. Sebevědomé holky si za žádných okolností nezačínají s týpky jako toto individum. Na tom pracuj. A dokud si nezačneš vážit sama sebe, budou se na tebe lepit jen týpci jako tvůj ex. Hodně štěstí. :kytka:

Pod toto se taky podepisuji.
Tys nikdy nebyla sebevědomá, protože bys jako sebevědomá žena nikdy nemohla dopustit, aby se chlap k tobě takto choval.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 29.11.17 22:48

@Ou
vynikající rady, sice nejsem zakladatelka, ale výborné a uložím si je „pro jistotu“

akorát mě zarazila jedna věc, těch 100 aktivit, to vážně někdo je schopen mít 100 aktivit a věcí které mu dělají radost??
nedovedu si to představit 8o není to nějak moc? Kde se dají vzít?

díky :kytka:

Andreww
Kecalka 278 příspěvků 29.11.17 22:57

Muzes mit 1000 aktivit sportu zajmu ale pokdu se nebudes mit rada tak ti nepomuze nic.

AndyzOpavy
Stálice 58 příspěvků 29.11.17 22:59

Dobře…tak možná jsem se neměla tolik ráda, možná jsem neměla tak velké sebevědomí ani před tím…ale JAK na to?? To je podstatou mého dotazu, to okolo jsou jen zbytečné řeči a důvody, které mě srazily úplně na zem…

mroe
Extra třída :D 14536 příspěvků 29.11.17 23:06

Ja nevim, u me to prislo casem. Z domova jsem sebevedomi moc nemela.
Ja si casem uvedomila, ze vetsina lidi toho umi daleko mene nez ja a casem jsem zjistila, ze krasa je velmi povrchni vec a na spouste hezkych lidi je vastne na prvni pohled videt, ze uvnitr neni nic. Na dalsi velke skupine se to pozna po prvnich slovech… JAK jsem na to prisla, vlastne sama nevim… proste jsem se snazila pracovat na svem vzdelani a na sobe, a nejak to casem prislo samo… ja ale nemuzu rict, ze by si sebe nekdy vazila tak malo, abych se sebou nechala takhle orat… takze si to asi nedokazu predstavit a tim padem asi neumim ani dobre poradit.

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 29.11.17 23:52
@AndyzOpavy píše:
Dobře…tak možná jsem se neměla tolik ráda, možná jsem neměla tak velké sebevědomí ani před tím…ale JAK na to?? To je podstatou mého dotazu, to okolo jsou jen zbytečné řeči a důvody, které mě srazily úplně na zem…

No, když to je asi taky ten problém „on mi způsobil toto a tamto, je zlý.“ Já vím, že je to smutné a bolestivé, ale jednoho dne (dej tomu čas) bys měla dojít k závěru, že sis za to mohla úplně sama (nesrážím tě na zem, hovořím z vlastní zkušenosti). Ano, je to těžké, ale když si toto uvědomíš, časem k tomu dospěješ a přijde ponaučení, které si s sebou poneseš celý život. Snaž se příliš nelitovat a přistupovat k věci logicky. Ano, nechala jsem po sobě šlapat. Ano, lituji toho. Ale minulost nezměním - můžu si jen slíbit, že něco takového už více nechci.

V nácti jsem měla takového povedeného přítele, taky jsem se cítila ublížená. Ale dospěla jsem po nějaké době k tomu, že takoví lidé jako on mi nesahají ani po kotníky, doslova. Pak na mě zkusili podobný přístup ještě jiní chlapi - rychle jsem jim řekla nashledanou. Dokonce se ke mně náhodou doneslo, že ten jeden mi přezdívá něco jako ocelová lady (to mě potěšilo).

Recept jak získat sebevědomí neexistuje, začíná to a končí v hlavě. Dělej to, co sama chceš a co považuješ za správné. Jednej dle svého zdravého rozumu, dle svých zásad. Ale to přece sama víš ;)

eluv
Echt Kelišová 7982 příspěvků 30.11.17 00:52

@AndyzOpavy nevím jestli ti poradim ale ja tokovy rozchod vyřešila odjezdem do zahraničí jela jsem sama :lol: a bylo to uzsne co jsem udělala tam se otrepes velmi rychle, zacnes si vazit sama sebe, potkas úžasné lidi na konec jsem tam zůstala 8let. Dodnes si pamatuju když mi prvni tyden straší šedovlasý typek vykládal u piva at mu odpustim a zabalim ho do pomyslné krabice kterou zavřu a pošlu do vesmiru :lol:. Ten večer jsem.si myslela ze je on je na hlavu, ale pak jsem zjistila že to opravdu funguje. Zbavila jsem se jak jeho v myšlenkách tak jsem si začala vážit sama sebe. Teď zpětně bych o sveho ex ani kolo neoprela a paradoxně dva roky po rozchodu se měl zbláznit s vypisovanim emailu a proseb o odpusteni atd…Ale to já už byla dávno jinde.
Tím te nechci někam posílat, ale zkus udělat něco za co se ocenis zes to dokázala. Sport, cestovani cokoliv kde se zrealizujes. Nebo nějakou stáž pri škole…změn si třeba i účes, nebo zacni behat je toho spousty jen možná te to teď nenapadá…Držím ti pesti :hug:

K K
Kecalka 481 příspěvků 30.11.17 08:18

@AndyzOpavy

Hele, je treba si uvedomit, ze to co zazivas je po rozchodu vcelku normalni.

Taky si asi neuvedomujes, jaky jsi mela stesti. Stalo se ti neco krasnyho - dostala jsi ponauceni, ze ne vzdy je dobro odmeneno dobrem. Neni to tvoje chyba, ze ti byl nevernej - proste to byl smejd, i kdyby ses rozkrajela, byl by takovej.

Az se ne to budes divat s odstupem, zkus se vecne podivat na to, kde jsi udelala chybu. Jak jsi mohla prejit jeho komentare ohledne tvoji celulitidy a prsou? Mel pravdu, nebo ma (bohuzel… :-) ) kolem 25 let trochu celulitidu kazda holka? Byl on bez chyby, ze hazel kamenem - nebo te chtel jen ranit, a ty jeste posmutnele koukala do zrcadla a rikala si, ze ma pravdu?

Taky je podivny, ze cim na tebe byl hnusnejsi, tak tim vic jsi se snazila… Fakt ses nikdy nezamyslela nad ti, co z toho vztahu vlastne mas ty? Jak je mozny, ze jsi nemyslela na sebe a svoje dobro - delas to casto? Popravde pro hezkou petadvacitku co mi uklidi, uvari a jeste se snazi v posteli bych sel sveta kraj, sel s hlavou odkrytou a sel bych bosy… :-)

Bud stastna, ze jsi ziskala skoro zadarmo takovou zkusenost - evidentne jsi ji potrebovala. Jestli ti je 25 a jsi hezka, tak si muzes chlapy vicemene vybirat. Ze sis vybrala nekoho, kdo te psychycky tyral, je obrovsky pouceni. Vem si, ze byste meli dve deti a tobe nebylo 25 ale prave tech 45… To by teprv byl narez.

Tak zacni vybirat znovu a lepe! A bud stastna, ze nad tebou nekdo nebo neco drzi ochrannou ruku! Spousta lidi tolik stesti jako ty nemela.

Ale pozor - nesmis to videt tak, ze jsi naivni bl.ka co kazdymu sedne na lep. Tak to neni - naopak jsi chytra (objektivne, kdyz delas dobrou skolu) a hodna. Je spravny bejt hodnej a sirit kolem sebe dobro. V tomhle treba tvyho bejvahlyho prevysujes - ty jsi sirila dobro (a on to zneuzival), o siril kolem sebe jen zlo (bud ranil i ty ostatni, se kteryma te podvadel, nebo ony byly jako on a vzajemne si budou otravovat zivot, protoze siri zlo). Fakt se zacni zajimat o psychologii - proste jsou lidi, kteri jsou „psychickymi mrzaky“. Proste se jim treba nevyvinul pocit viny - neznas nekoho, pro ktery je kazdy obvineni jen kampan, protoze on nikdy nic spatnyho neudelal??? Protoze jsi hodna a tudiz takovyma psychyckyma mrzakama vyhledavana a zranitelna, tak bych ti doporucil v pristim vztahu nikam nespechat. Jestli o tebe fesak bude stat a bude mit stejnou povahu jako ty, tak se smiri s tim, ze na prvnich par rande byla jen pusa… Na druhou stranu individuum jako tvuj bejvalej o takovou strati zajem - protoze ji chce jen do postele a ne jako partnerku…

No tak ti drzim palce, at to priste je nejakej hodnej, co za to snazeni stoji!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 08:50

Kocko zakladatelko, tak ted mi pises uplne ze srdce, jako by to byl muj pribeh, to je neskutecny… jsem na tom uplne stejne s tim rozdilem, ze jsem jeste nesebrala odvahu se s nim rozejit… :* :* :* :*

Uživatel je onlineČerná vdova
Echt Kelišová 9976 příspěvků 30.11.17 12:01
@AndyzOpavy píše:
Já myslím, že jsem nějaké měla, ale dost vratké. Nikdy před tím, jsem si od partnera nenechala s. át na hlavu a to to byly oproti tomuto úplný blbiny…toto je poprvé, poprvé, kdy jsem se pro někoho tolik obětovala a moc dobře nevím, jak z toho ven. Začni si vážit sama sebe se hrozně jednoduše řekne…možná, kdo něco podobného nezažil ani neví, jak se cítím. Děkuji moc ale za rady a názory, jsem si vědoma toho, že o nějakém vážení si sama sebe teď nemůže být absolutně řeč…
@Ou Děkuji moc za rady a doporučení těch knížek, určitě se na to podívám

Tak s tím začni ještě dneska.
Sežeň si knihy Luise L. Hay, třeba Miluj svůj život nebo Síla ženy, 21 dní mistrovských afirmací. Pořádně si to pročti. Hlavně ty části zaměřené na afirmace. Každý den si stoupni před zrcadlo a 100× si řekni: vážím si sama sebe, miluji se právě taková, jaká jsem… dělala bych to aspoň 2× denně (tedy 200× za den). Nezabere to zas tolik času a rychle to začne fungovat. Ale v mezičase se snaž nemyslet na to, že jsi k ničemu atd. To bys ty afirmace musela říkat víckrát za den, abys to přebila. Sebereš se, ale musíš to chtít udělat.
Tak to pro sebe udělej, nikdo jiný to za Tebe neudělá. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >