Jak žít s labilní psychikou?

Anonymní
24.10.20 08:52

Jak žít s labilní psychikou?

Jak žít a přežít s labilní povahou? Když se ze všeho hroutím? Přijde mi, že do tohoto dnešního světa nepatřím, jsem na něj moc křehká. Byla jsem taková od malá a s věkem se to jen horší a nabaluje. Je tu někdo, kdo to má podobně? Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7616
24.10.20 09:38
@Anonymní píše:
Jak žít a přežít s labilní povahou? Když se ze všeho hroutím? Přijde mi, že do tohoto dnešního světa nepatřím, jsem na něj moc křehká. Byla jsem taková od malá a s věkem se to jen horší a nabaluje. Je tu někdo, kdo to má podobně? Prosím anonym.

Myslím že takových lidí je dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 10:15

@Annabela11 No a jak se z toho nezbláznit?

• Citovat
  • Nahlásit
1280
24.10.20 10:17

Najít něco co tě posiluje, dodává ti jistotu a to rozvíjet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
24.10.20 10:24
@Altavista píše:

A kdyz to nejde, tak psychologa nebo psychiatra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14578
24.10.20 10:25

1. řešit to v psychoterapii.
2. posilovat psychickou odolnost, trénovat konstruktivní cesty jak komunikovat a jak řešit konflikty. Nehroutit se z neúspěchu, ale poučit se z něj a zkusit to znovu a lépe. Neutíkat před neříjemnými tématy a situaciem.
3. držet denní rytmus, hlídat si kvalitu spánku hlídat si kvalitu stravy, hlídat si dostatek pohybu, vyhýbat se alkoholickým excesům, vyhýbat se psychoaktivním látkám, nevěřit na zázračná řešení.
4. počítat s tím, že to je něco, co je tvoje celoživotní téma, kdy pomalu se to bude lepšít, ale přijdou horší chvíle a že horší chvíle neznamená, že všechno je úplně v háji.
5. pokud je zrovna špatná chvíle, nevyhýbat se možnosti užívání léků, které pomůžou tomu, aby se ti neurochemie nerozhasí úplně.

pro začátek mrkni sem

https://www.kosmas.cz/…ka-odolnost/
https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7616
24.10.20 10:31
@Anonymní píše:
@Annabela11 No a jak se z toho nezbláznit?

Chodíš k psychiatrovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 10:37

@Annabela11 Chodím i na terapie. Jak psala Ou, celoživotní téma.

@Altavista píše:

Snažím se. Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
229
24.10.20 10:44

S věkem se to zhoršuje? O bože, doufám že ne :mrgreen:
Je mi 17 a jsem taky hodně labilní, křehká, přecitlivělá.. představa, že se to bude horšit mě upřímně děsí 8o :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
24.10.20 10:45

Myslim, ze to resi hodne lidi. Je to i tou dobou, v niz zijeme. Spousta moznosti a clovek, ktery je „nezvladne dosyta vyuzit“, tak muze mit pocit, ze neco prosvihl, ze jeho zivot je oproti tivotu odtatnich neskonale nudny a zbytecny. Urcite je dulezite si najit denni rezim, rytmus fungovani. Zivot ti muze pripravit velmi tezke situace, tak je treba se umet i na takova temata pripravit. Mam jednu kamaradku, ktera ma tento problem, i kdyz navenek pusobi neuveritelne vyrovnane. Rikala mi, ze mi, ze ji nejvic pomaha si kazdou zivotni situaci rozebrat, vnimat, ze kazdy scenar je mozny a uvazovat o moznych reseni. Tim, ze si vse dokaze dopredu promyslet, tak se citi vic usazena a je pripravena i psychicky. Mozna ti to taky muze pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14578
24.10.20 11:16
@Darkandeep píše:
S věkem se to zhoršuje? O bože, doufám že ne :mrgreen:
Je mi 17 a jsem taky hodně labilní, křehká, přecitlivělá.. představa, že se to bude horšit mě upřímně děsí 8o :mrgreen:

časem se to zhoršuje, pokud člověk nic nedělá, nevyužívá dostupnou pooc a jen je schovaný ve své bezpečné zóně a doufá že to přejde. Pak se pochopitelně věci jen rozpadají. Do čeho se neleje energie, o co se nepečuje, co se netrénuje, to jde k šípku.

Obecně běžně človk který nějak žije, nějak zkouší věci, nějak překonává sám sebe, nějak se učí zvládat úzkost, nějak se učí mít se rád, nějak se učí z toho co se nepovedlo roste, zpevňuje se a je postupně sám se sebou více v pohodě a to i když zrovna vnější okolnosti přináší mizerné věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama