Jak žít bez lásky? Manžel nebo milenec?

nevyplneno
4.12.09 20:40

Jak žít bez lásky? Manžel nebo milenec?

Zdravím všechny čtenářky/čtenáře. Potřebuji se alespoň vypsat ze svého splínu, protože to nemám komu povědět. Třeba se navíc dozvím názory nezúčastněných osob…
Byla jsem s přítlem víc než rok, když jsem se zamilovala do jiného. Ale chvilinku po tom, jsem zjistila, že jsem těhotná. Těhotná s přítelem (s tím druhým jsem tenkrát ještě nespala). O miminko jsme se snažili, nějakou dobu to nevycházelo a pak se najednou zadařilo… Kvůli mimču jsem se s tím druhým rozešla, i když mě to strašně moc bolelo a přítele si vzala…pak se narodila dcera a já začala pomalu na bolest zapomínat a užívala si mateřství. Pak jsem ale zjistila, že manželství není takové, jak bych si představovala. Manžel je fajn chlap, nebije mě, neopíjí se, má mě rád. Ale já už nemůžu v tom vztahu najít to, co by mě naplňovalo. Manžela nemiluji, mám ho spíš za kamaráda, ale záleží mi na něm. Proto se snažím na sobě nedát nic znát, i když ve mě všechno křičí…Před třemi měsíci jsem si navíc našla jiného muže, kterého strašně moc miluju. Je mi jasné, že jsem ve fázi zamilovanosti, kdy člověk neřeší maličkosti a má nasazené růžové brýle. Navíc je to náš společný kamarád. A teď nevím, co mám dělat. Chtěla bych být s tím druhým, strašně moc mě bolí, že nemůžu. Manželovi a hlavně sexu s ním se vyhýbám jak čert kříži. Musí mu být jasné, že není všechno tak jako dřív. Po večerech pláču, protože nechci žít bez lásky. Pláču, protože usínám vedle někoho, kdo je mi skoro cizí..Ale na druhou stranu se nechci rozvádět. Nechci manželovi ublížit. Nechci malé dcerce vzít otce. Navíc můj milenec je náš společný kamarád, nechci aby se rozhádali. Nechci přijít o společné přátele, bez kterých si život představit nedokážu. Strašně se trápím, protože nevím co mám dělat. Mám počkat, podvádět manžela dál a pak uvidět, jestli nám s milencem láska vydrží? Rok? Dva? Jak poznám, jaké řešení bude nejlepší? Snad mě zde všichni neodsoudíte, snad se najde někdo s podobnou zkušeností. Díky za přečtení, popř. za názory…přeji hezký večer.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9219
4.12.09 21:15

a milenec o tebe a malou stojí???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nevyplneno
4.12.09 21:16

Ano, právě že stojí…

• Citovat
  • Nahlásit
9219
4.12.09 21:21

i o malou jo? a chce se o vás starat nebo v tom vidí jen ten sex? jak se k malý chová?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nevyplneno
4.12.09 21:24

S malou si rozumí, sice nemá s dětmi velké zkušenosti, ale moc se snaží. Když něco dělá nebo říká tak jak nemá, povím mu to a on si z toho bere ponaučení. Postupně se učí, jak zacházet s malým dítětem (dceři ještě nejsou ani dva roky). Malá ho má ráda, je to oblíbený strejda.

• Citovat
  • Nahlásit
18558
4.12.09 21:31

Asi jses strasne nestastna to jo..ale na muj vkus se zamilovavas nejak casto do jinych muzu,nemyslis?
Rozhodne neodsuzuju,je to tva vec :wink:

Narovinu,ja tohle moc nemusim,bourat rodinu a jak sama rikas,brat male tatu,kdyz manzel je hodnej muz i tata..Na druhou stranu zit bez ty lasky,ale presne,kdyz odejdes za milencem,za rok muzes byt jeste nestastnejsi,rozhodnuti je jen na tobe no,moc stesti :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9219
4.12.09 21:31

no to nezní špatně.. a jak se k malý chová její taťka a ona k němu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32193
4.12.09 21:32

Já bych doporučila manželskou poradnu nebo tak něco.Víš,tady si každý přečte,co napíšeš,ale jak je to doopravdy,neví nikdo.Myslím,že po písmenkách by Ti neporadil ani psycholog.Aby mohl adekvátně poradit,musí Tě vidět a znát názor i z druhé strany.

Já bych se přimlouvala zůstat s manželem.Každá láska jednou vyprchá a nemůžeš vědět,co se s milence vyklube potom.

Abys nelitovala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
4.12.09 21:35

Je to hrozně těžké - musíš vědět sama, co je pro vás nejlepší. Pocit zamilování je strašně krásná věc - s mým současným manželem jsme si zamilování fakt užili a po šesti letech je to prostě klasický vztah - o nějaké euforii nelze mluvit. Bála bych se být nevěrná, protože bych se třeba mohla „zamilovat“ - v tom je zrádnost zamilovanosti - zdá se Ti, že vše je růžové, že jsi zase šťastná, že létáš v oblacích… Že je zase pro co žít. Jenže s každým partnerem, i s tím, s kterým jste zažívali bouřlivou zamilovanost, se vztah změní a bude to zase jen vztah. Přestože u nás euforie vyprchala, tak si cenním toho, že mám muže, o kterého se můžu opřít, spolehlivého tátu a manžela.
Já osobně bych zůstala s partnerem, ale to říkám za sebe a nemůžu v tomhle ohledu radit druhým - třeba Tvoje štěstí čeká opravdu někde jinde.
A když už jsem u toho Tvého štěstí - rodiny je hlavně o tom, abychom respektovali přání, touhy, štěstí těch ostatních. Jak by to nesla dcera? A co manžel? Asi by ho to hodně položilo. Ze švárovy zkušenosti vím, že ženskou by časem oplakal, ale se „ztrátou“ dítěte se nedá jen tak srovnat. Představ si, kdyby s ním odešel on od Tebe…
Jinak Tě absolutně neodsuzuju - nechtělůa jsem být na Tebe nějak nepříjemná, to vůbec ne. Chápu Tě a rozumím Ti. Ale já bych byla spíš ten typ pro udržení rodiny.
Nějak se mi to, co mám dítě, urovnalo. Mám pocit, že by mi teď bylo jedno, jestli je můj partner starý nebo mladý, krásný nebo méně karásný (nechci psát šeredný - to by asi nebylo jedno nikomu :wink: ), ale je pro mě důležité, že se o nás umí postarat, že nás má rád.
Zamilovanosti s někým druhým je lepší se vyhýbat, protože jak se ten vlak rozjede, tak už je těžké ho zastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9219
4.12.09 21:36

já osobně bych se teda s manželem rozešla a šla za milencem pokud je ti s ním o tolik líp a pokud se o tebe i malou chce starat.. manželovi začne být časem divné,proč se to mezi vámi změnilo.. jdi dřív a v klidu,už kvůli malé.. ALE nebraň jí tátu vídat a nehádejte se před ní,je malá,ale dětem to ubližuje a hodně špatně se jim na to zapomíná.. přeju hodně štěstí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
4.12.09 21:48
kocunka píše:
pokud je ti s ním o tolik líp

Já jenom reaguju na Kocunku - fakt nejde koukat jenom na sebe, že pro mě je to nejlepší, ale mít ohled na ostatní. Švagrovi zdrhla holčina k jinému i s malým chlapečkem a je totálně na dně i tři čtvrtě roku poté… Holka ať si dělá co chce, najde si jinou - ale dítě je taky jeho a má na něj stejné právo jako ona. Přála bych mu, aby ho dostal do péče - on za rozpad manželství nemohl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9219
4.12.09 21:53

však proto jsem psala,ať se táta s malou může vídat,ale jestli jim to neklape,ta malá to taky musí cejtit.. nakonec to stejně záleží na zakladatelce.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.09 21:53

To je ta samá Kocunka,které je 18,je těhotná a rozdává rozumy…,v dalších podobných diskuzích.

Snad,až bude matkou,bude se na vše dívat jinak.Zatím vidí jen jednostranně,na ten druhý břeh nedohlédne.

Taky nejsem pro rozpadnutí rodiny.A pokud se tazatelka rozhodne pro milence,ať dítě dostane do péče otec

Děvče,však Ty to jednou všechno sama poznáš.Radíš o něčem,o čem nemáš ani potuchy.

• Citovat
  • Nahlásit
126
4.12.09 21:59

je to těžké a znám to. ale já zůstala s manželem a po roce bolesti jsem ráda. zamilovanost vyprchá, ale kvalitní vztah přetrvá. navíc dobrý otec. a na vztahu se dá pracovat, třeba poradna a hlavně mluvit a mluvit. a pokud se ti stává (neber to špatně) že se takhle zakoukáváš jinam, zkus jednou zůstat a řešit to. vždy jsem utíkala za „lepším“ a vždy to dopadlo špatně, tak jsem jednou přes bolest (a pocit, že je to život bez lásky) zůstala a je to teď velmi kvalitní vztah. držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9219
4.12.09 22:03

milá anonymko,pokud manželství nefunguje,nemá smysl trápit sebe,manžela ani malou ne? chtěla bych vidět tebe.. A klidně ke mě připomínky měj.. vím,jak vypadá manželství udržovaný kvůli dětem (udržovaný 16let) a až teď,když je synovi té dotyčné 20,rozhodla se najít si někoho jiného,ale nikomu už nevěří.. a rady rozhodně nerozdávám,říkam jen svůj názor a nebojím se ho říct otevřeně.. že se do mě naváží nějaká zamindrákovaná mamina mi OPRAVDU žíly netrhá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama