Jak žít s tím, že jsem připravila někoho o život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 08:39
Jak žít s tím, že jsem připravila někoho o život

Ahoj holky, chci se zeptat, jak byste žily s tím, že jste vlastní nedbalostí, nesprávným vyhodnocením situace, nesprávným rozhodnutím nebo selháním, i když pochopitelně neúmyslně, připravily někoho o život, navíc někoho, koho jste milovali… a dál milujete. Anonym osobní důvody. Okolnosti rozepisovat nechci. Děkuji. :*

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21397 příspěvků 1 inzerát 30.06.19 08:40

Jestli se připravil o život sám, tak to není tvoje vina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 08:43

@pikola ne,nejde o sebevraždu

pikola
Generální žvanilka 21397 příspěvků 1 inzerát 30.06.19 08:44

Těžko ti radit, když nikdo neví o co jde…

Monchichik
Echt Kelišová 9028 příspěvků 30.06.19 08:44

Dokud ta situace nenastane, tak přeci nemůžu vědět, jak bych reagovala…to je fakt těžký…navíc i situace můžou být různé…od lékařky, která neúmyslně něco zaviní po přítele, který vyhrožuje sebevraždou, takže prostě podle okolností…a možná bych to řešila i s nějakým odborníkem…

terien
Extra třída :D 11739 příspěvků 30.06.19 08:44

Já bych s tím žít nedokázala

Russet
Neúnavná pisatelka 17057 příspěvků 30.06.19 08:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, jak byste žily s tím, že jste vlastní nedbalostí, nesprávným vyhodnocením situace, nesprávným rozhodnutím nebo selháním, i když pochopitelně neúmyslně, připravily někoho o život, navíc někoho, koho jste milovali… a dál milujete. Anonym osobní důvody. Okolnosti rozepisovat nechci. Děkuji. :*

Tak třeba kdyby to bylo při autonehodě, asi by se mi o tom dlouho zdálo a musela bych vyhledat odborníka. Ta situace je podle mě klíčová. Ale pokud to nebyla úkladná vražda, trápit tě to bude dlouho. Chladnokrevný vrah by o tom nepřemýšlel.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 30.06.19 08:56
@pikola píše:
Těžko ti radit, když nikdo neví o co jde…

tam asi pro princip okolnosti nejsou tak podstatné, at už třeba při nehodě, zanedbáním péče, diagnozy ve zdravotnictví atd.,jde o to, že ten člověk musí s pocitem viny nějak naložit. mohla třeba jako doktorka léčit někoho blízkého a špatně to vyhodnotit atd.je otázka zda je ta vina reálná, třeba jsi za to ani nemohla a dopadlo by to stejně tragicky? jdi přes to dál a žij! o to víc naplno! nenech se dostat do klece strachu, viny, sebemrskání

Agrion
Závislačka 2969 příspěvků 30.06.19 08:57

Najdi si nekoho, s kym o tom muzes mluvit. Pokud nemas nikoho, komu se muzes sverit, tak profesionala vazaneho mlcenlivosti - psychologa/psychiatra/kneze - ktery ti pomuze to sama v sobe zpracovat tak, abys mohla zit dal, i s tim.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1108 příspěvků 30.06.19 09:03
@terien píše:
Já bych s tím žít nedokázala

A co bys udělala?

Alušáček
Závislačka 3813 příspěvků 30.06.19 09:04

Těžko radit když neznáme okolností, ale asi žilo by se mi s tim těžko a vyčítal bych si to do konce života..

Lalelale
Závislačka 4974 příspěvků 30.06.19 09:33

Kdo nezažil, nemůže odpovědět. Kdo zažil, nebude se bavit s anonymem zakončeným pusinkou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 09:36

Mně se to stalo v práci. Přestala jsem z toho spát, měla deprese, přišly aktivní myšlenky na sebevraždu. Musela jsem docházet do psychoterapie a měla jsem nasazená AD. Trvalo to tak třičtvrtě roku než jsem se dala jakžtakž dohromady. Byla jsem celou dobu na neschopence, práce neschopná. Pak se to trochu utřepalo, ale často na to myslím i teď, když se mi to něčím připomene. Jen už se z toho neskládám.

terien
Extra třída :D 11739 příspěvků 30.06.19 09:41
@Aghata píše:
A co bys udělala?

To nevím. Ale určitě bych nežila spokojený život.

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 30.06.19 09:41

Pokud nenapíšeš alespoň něco, není na co odpovídat. Ale z mého pohledu-pokud by někdo ublížil mně nebo mé rodině pod vlivem alkoholu nebo drog, neměl bych slitování. Pokud by šlo o nešťastnou náhodu-jakoukoliv-to se může stát. Nehoda atd.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama