Jak žít po rozvodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  02.04.18 11:04
Jak žít po rozvodu

Zatím k rozvodu nedošlo, ale manžel je neúprosný. jsem už te´d bez energie, je mi vše moc líto, mám ho pořád ráda a rodina je pro mě nejvíc. ničí mě, že kluci budou ve střídavce, je mi z toho všeho úzko. čeká nás všechny stěhování ze společného domu, začátek v novém městě, možná i nová škola, školka, nevím, jak to půjde rychle. Prosím poraďte, co dělat, na co se zaměřit, abych měla pocit, že mám smysl života. Děti jsou pro mě znamenají opravdu hodně, ale nevím, jak dokážu žít bez partnerské lásky, přátelství. Být na vše sama. Ani nechci být tak silná. Nějak nevidím naději…

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20325 příspěvků 02.04.18 11:10
@Anonymní píše:
Zatím k rozvodu nedošlo, ale manžel je neúprosný. jsem už te´d bez energie, je mi vše moc líto, mám ho pořád ráda a rodina je pro mě nejvíc. ničí mě, že kluci budou ve střídavce, je mi z toho všeho úzko. čeká nás všechny stěhování ze společného domu, začátek v novém městě, možná i nová škola, školka, nevím, jak to půjde rychle. Prosím poraďte, co dělat, na co se zaměřit, abych měla pocit, že mám smysl života. Děti jsou pro mě znamenají opravdu hodně, ale nevím, jak dokážu žít bez partnerské lásky, přátelství. Být na vše sama. Ani nechci být tak silná. Nějak nevidím naději…

Víš jak vypadá sinusoida? Je to vlnovka. A ty jsi teď úplně dole v tom propadu, ale bude se to pomalu zlepšovat. Tak to s životem je skoro vždycky. Musíš prostě zatnout zuby a vydržet to, než tě zase vyveze na kopec.

Fakt. Tak to je, opravdu. Teď to nevidíš racionálně, ale zase se to zlepší, nezůstane to takhle pitomý.

KiriMaja
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 02.04.18 11:14

Chce to čas, vše přebolí. Každý konec má začátek. Všechno špatné k něčemu dobré.
Zaměř se na děti, věnujte si spolu co nejvíce času. Pak ty zapátrej, co vše oblíbené si kvůli rodině šoupla stranou, tak to vyndej ze šuplíku. Začni se věnovat sama sobě, třeba cvičit, kamarádky. Udělej si radost pro sebe.

Příspěvek upraven 02.04.18 v 11:23

Anonymní  02.04.18 11:15

@Bábrdl takže jsem teď na dně… jen se bojím psychických problémů, abych tomu nějak nepropadla. Jsem spíš labilní než stabilní, takže takové změny mě dost rozhodí…

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 02.04.18 11:16
@Anonymní píše:

Dávat si malé cíle, plánovat dopředu jen kousky, pak nebudeš mít pocit, že tě čeká obrovská překážka, kterou nezvládneš, po malých kouscích to zvládneš a klidně si psát na papír body: zítra musím to a to a pozítří to a odškrtávat, zaměřit se na tu fyzickou stránku věci, aby ses nezbláznila bolestí, zvlášť když rozvod přišel ze strany muže, u tebe to je ztížené stěhováním a střídavkou, ale ženská, když musí, vydrží víc než člověk :srdce: Zvládneš to. Drž se. :?

Anonymní  02.04.18 11:17

@KiriMaja díky za radu. jak se můžou lidi takhle změnit…

KiriMaja
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 02.04.18 11:18
@Anonymní píše:

Bohužel můžou. I to je pro mě zkušenost.

Anonymní  02.04.18 11:21

@Kfětoslava díky. to je dobrá rada, ty malé cíle. takové malé radosti.

ještě další věc. bydlíme daleko od mých rodičů. moc mi chybí, určitě by mi i hodně pomohli. ale kvůli střídavce musím zůstat v blízkosti, kde bydlíme teď.. připadám si tak strašně sama. Ano mám pár kamarádek, manželovu babičku, tetu, sestru, která je v zahraničí. jen to nějak nestačí. Je fakt, že chci být silná pro děti, být jim milující mámou, která jim může hodně předat. to asi musím mít pořád na mysli..

Bábrdl
Generální žvanilka 20325 příspěvků 02.04.18 11:28
@Anonymní píše:
@Bábrdl takže jsem teď na dně… jen se bojím psychických problémů, abych tomu nějak nepropadla. Jsem spíš labilní než stabilní, takže takové změny mě dost rozhodí…

Jasně, že jsi na dně, je to složitá situace. To by byla na dně každý.
Chce to ty malé radosti.

Zase díky střídavce budeš mít víc času pro sebe. Můžeš za kamarádkama cestovat, budeš uvolněnější i v ty týdny, co budeš mít děti u sebe, budete jezdit na výlety. Bude se ti líp organizovat práce, než ženským, co jsou děti komplet na nich.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1784 příspěvků 02.04.18 11:38

Možná to zní jako klišé ale chce to čas, opravdu léčí. Moc jsem tomuhle nerozumela, dokud jsem nezískala stejnou zkušenost. Pak ty malé kroky, cíle jak psala @Kfětoslava a z velkého balvanu to rozdrolíš na menší kameny a oblázky a ty už uneseš. Nezapomínej na svoje potřeby jídlo, pití a spánek, aby jsi to vypětí dobře zvládla bez kolapsu nebo nemoci. No a časem uvidíš, že ten čas, kdy děti budou u táty, není čas bez nich ale hlavně čas pro Tebe a vytěžíš to jako výhodu. Nejspíš to tak bolí, že ještě nejsi od manžela oddělená (citově) a on už ano, má náskok. Zas dobře zvládnout rozvod pro děti to také neumí každý, zdá se mi, že jste se víceméně dohodli spolu bez hádek nechutných tahanic apod. Za to si ceň manžela i sama sebe, to je velké vítězství rodičů i když to tak teď vůbec nevypadá.

Anonymní  02.04.18 11:47

@lamicina máš pravdu, snažíme se o dohody. i když v podvědomí si stále přeji, abychom spolu zůstali všichni jako rodina. v každém případě děti nadevše, takže doufám, že zůstaneme tak zodpovědní jako dosud.

terien
Kelišová 6914 příspěvků 02.04.18 12:21
@Anonymní píše:

Buď ráda, že jsi to poznala v době, kdy máš šanci začít znovu. Přijít na to v 60 je ještě horší. Každý konec znamená nový začátek ;) pokud budou děti u otce tak si naplánuj to, na co teď nemáš čas. Cvičení, choď plavat, do sauny, zavolej kámoškam který jsi dlouho neviděla, nech si udělat nový účes, zajdi si na masáž, koukej na filmy ke kterým se teď nedostaneš, relaxuj, jdi se s dětmi svézt na koni,… Žij a užívej si, bude zase dobře :D

KiriMaja
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 02.04.18 17:13
@terien píše:
Buď ráda, že jsi to poznala v době, kdy máš šanci začít znovu. Přijít na to v 60 je ještě horší. Každý konec znamená nový začátek ;) pokud budou děti u otce tak si naplánuj to, na co teď nemáš čas. Cvičení, choď plavat, do sauny, zavolej kámoškam který jsi dlouho neviděla, nech si udělat nový účes, zajdi si na masáž, koukej na filmy ke kterým se teď nedostaneš, relaxuj, jdi se s dětmi svézt na koni,… Žij a užívej si, bude zase dobře :D

Úplně souhlasím…
drž se, je to těžké, ale stojí to za to. Věř tomu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Jágr fotí vnady Kopřivové u moře: Setkal se s Vítem a dostal varování od Novotného

Modelka Veronika Kopřivová (27) odjela na pár dní do Barcelony, kde si užívá... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama